Clicky

Jump to content
Innoxius

Windows 10 Mobile - discutii generale

Recommended Posts

Wow ce de ...... nimic .

Cand ai atatea exemple in fata si ai de unde sa copiezi e absolut absurd sa aduci nimicuri pe post de upgrade major . Ba mai mult, se chinuie de 1 an sa puna la punct putinele noutati aduse: face tastatura strica wifi, repara wifi strica localizarea, repara si localizarea crapa iar tastatura si modul dual sim...... si tot asa.

Bonus, si ma repet, pe 90% din  telefoane lansate cu 8.1 merge ca un android pe un allview de 250 lei.

Si mai mult: vin cu continuum ala care e o struto camila cu aplicabilitate limitata rau. Nu inlocuieste un laptop, nu merge ca un laptop, costa si mai ma pune sa ma si plimb cu acea cutiuta dupa mine ca sa ajung la locul faptei si sa intreb; "monitor, tastatura si mouse pentru cutia mea aveti ? "

Si ce te opreste sa cari si monitorul, tastatura si mouse-ul ? :))

Pana atunci, adica pana pe 28 noiembrie, un recensamant:

Windows 10 Mobile vs Windows Phone 8.1: Massive Changelog

Vad ca tile separat pe fiecare cont de e-mail, pauza. Bine ca macar au reintrodus salvarea hartilor pe card SD.

Citind toate astea, concluzia mea e ca au facut o varza. Cu 10 incearca sa te convinga ca poti folosi telefonul mai aproape de un PC. Multe, prea multe chestii, interfata si utilizarea au ajuns foarte stufoase. Activitati care sunt usor de facut cu mouse-ul pe PC nu se preteaza la un telefon mobil.

Tapping on Hamburger button now doesn’t reveal all mail boxes but you need to again tap on the current mail account to reveal all configured accounts to choose from.

Pe bune? Sunt pe strada sau in metrou, ma tin cu o mana de bara sau am un bagaj. De ce trebuie sa dau tap de doua ori si inca intr-un meniu ? Primul tap fiind in coltul stanga-sus, adica in locul cel mai greu de atins la un telefon mare ? Asta cu meniul e valabil peste tot. S-au rugat de ei jdemii de oameni, renuntati la meniul ala, e greu de ajuns la el pe un phablet. Ei nu si nu.

Dintr-o interfata simpla, usor de folosit cu o mana, gandita sa apesi de cat mai putine ori, au ajuns sa puna una de PC / tablete.

La 8 desktop au bagat cu forta elemente de tableta in interfata de desktop, acum e invers baga cu forta elemente de pc in partea de mobile.  Nu ii credeam asa incuiati la minte. Eu ii inteleg ca vor o unificare pc-mobil dar cui ii trebuie?

Au stricat pana si aplicația Microsoft Health. Imi număram si eu pasii acum e dependenta de internet sau Microsoft Band . Mie îmi place asa w10m dar astept teste concludente cand apar si primele telefoane cu w10m la bord.

300 de dolari costă televizorul.

Greu le-a fost sa zica / arate de la inceput.

attachicon.gifcont.jpg

Joe Delfiore a spus ca merge wireless dar nu aratasera nimic pana in prezent. Edited by danielcarpo