Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Suntem destui posesori de masini, si ma intreb cati dintre noi folosim Car DVR. Acesta este un dispozitiv ce filmeaza traseul/drumul pe care il parcurgem. Demult am vrut sa cumpar acest dispozitiv si

Prima plimbare cu camera in parbriz. Inca n-am suport special cu surub dar am adaptat ceva din niste elastice de bani si un suport de telefon. Important e ca nu vibreaza Referitor la calitate, rezol

Da, amonte. Ai scapat ca prin urechile acului. Si nu de cascheta ziceam. Daca si in topicul asta puneai mancare, te duceai in aval

Posted Images

• 1 month later...

Nu. E Brigada Speciala Anti-Graffiti. Primarul anterior i-a invitat pe tinerii rebeli sa umple cu graffiti unele locuri. O miscare desteapta, mai bine ii lasi sa graffiteze, ii rogi sa nu puna porcarii, toata lumea multumita. Asta, probabil pentru ca e fost Rector, nu le are cu tinerii decat daca sunt inregimentati.

Să nu intre apa...

trimis cu eforturi dupe tabloul nevestii

• 2 months later...

Vara trecuta era sa o fac de cacao rau de tot in giratoriul asta. Veneam pe acelasi traseu ca si Feri, dinspre statiuni spre autostrada. Eram pe banda 1 din 3 si mergeam in directia sagetii rosi. Cand am intrat in giratoriu si in giratoriu semnalizam stanga. In spatele meu unul incepuse sa-mi dea flash-uri, fapt ce m-a facut mai atent (ii multumesc), dar tot mergeam pe drumul meu. Pe sageata galbena a venitul unul care a virat dreapta spre Constanta (ala e drumul spre Constanta), eu mergand in continuare inainte, urmand ca la urmatoarea iesire din giratoriu sa ies spre autostrada. Nenea ala mi-a taiat calea, am franat si am tras puternic drapta  in ultimul moment, cred ca a fost 1 cm sa nu-l lovesc. Cel care m-a flash-uit mergea si el spre Constanta si mi-a facut semn de pe banda a doua (dupa ce iesisem deja din giratoriu) sa stau calm. Nu aveam nici o intentie nici macar sa injur, ma bucurasem ca nu mi-am stricat concediul.

Problema e ca nu vazusem nici un semn, pe jos nu era nici o linie continua si nu intelegeam de ce, din 3 benzi in giratoriu, fiind pe pe prima, nu as fi avut voie sa merg inainte si sa ma rotesc in giratoriu pana terminam benzina, fara sa fiu obligat sa acord prioritate celui de pe banda 2 care vrea sa iasa din giratoriu.

M-am uitat si acum si tot n-am vazut ceva in sensul asta. Ma gandesc ca e o chestie locala, a constantenilor sau s-a schimbat legea de cand am luat eu carnetul sau nici macar nu o cunosc pe aia de atunci ?

la mare.jpg

Cea mai "tare" fază a fost când într-un giratoriu erau niște pete de ulei de la un camion și n-am știut. Ca sania m-am dus, nici direcție, nici frână, nimic. Trebuia să ies la a 3-a ieșire (la stânga) iar eu am ieșit la a 2-a ieșire (drept). Defapt, am intrat la a 2-a ieșire că am intrat cam cu spatele. :)) Tabla a rămas intactă. :)

Cel care mergea spre Constanța, pe care l-ai evitat la mustață, teoretic nu prea ar fi trebuit să fie deloc pe banda 3. El trebuia mereu să fie pe banda 1. Ideal pentru cei care se duceau spre autostradă (venind din sudul stațiunilor), era să se încadreze pe banda 2.

Cel care mergea spre Constanța, pe care l-ai evitat la mustață, teoretic nu prea ar fi trebuit să fie deloc pe banda 3. El trebuia mereu să fie pe banda 1. Ideal pentru cei care se duceau spre autostradă (venind din sudul stațiunilor), era să se încadreze pe banda 2.

Dupa aia m-am prins si eu ca trebuia sa stau de la inceput pe banda 2. 

• 1 month later...

Ah, ce păcat că încă nu mi-a venit încă Yi-ul că azi aveam material de ProTV, în rolurile principale eu și una bucată caschetă. Oricum, dacă singurul lucru pe care l-a găsit a fost faptul că nu aveam înălțătoarele obloanelor omologate, ceea ce este o prostie pentru că nicăieri nu specifică înălțimea obloanelor, înseamnă că-i bine. Totuși, 2 pachete de kent tot au scos de la mine... Faza cu student la taxă, necăjit, n-a mers. Te faci de râs și îți riști meseria pentru 30 de lei, nu mă mai miră nimic în țara asta...

Până când o să-mi vină camera și o să postez clipuri din trafic vă arăt poza de mai jos unde mi-am spălat cauciucurile și am prins 2-3 hamsii în timpul ăsta. :)) Apa este Râmnicu Sărat dar la 20 de km de oraș, spre locul de izvorâre, amonte cred că-i spune, nu mă pricep.

post-13813-0-85968500-1442861878_thumb.jpg

• 3 weeks later...

Prima plimbare cu camera in parbriz. Inca n-am suport special cu surub dar am adaptat ceva din niste elastice de bani si un suport de telefon. Important e ca nu vibreaza :))

Referitor la calitate, rezolutia originala este 2304*1296 iar pe youtube inca este 1080p, poate mai are de procesat. Fisierul original se vede ceva mai bine.