Clicky

Jump to content

IMPORTANT: Continut cu tenta sexuala pe Forum

Recommended Posts

Nu stiu daca ati observat, dar de vinerea trecuta nu mai apar reclame Adsense nici pe Forum si nici pe site-ul Mobilissimo. Cauza, printre altele (pe care le-am rezolvat deja), este si faptul ca Forumul contine imagini cu tenta sexuala, ceea ce e interzis de TOS-ul Adsense (dar si de regulamentul acestui Forum), pe care l-am acceptat cand am aplicat la acest program de monetizare al site-ului. Dupa ce am rezolvat problemele de care am avut cunostinta si am trimis apel catre Google, iata ce raspuns am primit:

kNnq93I.jpg

Va rog deci evitati sa mai postati astfel de imagini, wallpaper-e, sau orice text ce contine referire la sex.

De asemenea rog moderatorii si administratorii site-ului sa ma ajute in a face curatenie, iar utilizatorii sa raporteze locurile unde observa astfel de continut.

Putem incepe curatenia chiar de aici: http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/3823-random-wallpapers/page-7

Va multumesc!

PS. Nu trebuie sa va spun ce inseamna din punct de vedere financiar sa picam de la o astfel de finantare...

Și la homescreen.. Avea Sp1tfire o poza cu o gagica..

Dacă se șterge tot conținutul cu tenta sexuala se reia monetizarea

Daca te referi la asta, e totul acoperit, n-are nicio treaba cu sexul. Dar daca trebuie, stergeti poza, nu ma deranjeaza.

http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/176-ce-contine-homescreen-ul-tau-principal-pe-telefon-sau-tableta-screenshot/?p=88103

@Sebi Da, se reia monetizarea, dar sunt foarte stricti cei de la Google, deci trebuie sa stergem continutul cu tenta sexuala.

@Innoxius Stergem direct doar imaginea sau textul, nu topicuri intregi. Dar dam delete, nu hide.

@Sp1tfire nu te incriminam, dar mai bine stergem, sorry about that!

Stergeti, dupa cum am zis, chiar nu ma deranjeaza. E clar ca va trebui sa stergeti si ce se afla la limita dintre permis si nepermis. Insa nu cred ca orice wallpaper care reprezinta o femeie imbracata trebuie considerat a fi cu tenta sexuala. Dar asta e, trebuie sa jucam cum canta Google.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

@Sp1tfire, sper ca nu crezi ca am ceva cu tine. :)))

Mi-am amintit de poza aia neagra cu gagica aia și am zis sa va zic, ca poate săriți peste topicul cu homescreen.

Și scoci o pus plin de poze cu femei despuiate, la secțiunea wallpapere

@Sebi Stai linistit, nu-i problema. Google exagereaza cateodata si decat sa-l punem pe Erwin sa faca o mie de reveniri la ei, mai bine sa dispara tot ce poate fi interpretat.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Nu stiu. Depinde cum sunt facute relatiile din tabelele bazei de date. Posibil ca numarul total sa fie un camp legat stricd de ID user, care doar se incrementeaza. Daca exista relatii directe la ID post, atunci cred ca dispar.

și dacă pe fond negru pun o poză la wallpaper-uri cu o bezmetica de aceea pe covor înfășurat în perdele de i se vad doar ochii și o pușcă o sa se ia americanii de noi ca avem poze cu caracter terorist?...:))...sau se iau isi și direct de noi infidelii.

offff ce greu va fi de făcut bănuții inapoi:((

Sent from my TX201LA using Tapatalk

Puii mei, acum imi dau seama. Trebuia sa le descarcam si sa le punem pe un cloud share :))

și dacă pe fond negru pun o poză la wallpaper-uri cu o bezmetica de aceea pe covor înfășurat în perdele de i se vad doar ochii și o pușcă o sa se ia americanii de noi ca avem poze cu caracter terorist?...:))

Edited by Kali

In situatia asta, pe langa faptul ca vom sta cu ochii pe postari, evident in limita timpului fiecaruia, ar trebui sa facem un apel si catre toti colegii care vor posta astfel de continut de azi inainte, iar fiecare moderare a unor astfel de postari, sa fie insotite de un mesaj adaugat direct in postul respectiv, eventual cu alta culoare, pentru ca poate fi citit de toata lumea. Astfel, spre deosebire de un mesaj privat, se poate ca unii dintre colegi, citind acel post moderat, sa afle despre problema asta.

Adica, e clar ca trebuie rezolvata problema asta, repede si foarte transant. Am convingerea ca forumul si site-ul mobilissimo costa ceva si ca nu e deloc de joaca cu Google, chiar daca uneori poate ca exagereaza. Ford spunea ca clientul ne plateste salariul. Asa ca, vom fi cuminti ca niste fete mari pentru Google. Erwin, poti sa-i anunti ca suntem fecioare deja. :)