Clicky

Jump to content
Mihai Adrian

Android 5.0 pe Note 3 LTE ?

Recommended Posts

Tot aud ca Note 3 LTE primeste actualizare la Android 5.0, este un mit sau un adevar ? E cineva care a facut actualizarea ? * Am root si nu vreau sa dau unroot aiurea si pe urma sa fac iar root doar pentru ca nu exista actualizare*

Fara suparare, dar avand Note 3 si dorind 5.0 de ce nu intri pe sammobile sa cauti? Da a aparut, parca pentru Polonia. Se poate pune cu Odin daca nu mai ai rabdare 2,3 saptamani poate 1 luna pana vine si oficial pentru Romania.

Guest Deio

Pentru ca altfel te atentioneaza ca ai firmware-ul modificat si nu isi face OTA deloc.

Am eu 5 pe al meu, mananca bateria, softul de romania vodafone la mine n'o mers, am pus Polonia, mai sunt si alte

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Guest Deio

Lollipop e consumator mai mare de baterie decat KitKat, "project Volta" e o gluma proasta. Ca si Project Butter, Project Loon si alte "projecte" Google, toate sunt denumiri sa impresioneze, dar nu fac decat sa induca in eroare.

@Deio, tocmai stirea aia am citit-o si de aici intrebarea :D

- Am flash-uit 5.0 si pot sa spun ca e superb doar ca intuitiv avand mult ALB PREA MULT ALB SI MA DOR OCHISORII ! :)) Plus, duc lipsa butonului de mute, a trebuit sa dau vibratile pe minim sa fiu satisfacut. Multumesc de ajutor :D

Eu am 5.0 inca de la Craciun (de cand a aparut acel leak NL8) si bateria e considerabil (!) mai buna. Nu o spun degeaba. Nu ajungeam cu KK la cat ajung acum cu L. De aceea nici nu m-am mai intors la KK de atunci, cu toate ca mi-e dor de Xposed (dar se pare ca in curand vom avea si pe 5.0). Ieri mi l-am pus pe cel de Polonia, asta mai mult ca sa zic ca am unul oficial, caci diferente fata de leak nu am observat.

Pt cei carora le lipseste butonul "mute" aveti toggle cu "Interruptions" care are 3 pozitii: all/ favorites/ none. Cand e dat pe "none" e ca si cum ar fi pe mute. Se pot edita si din setari.

Edited by steff195

Si eu am gbnl8 si ma tine bateria... si merge foarte bine, imi poti raspunde la intrebarea de am pus-o pe ultima pagina de la topicul review note 3 ?

Trimis de pe Note 3 N9005

Acum am observat ca nu mai merge IR port, ce sa fac, vreo setare ceva la lollipop?

Merci.

Send from my SM-N9005

mie imi merge impecabil , o singura data mi-a aparut ca s-a inchis android-ul ... watch on (IR) functioneaza, bateria se tine bine de tot... sunt foarte multumit de lollipop

Probabil ii trebuie un update aplicatiei smart remote. in rest cum este 5.0?

z

Imi place, dar ma sacaie mărunțișurile astea enervante.

Sent from my iPlaca using Tapatalk

@Razvan, inafara faptului ca e prea albicios lucru ce distruge amoledul.. e super ok :D Lag nu prea am intampinat decat in momentul in care am mai multe task-uri deschise si vreau sa le inchid pe toate odata ( ii ia cam 3-4 secunde sa faca asta ). Am observat si o imbunatatire a sunetului SENZATIONALA, adica se aude muuuult mai bine mai ales in casti si parca si mai tare ( ori e noua aplicatie ori au umblat ei la ceva cu acest update ), camera a ramas la fel iar in rest e doar de design in general.. aplicatiile samsung nu au primit nimic nou in general

Dacă îmi pun firmware-ul pe note 3 de pe sammobile cel cu Android 5.0 (românia Vodafone) o sa meargă cartela de telekom?

Sau sa iau cel de Polonia? Are și limba romana

Nu pune soft branduiut ca o sa iti fail in odin.Poti pune cel de Polonia free.