Clicky

Jump to content
Razvann

Problema Galaxy Note 4, pata roz pe poze

Recommended Posts

Gata băieți, nu se mai poate asa.. De 4 luni facem o harababura totala în aria note 4..

Eu propun un thread denumit "Probleme despre sau mai puțin despre negrul lui Răzvan" și acolo se poate discuta despre (a se observa câți de despre avem ) orice problema are DOAR RÄ‚ZVAN.

Cine e cu mine? :)))

Atata timp a fost o pauza aici de auzeai cum creste iarba! Acum,ca a venit omul cu o problema pe care o impartaseste cu noi,ii sariti in cap! Dati vreun ban ca scrieti sau nu aici? Pana la urma nu scria despre Htc sau Lg,ci despre note 4. A avut o pata roz pe ecran, ne-a si aratat,nu inteleg care e problema? Eu nici nu stiam ca poate exista pete roz in poze facute cu telefonul! Cu ocazia asta ii multumesc ca a impartasit cu mine defectele telefonului lui! In fine, nu vad unde exista off topic...atat timp cat se sta de vorba despre note 4!

Razvan , aplicatia se numeste Fingerlock , funcioneaza mai bine decat deblocarea ecranului prin amprenta. Oricum , o dezinstalez chiar acum , nu am nevoie de parole la telefon...dar stiu c-o cautai.

post-13157-142293378711_thumb.jpgpost-13157-142293379283_thumb.jpgpost-13157-142293379817_thumb.jpg

Poate daca va fac un desen, va prindeti

Note 4.jpg

Si acum intrebarile, ca vad ca va pricepeti:

1. De ce s-or fi gandit astia de fac softul ca noi am avea nevoie de mai multe topice intr-un forum ? Ca sa fim organizati ? Nu, noi vorbim tot ce tine despre un telefonul in primul topic. Ce, e off-topic ? Nu. E doar aiurea. Dezordonat, Vraiste. Varza.
  2. Ce inseamna Unboxing, Review, Galerie Foto ?
  3. Cat costa sa deschizi un topic separat "Probleme Note 4" ? Sau "Pata roz-bombon Note 4" ?
  4. Cine deschide un poll cu titlul "Sunteti de acord sa comasam cele 3 topice stinghere cu topicul deschis de Erwin ? E iarna, se anunta ger, ne e frica sa nu inghete, saracele"
  5. Ce-ar fi ca ... dar nu, asta o pastrez pentru alta data, cand chiar o sa ma satur. Inca mai am resurse ;)

La cate probleme are Razvan cu telefoanele , puteti face topic "problemele telefoanelor lui Razvan".

Mutati acolo si problemele cu nonculorile care nu sunt prea accentuate.

Edited by Scootch98

Mi-se pare normal sa discutam problemele telefoanelor.. Nu mi-se in regula sa acuzam membrii care vor sa isi spuna parerea despre device-urile lor..

Sunt persoane ce au anumite dubii/probleme si odata ce vad ce posteaza si altii, isi pot face o idee și pot stabili daca este ceva general sau unic..

E problema celora care nu ii intereseaza de unele aspecte insa exista si nebuni ca mine, razvan care vor sa fie ascultați, sfatuiti.. Multi dintre voi sunteți oameni maturi de varsta tatalui meu si ar trebuii sa înțelegi ca noi astia mai tineri avem alta gandire si mentalitate fata de voi.

Mersi

Guest Deio

Da, doar sa o faceti in topice dedicate, sa le postati in zonele corecte. Noi mereu facem curatenie, de parca am fi RETIM

Atasamente nu se pun, se discuta in topice care au cu totul alt subiect, dar pentru ca e urmarit de mai multi, "e bun". In principiu nu e problema si noi nu ne plangem nimanui, nu avem FALT :))

Răzvane tată eu zic sa îți înființezi un ONG.... Și pune tunurile pe ăștia ca nu se mai poate. Or fi ei Samsung, dar nici să își bată joc de banii românilor. Uite că și Iohannis a zis ca trebe lucru bine făcut :)

Noah, ce mai aștepți?

