Clicky

Jump to content

LG G4 - discutii

soare

Recommended Posts

Bun copii, lecția de astăzi s-a terminat. Mâine o să învățăm despre expunere, diafragmă și bokeh. Sunteți liberi. :))

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aksharastudios.eop

trimis cu eforturi dupe tabloul nevestii

Au fost unitati de test, cu carente pe partea foto si limitari in ceea ce priveste benchmark-urile. E de inteles de ce n-au dorit sa ne lase unul in teste! Mai bine asa, vom prezenta o unitate retail si vom putea prezenta rezultate relevante.

Sa zicem ca ar fi un terminal decent, dar daca pretul e similar cu cel al lui S6 e deja overkill. Presupun ca pretul va scadea relativ repede si probabil vor face si o promotie marca LG, dar de data asta cred ca va trebui sa primim moca un TV UHD la cumpararea unui G4, ca sa merite achizitia

Sent from my LG G3-D855

Sincer, daca ti-ai lua varianta de piele, n-ai mai avea nevoie de husa. Eu n-as mai pune husa deloc, pentru ca pielea e ok, daca nu il bagi in buzunar cu alte obiecte. Mi-as pune doar folie sau tempered glass si as lasa capacul cu piele la vedere.

Sent from my LG G3-D855

Nu. Doar 128GB.

Uite aici scrie . Si sunt poze de la LG. Nici nu cred ca exista card de 2TB sau ce ai face cu el pe telefon. Nu vreau sa mă gândesc cât costa. E posibil cât jumătate din telefon :)))

post-111-143039847546_thumb.jpgpost-111-14303984872_thumb.jpg

Eu nu înțeleg chestia aia cu F1.8, F1.9...

F2.2 au și iPhone 6Plus si Note 4, dar pozele facute cu Note 4 sunt mai luminoase. S6 are 1,9 si totusi in poze e lafel de luminos ca Note 4..Nu mai luminos cum ar trebui.

Asta am văzut încă odată și în comparația de ieri de pe PhoneArena intre M9 vs i6Plus vs S6 vs Note 4.

Chiar are o camera foarte buna G4. De nivelul lui S6 si Note 4, daca nu chiar mai buna. La stabilizare cam ciudat.. in primele filmulete e cam slaba stabilizarea desi au laudat.o si ca e OIS2 etc..

Oricum e bine ca au scos un telefon cu camera foarte buna pentru ca vom vedea camere si mai bune pe Note 5 de exemplu pentru cei care iubesc Samsung  :D, cand vad ca nu e de joaca cu iPhone si LG acum.

Sunt curios de baterie, de miscat cica se misca foarte bine, e foarte rapid telefonul.. mai ales ca are procesor mai slab "cotat" ca G Flex 2 care chiar e lent.

Ecranul lafel.. aproape de Samsung, dar inca sub.

Concluzia : Un rival foarte bun pentru S6, mult peste Z4 (e posibil sa apara alt Sony curand) sau peste M9, clar, la multe capitole.