Jump to content
Alexandru Cristian

Sony se pregătește pentru un viitor fără telefoane, televizoare și echipamente audio/video?

Recommended Posts

Da și eu când mi-am cumpărat laptop-ul, m-am uitat și la Vayo. Nu numai că niciodată nu au făcut un laptop cu performantele pe care le cautam eu, dar aveau unul cam tot în aceeași zonă de preț, însă era incomparabil mai slab.

Și dacă înăuntru ar fi fost wow, înțelegeam. Dar avea și ăsta ca orice alt model, o placa chinezească, nici mai bună și nici mai rea decât a oricărui alt producător.

Trimis de pe Note 4 SM-N910U

Eu doresc sa achizitionez un tv Sony. Daca îl vand sau ce se întâmplă cu divizia respectiva ce se întâmplă cu mentenanta suportul update -urile? Au scos si seria walkman hi fi zx2 daca scapa de ele ce se întâmplă mai departe ? Ms

Mai bine iei un LG sau SAMSUNG sau ceva ce va ramane pe viitor. Eu sunt foarte multumit de LG-ul meu

Lg: IPS, smart, 3D, tot ce vrei, de ce crezi ca vinde sony divizia TV oare?

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Sony Bravia orice model mai nouț, are un meniu absolut idiot. Nu m-aș putea obișnui cu așa ceva niciodată.

De fapt, ăsta a fost unul dintre criteriile după care mi-am ales tv-ul.

Nu stiu ce sa zic.. Au scos ceva modele de succes sunt in topuri si domina pe piata uhd. In aprilie apar modelele prezentate la CES. Noi procesoare , android, astept pretul. Pur si simplu imi place Sony poate mai mult ca Nokia :) voi testa la un prieten philips. Ceva cu ambilight. E ok philips ?

La momentul când mi-am luat eu tv-ul, Philips era destul de șters ca și aspect, folosea ecrane lg, meniu absolut urât.

Acum nu mai știu dacă au schimbat sau nu ceva, deși nu cred.

Când am mai mers prin magazine și am mai aruncat o privire, parca tot LG-ul mi-a făcut cu ochiul. E o părere pur subiectivă și nu te poți baza pe ea, pur și simplu cred că această marcă are raportul preț-aspect-meniu-performanță cel mai bun. Argumente la nivelul anului 2014-2015 nu prea am, însă pot să-ți spun că reparăm tv-uri Samsung pe bandă rulantă, în timp ce LG-uri doar 1 în 2015. Evident, vorbim de tv-uri ceva mai vechi, cele foarte noi dacă se strică, au garanție.

Nu stiu ce sistem de operare folosesc smart-urile de la Sony, dar webOS de la LG e un fel de low-end in lumea Android, lag cat cuprinde. Poate webOS 2.0 sa se miste mai cu talent, dar evident televizoarele venite cu webOS 1.x nu vor primi update.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Nu recomand nici eu LG cu WebOS. Nu se misca la fel de bine ca vechiul OS si parca ii lipseste ceva. Am facut reclama la LG si un prieten si-a cumparat un LG de 42 de inci cu WebOS. In momentul asta tolereaza WebOS-ul pentru ca nu are de ales si nu sta mult in fata TV-ului.

Legat de topic, Sony nu gandeste. Incepusera si ei sa aiba produse bune si renunta... E o miscare foarte, foarte proasta.