Razvan , spune-ne si noua daca s-a rezolvat ...nu de alta , dar e o problema grava tinand cont ca patania ta a ajuns pe 3 forumuri. Ti l-au schimbat? Pata mai e roz sau s-a facut violet?

Nu inteleg ce aveti de comentati asa. Voua va convine sa dati 3000 de lei pe un telefon si sa aibe defecte ? Poate e el mai perfectionist si chiar il intereseaza unele aspecte pe care eu sau voi le-as ignora ( + 10% baterie, ecran negru-negru si altele ).

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Răzvan. Uite în spate la ce am pățit. Recomand un drum la Samsung pe Bd. Unirii sau la Apaca la service ul lor. Musai acolo cu mult calm, dar fermitate și... Baftă!

Nu mai aștepta deși știu ca ți e greu sa stai fără telefon după câteva zile de la achiziționarea lui.

Succes!

Stati, stati ca mare polemica aici :D. Am deschis eu topic nou sau despre ce vorbiti :D? Eu cred ca am scris despre Note 4 aici unde era locul sau nu ? 

Legat de telefon am fost la Vodafone mi l-au schimbat. Tare este faptul ca si pe asta scrie refurbished, dar am zis "sa o las asa". 

Ecranul nu mai schimba contrastul ca cel de dinainte la o inclinare de 2-3 cm, camera nu mai are pata roz, butonul home este mai fixat decat cel de pe primul Note 4, desi si acela mi se parea mana cereasca :)) dupa Note 3 si dupa 8-9 zile de utilizare. 

Singura "problema" la acesta e ca butoanele de volum si power se misca usor, la primul doar cel de volum se misca (cel power nu se clintea).

Acum sunt multumit si sper sa nu mai am probleme cu el :D

Legat de cat de pretentios sau atent sunt... pai vreau cel mai bun telefon Samsung de la ora actuala.. dau 3000 de lei nu 1000 pe un S mini sau ceva de genul.. ca aceluia nu ii poti cere prea mult. Sunt mai atent pentru ca am facut o pasiune pentru telefoane, lafel sunt si la masina personala stati linistit  (se zgarie, se loveste nu pot sta cu ea asa.. o repar. Fiecare e diferit si fiecare vede altfel lucrurile :D, altii se implica sau se consuma mai putin. E mai bine, traiesc mai mult si sunt mai sanatori cei care nu se streseaza ca mine  :D :D :))) ).

Chiar si voi aveti incarcatorul asa lung :o? La Note 3 ma chinuiam sa vorbesc pe scaunul de la calculator cu el in priza.. avea juma de metru, cu asta vorbesc din picioare :)).. ajunge de jos pana la barbie, deci peste 1,5 m are firul.

Eu am pus tempered glass de la Nillkin parca. Impreuna cu o husa de la Verus,arata impecabil si imi protejeaza si telefonul. Am pus si poze cu ele,mai in spate!

Edited by quovadis

De ce s.a inchis topicul acela? Eu nu am deschis topicul acesta, chiar ma uitam ca vorbeati ca sunt 4 pe acelasi telefon si nu intelegeam de ce.

O intrebare. Daca de exemplu la Snapdragon majoriatatea softurilor oficiale au Ank4 de ce unul e mai rapid ca altul sau unul tine mai baterie ca altul? Daca ambele sunt Ank4?

Guest Deio

Pentru ca i-ati facut praf topicul lui Erwin cu discutii despre alt subiect. Din unboxing si review, s-a ales nimic. Si nu e singurul.

Nu vrem sa fim XDA, sute de pagini inutile in care nu gasesti nici o informatie viabila.

Asa putem sa renuntam la sistemul de subtopice si sa avem unul singur de 2.000.000 de pagini. V-ati plictisi pana ati gasi ceva. Asa de nasol e pe XDA, mii de pagini pe un singur topic. Nici nu ma mai obosesc sa caut la ei ceva.

Ai o problema, deschizi un topic referitor, in zona potrivita. Mai bine sa avem 5000 de topice noi, decat 10 cu 4900 de pagini.