Clicky

Jump to content
Razvann

Problema Galaxy Note 4, pata roz pe poze

Recommended Posts

Eu văd o diferență între cele două. Nu am zis ca justifica prețul doar ca mi se par mult mai bune pozele pe Note 4.

Ce înseamnă asta ??

La Note 3 apărea simplu ca e original. Aici nu inteleg

post-7-0-93077900-1422900391_thumb.jpg

Edited by Deio
Atasamernt

Daca tu o vezi e bine ca sa iti justifici pretul upgrade-ului. In legatura cu mesajul, poate nu e updatat softul. Sau cine stie pe ce surse a fost adus telefonul. I-ai verificat imei-ul?

Pai eu l.am luat sigilat și m.au lăsat pe mine sa îi tai sigiliile. Așa fac astia la Vodafone?

Acum cât de buna e și cât de corecta e aplicația aceea?

Guest Deio

Aplicatia constata daca telefonului i s-a schimbat placa de baza. Se scrie in bootloader daca se schimba placa sau intr-o zona PROM care nu mai poate fi stearsa, nu EEPROM.

Mai se practica asta. Mai ales operatorii cand importa, au multi distribuitori, cand au lipsa stoc, iau de unde apuca :(

Pai Vodafone are lipsa de stoc la ala alb grav vad :)). Online de o saptamana jumatate nu au nimic, iar in magazine, doar 1 in cateva magazine vreo 3 sau 4 la numar.. Adica vroiau sa mi-l schimbe si nu aveau cu ce :)).

Ce e tare ca apare ca au fost conectate castile de 6 ori desi eu nu le-am scos din cutie zicand ca pana marti mai pot rabda doar cu telefonul asa.. sa nu zgarii sau pierd ceva sa inceapa dupa ca nu mi-l schimba.

Probabil că l-au testat în fabrică, bănuiesc că au și ei o serie de teste a mufelor, butoanelor, etc. :)

Am instalat și eu aplicatia aia pe tabletă și mi-a zis că-i Cect =))

Ce inseamna Cect? :)). E posibil si ce zici tu.. eu sper sa mi-l schimbe ca l-am cumparat de vineri, dar am fost sambata la ei si ei mi au spus ca ma cheama marti.. deci e problema lor.

@Razvann, in pozele alea cu note 4 vs note 3, pozele sunt facute in acelasi timp?
Adica no.. masina aia alba pare ca si-a cam schimbat culoare.. ce rasa de cameleon e?

Cect era o marcă de telefoane chinezești și foarte chinezești care erau la modă prin 2006-2007. Aveau "taciscrim" cu împingere, stylus glisant ca la radioul bunicii și deja emblmatica dispunere a tastaturii numerice cu * 0 # pe laterala dreaptă. Erau neapărat dual sim iar difuzoarele erau peste orice TV plat sub 60 de cm din ziua de azi. Aveau PrrSound by Zgomotec și veneau cu ultima compilație de manele preîncărcată. ;)

Screenshot_2015_02_02_21_36_44.png

Asa trebuie sa arate.. Daca arata altceva este dubios. In caz contrar cea mai buna verificare poate fi facuta de un inginer de la Service Samsung..

Se poate cere o dovada pentru acest lucru si facuta o plangere vanzatorului.

Edited by alexp93

Titlul dat de Erwin este "Forum Samsung Galaxy Note 4 - Un phablet puternic, cu stylus și funcții speciale (Unboxing, Review, Galerie Foto)". Acum discutam despre pete, refurbished, chinezarii si probleme specifice telefonului luat de Razvan ?