Clicky

Jump to content

Car DVR

Feri

Recommended Posts

Credeam ca te referi la bitrate-ul clipului. :))

N-are stabilizare, nici gopro-ul n-are, dintre actioncam-uri Sony are cateva modele cu stabilizare optica.

Am prins-o pe un suport de telefon "de la chineji", am pastrat doar ventuza si bratul articulat + placuta aceea de care se prinde chestia care strange telefonul in suport. Camera am prins-o pe placuta cu elastic si pentru ca inca se misca am dat un elastic si peste camera si oglinda, camera fiind pusa intre oglinda si parbriz. A stat bine tare acolo si nu s-a miscat, in ciuda drumului prost. :)

Urmeaza si niste filmari de noapte dar nu stiu cand. :D

Special pentru Innoxius (te astept cu un litru de benzina, 95 fara plumb de la Petrom de preferat, iti cer bonul :)) )

Cam scade framerate-ul dar asta o sa mai tweak-uiesc eu in viitor. Pe alocuri mi-a scos youtube-ul muzica de la radio din motive de copyright. :/ Sper ca merge redat.

Videoclipul este in procesare din cauza editorului online al youtube-ului care mestereste si el p-acolo. :)) Calitatea pe timpul noptii nu ma intereseaza in special. Totusi sper sa se imbunatateasca putin atunci cand o sa maresc bitrate-ul de la 25 mb/s la 35 mb/s printr-un firmware custom. Pana atunci camera sta asa cum e. :) Trebuie sa ma acomodez cu ea, cu setarile, etc. Probabil daca selectam 1080p la 60 de frame-uri obtineam o imagine mai fluida dar slab expusa. N-am gasit setare pentru white ballance dar cercetez.

Momentan imi trebuie un card mai bun (acesta este clasa 10 dar vreau unul UHS), ventuze, suporti, prinderi, etc. Camera n-am luat-o (doar) pentru masina, este pentru uz general in canalul din semnatura.

:)) Fuego. :D Mai am un clip la 1080p 60 fps si unul un fel de fast-forward. Un mod in care trage cate un cadru la 0.5 secunde si face clip din ele, singura. Nu o să le postez aici (nu-s nici pe canal), le pastrez pentru review care urmeaza in curând. :D

• 4 weeks later...