Clicky

Jump to content
Innoxius

Windows 10 Mobile - discutii generale

Recommended Posts

Windows 10 Preview for phones might include a rollback feature

Sunt curios cat o sa coste in spatiu de stocare treaba asta ;)

Vedea-m-as (sa verifice cineva daca am scris corect) cu Windows 10 pe Lumia 630 :D

First Windows 10 preview build for phones will support some 512MB devices

Probabil se va face în cloud-ul acela al lor, One Cloud parcă. Și presimt că dacă ai 15 gb pe cloud backup-ul o să aibe 16 ca să-ți faci abonament. :))

Păcat, ar fi fost bine și în cloud dar poate în viitor includ și funcția asta. Probabil nici Windows 10 nu o să ocupe semnificativ mai mult.

Acum face salvari in cloud, dar setari, SMS-uri, chestii mici. De ordinul GB nu are cum. Sau nu exclusiv. Ganditi-va la India, unde sunt si producatori si cumparatori de low-end cu WP. Aia nu au bani de net mobil. Sau Africa, alt loc unde vor sa patrunda puternic. Acolo nu este net fix. De aia cred ca vor impune un minim de 16 GB la telefoane.

Guest Deio

Probabil nu va ocupa atata spatiu, deoarece multe fisiere sunt comune, mai ales librariile. De exemplu, Windows 8.1 are cam 4-5 GB, toate editiile (32bit+64bit si variantele existente) impachetat pe DVD dual layer

Eu am 4.10 GB la OS. Inainte de 8.1 mi se pare ca aveam 2.9?

Oricum, sunt curios cat de fluid va fi W10 pe 8X-ul meu (cam vechi de 2 ani, cumparat in prima zi :P). Cel mai mult astept sa dau wipe, asta daca bineinteles, nu si de data asta vor exista probleme cum au existat la 8.1

😂😂😂😂😂😂😂😅😅😅😂😅

Ce râs de curci au aia.

Yeap, m-ai prins. M-am dat eu ca am tableta cu Android ca sa ma acceptati aici pe forum, pana am ajuns administrator de bloc si zdrang, cu WP-ul pe masa :D

De fapt asa a fost si cu N9. M-am agitat ca sifonul o perioada, dupa care 3 dintr-o lovitura. E drept ca dupa o oferta la Cosmote. Dar nu-i nimic, acum, daca a aparut smartphone-ul de 70 de dolari (si, in curand featurephones cu WP :)) ), poate mai agat 2-3 nevinovati.  :welcome:

Pe la pagina 8 m-am plictisit de citit si n-am gasit vreo informatie ca ar fi dual boot. Unde ai citit ca va fi dual boot?

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk