Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Suntem destui posesori de masini, si ma intreb cati dintre noi folosim Car DVR. Acesta este un dispozitiv ce filmeaza traseul/drumul pe care il parcurgem. Demult am vrut sa cumpar acest dispozitiv si

Prima plimbare cu camera in parbriz. Inca n-am suport special cu surub dar am adaptat ceva din niste elastice de bani si un suport de telefon. Important e ca nu vibreaza Referitor la calitate, rezol

Da, amonte. Ai scapat ca prin urechile acului. Si nu de cascheta ziceam. Daca si in topicul asta puneai mancare, te duceai in aval

Posted Images

Credeam ca te referi la bitrate-ul clipului. :))

N-are stabilizare, nici gopro-ul n-are, dintre actioncam-uri Sony are cateva modele cu stabilizare optica.

Am prins-o pe un suport de telefon "de la chineji", am pastrat doar ventuza si bratul articulat + placuta aceea de care se prinde chestia care strange telefonul in suport. Camera am prins-o pe placuta cu elastic si pentru ca inca se misca am dat un elastic si peste camera si oglinda, camera fiind pusa intre oglinda si parbriz. A stat bine tare acolo si nu s-a miscat, in ciuda drumului prost. :)

Urmeaza si niste filmari de noapte dar nu stiu cand. :D

Special pentru Innoxius (te astept cu un litru de benzina, 95 fara plumb de la Petrom de preferat, iti cer bonul :)) )

Cam scade framerate-ul dar asta o sa mai tweak-uiesc eu in viitor. Pe alocuri mi-a scos youtube-ul muzica de la radio din motive de copyright. :/ Sper ca merge redat.

Videoclipul este in procesare din cauza editorului online al youtube-ului care mestereste si el p-acolo. :)) Calitatea pe timpul noptii nu ma intereseaza in special. Totusi sper sa se imbunatateasca putin atunci cand o sa maresc bitrate-ul de la 25 mb/s la 35 mb/s printr-un firmware custom. Pana atunci camera sta asa cum e. :) Trebuie sa ma acomodez cu ea, cu setarile, etc. Probabil daca selectam 1080p la 60 de frame-uri obtineam o imagine mai fluida dar slab expusa. N-am gasit setare pentru white ballance dar cercetez.

Momentan imi trebuie un card mai bun (acesta este clasa 10 dar vreau unul UHS), ventuze, suporti, prinderi, etc. Camera n-am luat-o (doar) pentru masina, este pentru uz general in canalul din semnatura.

:)) Fuego. :D Mai am un clip la 1080p 60 fps si unul un fel de fast-forward. Un mod in care trage cate un cadru la 0.5 secunde si face clip din ele, singura. Nu o să le postez aici (nu-s nici pe canal), le pastrez pentru review care urmeaza in curând. :D
  • 4 weeks later...