Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Suntem destui posesori de masini, si ma intreb cati dintre noi folosim Car DVR. Acesta este un dispozitiv ce filmeaza traseul/drumul pe care il parcurgem.

Demult am vrut sa cumpar acest dispozitiv si iata ca astazi sa si infaptuit :)  Modelul ales de mine este unul de buget, dar ma gandesc ca face fata cerintelor. Jucaria este marca Rollei, a costat 59 de euro(Mediamarkt) iar datele tehnice le gasiti in pozele atasate. O sa incerc sa urc si un filmulet realizat de acest aparat.

20150307_131533.jpg

20150307_131544.jpg

20150307_131607.jpg

20150307_131614.jpg

20150307_131633.jpg

• Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Suntem destui posesori de masini, si ma intreb cati dintre noi folosim Car DVR. Acesta este un dispozitiv ce filmeaza traseul/drumul pe care il parcurgem. Demult am vrut sa cumpar acest dispozitiv si

Prima plimbare cu camera in parbriz. Inca n-am suport special cu surub dar am adaptat ceva din niste elastice de bani si un suport de telefon. Important e ca nu vibreaza Referitor la calitate, rezol

Da, amonte. Ai scapat ca prin urechile acului. Si nu de cascheta ziceam. Daca si in topicul asta puneai mancare, te duceai in aval

Posted Images

Bun, in mama russie fiecare masina sau foarte multe, au asa ceva, probleme cu asigurările si politia se rezolva mult mai usor cu dovezi video...

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Și eu sunt de multă vreme pe trafictube.ro ca vizitator și pe grupul lor de facebook. Inveți chestii interesante.

Încă nu mi-am luat nici o cameră până acum dar poate anul acesta cumpăr măcar una. Sunt bune să fie acolo dar mai bine să n-ai ocazie să le folosești. :))

Felicitări pentru achiziție. ;)

Feri frumoasă jucăria ta.

M-am uitat ca porcul la portocale pe un site german și acolo se spunea că rezoluția era foarte mică, în timp ce filmarea ta e full HD.

Mi-ar plăcea și mie o așa jucărie, însă prinderea lasă de dorit pentru România, mi-e teamă să nu spargă geamul mașinii dacă se vede prin parbriz.

Sunt unele cu prindere cumva în tavan, la plafonieră și se pliază în sus.

Trimis de pe Note 4 SM-N910U

Am eu un Vico si calatoresc prin toata tara si EU.Nicio problema in tara,am parcat peste tot si nu s a intamplt nimic.de frica la inceput ii acopeream noaptea led ul ,dar m am linistit apoi

Merita !

Sent from my TX201LA using Tapatalk

Un test și de pe Autobahn.

Trimis de pe GT N7100 cu Tapatalk

Iata-l ;)

Viteza la care rulez in filmare este intre 200 si 220 km/h. Putina andrenalina nu strica :)

PS. Am lasat sonorul original....sper sa nu fie probleme de......

Da, 3 sau 5 minute ;)

La rezoluție FULLHD clipul de 3 minute are 220mb,iar cel de 5 minute are în jur de 360mb.

La rezoluție hd încă nu l-am încercat. Un mic dezavantaj la mine este că am parbrizul încălzit și la imagine este un pic deranjant....

Sent from my LG G3

Am mai multe stiluri de conducere....

Dar de când în Germania.....am uitat stilul românesc :)

Și în România știam să conduc și "agresiv".....dar vârstă îs spune cuvântul. Pe autobahn nu este problema viteza, ci să știi să-l gestionezi, și asta este valabil și în România.

Sent from my LG G3

Capacitatea de a anticipa e importantă. Mi-a plăcut că ai accelerat frumos și unde trebuia. :)

Eu n-am decât 2 ani și ceva de experiență dar din prima zi m-am urcat în Iveco Daily și în el am rămas. :)) De mâine încep C + CE, sper ca în 3-4 luni să le am. :D

Edited by Liviu Rosca