Clicky

Jump to content
Razvann

Problema Galaxy Note 4, pata roz pe poze

Recommended Posts

La mine e verzui când îl înclin foarte puțin. Mi a sărit în ochi imediat. Și la maxim e așa, dar și fiind înclinat un pic. Știu cum era la Note 3...deloc așa.

Pai prin review-uri se spunea ca ecranul de pe Note4 e best of the best. Sa inteleg ca are probleme cu unghiurile de vizualizare?

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Da. La nu știu câte grade sa zic,dar nu 60, 90 devine albul verzui și culorile își schimba nuanță. După aproape 1 an jumătate de S4 și Note 3 chestia ăsta e vizibila. Dacă era la unghi mare aia era, dar sunt momente în care îl folosești și îl privești așa

Sincer.

Îmi place LG, dar prețul care scade foarte rapid și meniul copiat de la Samsung parcă e de mai desene animate decât Samsung mă fac sa stau pe gânduri. G2 am vrut,dar nu îmi plăcea meniul ăla... Dacă ar fi și ăla cu probleme o sa ma uit poate la un LG G4.

Culorile și albul sunt ok, doar ca ecranul un pic înclinat devine verzui. Iar pata roz se manifesta urat..

O-i fi eu nebun, dar la banii astia trebuie și pretenții :D. Prima poza e pe întuneric.

post-111-142272102187_thumb.jpg

post-111-142272102777_thumb.jpg

Meniul copiat de la Samsung?

Poți fi mai explicit? Mă întreb așa, ca fost posesor de Samsung....și nu văd nici o asemănare....

Bara de notificări. Iconițele. La apeluri arata cam lafel. Modul multiwindow deși aveau altul ei pe G Flex a apărut mulți window. Nu îmi place meniul la LG în rest telefoanele sunt ok. Și ca scade prețul telefonului foarte repede din păcate.

Bara de notificări. Iconițele. La apeluri arata cam lafel. Modul multiwindow deși aveau altul ei pe G Flex a apărut mulți window. Nu îmi place meniul la LG în rest telefoanele sunt ok. Și ca scade prețul telefonului foarte repede din păcate.

Mda, să înțeleg că Android-ul este opera lui Samsung.....

Bara de notificări este așa la multe modele de telefoane. Sau poate a copiat Samsung.....

Mă rog ce nu iti place la meniu? Că nu are buline colorate ca la Samsung? Personal ultima variantă de meniu de la Samsung arată ca naiba.....

Sent from my LG G3

La Note 4 cum scot fotografia continua? Ma enerveaza... si nu gasesc in setari. Adica imi place daca nu apas pe ecran si nu focalizez sa tin apasat pe buton pana focalizeaza si dupa sa ii dau drumul.. dar vad ca el face poza, dupa poza si nu vad in setari de unde se poate dezactiva.

a2658cf737eaf3533bfbbcaa63b0b324.jpg

Negrul nu prea e negru din cate vad. Intai schimba-l dupa te mai joci cu camera...pana atunci , ai timp sa te obisnuiesti cu celelalte functii.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Edited by Scootch98

Cum adică negrul nu e negru :D? Trebuia sa se vadă întunecat..Nu roz. E poza aceea, nu este ecranul telefonului

În rest este foarte ok. Îmi place și se mișcă mai bine ca Note 3, care cu câteva modificări prin meniu și ștergere de aplicații se mișcă bine.

Pai acolo e poza realizata cu camera :D (ce am postat eu). Nu e printscreen cu negrul ecranului.

Deci problemele care le am.

1.Pozele ies cu tenta roz în unele situatii

2. Ecranul e o. Negru e negru :)), albul alb, dar când înclin telefonul înainte sau înapoi cam 3 cm.. Deci nu la 90% are o tenta de verde pe alb și gri, iar alte culori gen galben devin mai deschise decât galbenul văzut cu ecranul privit frontal și drept. Mi.a sărit în ochi pentru ca nu era așa pe S4, Note 3.

Sau dacă e poza la tine făcută și am înțeles eu aiurea scuze.. La note 4 tot încearcă sa prindă ceva lumina sa nu fie neagra fotografia.

Si a mea e tot poza , e intuneric in camera acum.

Si pozele nu ies cu tenta roz. Aveam problema asta pe HTC One , era de la supraincalzire.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Edited by Scootch98

Aa. Scuze atunci. La mine nu era chiar bezna totala, dar aproape. Sa vedem ce noroc am cu viitorul Note 4 :)). Vreau liniște aici pe forum :D  :)) nu sa scriu eu cât pentru 3 :D și sa nu mai am probleme la el cu cel nou.

Ce aplicatie foloseste amprenta pentru a bloca aplicatii gen Facebook sau altele cand vrei sa intri in ele? Stiam una, dar avand Note 3 atunci nu m-a interesat foarte tare sa o retin :)).

Am gasit pana la urma :D. Este foarte ok

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rickclephas.fingersecurity

Camera Note 4-ului este chiar buna :D... Noaptea Note 3, S4 erau dezastru. 

Uita-ti comparatie Note 4 vs Note 3 pe timp de noapte. Diferentele mi se par foarte mari. Am facut poze cu Note 3 care au iesit si mai prost.., dar am ales pe cea mai buna.

Nu are rost sa spun care e Note 4 si care Note 3 :)). Ultima e cu Note 4

post-111-0-19502500-1422896179_thumb.jpg

post-111-0-41131400-1422896232_thumb.jpg

post-111-0-98669400-1422896284_thumb.jpg

post-111-0-81736000-1422896291_thumb.jpg

post-111-0-50882000-1422897235_thumb.jpg