Clicky

Jump to content
Szilárd Ervin Szőgyenyi

Site-ul Vodafone Romania functioneaza extraordinar de bine!

Recommended Posts

Si toate astea dupa ce azi mi-au suspendat numarul pentru neplata, chit ca plata am facut-o pe data de 11 a acestei luni (cu intarziere - adevarat)!

Prima reactie a fost sa sun la *224 unde ma asteptam sa intru in legatura cu cineva din personalul Vodafone, insa robotul Andreea nu are o asemenea optiune! Am incercat sa confirm plata via robot, insa mi s-a spus ca nu este posibil si ca imi fac legatura cu un reprezentant! Bingo zic eu! M-am bucurat insa prea repede, duduia Andrea - robotul - imi spune ca "serviciul momentan este indisponibil" "va doresc o zi buna"!

Buna? Hmm...

OK, deci telefonul meu e suspendat. Confirmarea platii nu pot sa o fac, pe site nu pot sa intru, ce e de facut?

Intr-un final mi-am dat seama ca poate un logout poate ajuta! Asa a si fost.

Login in cont, verificare Istoric Plati si constat cu surprindere urmatoarele:

plata.jpg

"Plata intrerupta"!

De catre cine? De ce? De ce n-am fost informat?

Imi pun si eu intrebari ca tot omul!

Vaz ca si suma facturii s-a modificat intre timp si e 230 lei.

Pai e frumos Vodafone?

Eu am avut mereu probleme cu Vodafone din foarte multe puncte de vedere. Am vrut sa renunt la serviciile lor de "n" ori si mereu m-au "pacalit" cu ceva oferte "de nerefuzat"

Ca tot ai vorbit de site care niciodata nu mi-a functionat si nu am mai intrat de ceva timp pe el, acum m-am logat si nimic nu functioneaza.

Cum am spus: Numai erori de genu: Secțiune indisponibilă momentan (momentan a fost din totdeauana), imi da erori de autentificare cand vreau sa accesez anumite functii, cum ar fi: factura mea sau : ! A apărut o eroare generală în timpul procesării cererii dumneavoastră.

Acum a ramas blocat si nu se mai logheaza ... :blink:

Probabil va veni Tudor cu lamuriri....Am mai auzit problemele astea cu incarcarea site-lui pe mai multe forumuri.

Iata cum se incarca la mine.

[media=]

[/media]

Erwin, da delogare din partea dreapta sus si sterge si memoria cache din ultima zi.

Explicatia e urmatoarea: zilele trecute cand te-ai logat si bifat acolo sa ramai autentificat, insa aceasta autentificare te ajuta pentru a te pastra logat pe forum. Ai acces la contul MyVodafone pentru vreo 30 de minute, dupa care iti inchide sesiunea si ajunge in punctul in care esti tu.

Solutii:

- stergere memorie cache si log out

- daca nu doresti stergerea memoriei, intri intr-o pagina incognito din Chrome si iti faci rapid si usor treaba

- alt browser

Daca tu crezi ca l-ai ajutat cu Erwin cu solutia ta :) , la mine care ar fi solutia ? De ce primesc aceste erori ?

Am incercat toate browser-le posibile. E de la cont. Pur si simplu contul meu nu are acces la anumite informatii dupa site.

Si blocajele tot din cauza asta?Pt ca vad multa lume care se plange de problema asta.Si eu mai patesc sa mearga greoi.....si cam la 2 zile curat cache si fisierele temporare.

Acum a picat si la mine.Nu mai merge cu nici un browser(IE,Chrome,Opera).

Canicula este de vina.... :wub:

Exista aplicatia My Vodafone in Google Play.Eu pe ala il folosesc,doar ca nu este ca si varianta de pe site.

Guest Deio

si la mie e picat si am incercat sa imi activez o extraoptiune net 250MB si nu merge. Poate au si ei probleme cu serverele, se intampla si la "case mai mari"... Desi e aiurea ca ma gandesc ca au oameni de IT management, sau?

Acum si-a revenit la mine.Este clar,problema este in curtea lui Vodafone.

black_alienware, trimite-mi prin mesaj numarul tau de telefon si fac cateva verificari. Seara frumoasa!

Pai eu am incetat de multa vreme sa mai intru pe site-ul lor.

Mai mult, am o aplicatie pentru telefoane de grup si care e de nefolosit.

Acum, degeaba il intrebam pe Tudor. Ce credeti ca ar putea raspunde? Ca site-ul e de cacao? Ca e varza si ca asa a fost dintotdeauna?

Nu are cum.

Erwin, cum ai platit? Prin card, cahs sau cum?

Ca eu am platit facturi cash, in magazinele lor si mi-au taiat telefoanele pentru neplata.

Sunt absolut criminali, iar faza cu Andreea, cred ca vocea aia ar putea sa faca multi oameni sa se sinucida de nervi.