Clicky

Jump to content

Problema Galaxy Note 4, pata roz pe poze

Recommended Posts

• Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

La cate probleme are Razvan cu telefoanele , puteti face topic "problemele telefoanelor lui Razvan". Mutati acolo si problemele cu nonculorile care nu sunt prea accentuate.

Eu nu vad mari diferente care sa justifice un + de 1500 ron in favoarea lui Note 4. Nu sunt pe domeniu, dar cred ca iti iei o camera foto decenta la 1500 ron care e sigur peste Note 4 la calitatea poz

Cect era o marcă de telefoane chinezești și foarte chinezești care erau la modă prin 2006-2007. Aveau "taciscrim" cu împingere, stylus glisant ca la radioul bunicii și deja emblmatica dispunere a tast

Posted Images

Eu văd o diferență între cele două. Nu am zis ca justifica prețul doar ca mi se par mult mai bune pozele pe Note 4.

Ce înseamnă asta ??

La Note 3 apărea simplu ca e original. Aici nu inteleg

post-7-0-93077900-1422900391_thumb.jpg

Edited by Deio
Atasamernt

Aplicatia constata daca telefonului i s-a schimbat placa de baza. Se scrie in bootloader daca se schimba placa sau intr-o zona PROM care nu mai poate fi stearsa, nu EEPROM.

Mai se practica asta. Mai ales operatorii cand importa, au multi distribuitori, cand au lipsa stoc, iau de unde apuca :(

Pai Vodafone are lipsa de stoc la ala alb grav vad :)). Online de o saptamana jumatate nu au nimic, iar in magazine, doar 1 in cateva magazine vreo 3 sau 4 la numar.. Adica vroiau sa mi-l schimbe si nu aveau cu ce :)).

Ce e tare ca apare ca au fost conectate castile de 6 ori desi eu nu le-am scos din cutie zicand ca pana marti mai pot rabda doar cu telefonul asa.. sa nu zgarii sau pierd ceva sa inceapa dupa ca nu mi-l schimba.

Cect era o marcă de telefoane chinezești și foarte chinezești care erau la modă prin 2006-2007. Aveau "taciscrim" cu împingere, stylus glisant ca la radioul bunicii și deja emblmatica dispunere a tastaturii numerice cu * 0 # pe laterala dreaptă. Erau neapărat dual sim iar difuzoarele erau peste orice TV plat sub 60 de cm din ziua de azi. Aveau PrrSound by Zgomotec și veneau cu ultima compilație de manele preîncărcată. ;)

Screenshot_2015_02_02_21_36_44.png

Asa trebuie sa arate.. Daca arata altceva este dubios. In caz contrar cea mai buna verificare poate fi facuta de un inginer de la Service Samsung..

Se poate cere o dovada pentru acest lucru si facuta o plangere vanzatorului.

Edited by alexp93

Titlul dat de Erwin este "Forum Samsung Galaxy Note 4 - Un phablet puternic, cu stylus și funcții speciale (Unboxing, Review, Galerie Foto)". Acum discutam despre pete, refurbished, chinezarii si probleme specifice telefonului luat de Razvan ?