Clicky

Jump to content

LG G4 - discutii

soare

Recommended Posts

Mihai, pai contactele pe care le ai duplicate, atat in Google, cat si pe sim, nu au acelasi nume? Bifeaza sa-ti afiseze doar contacte Google si n-ar trebui sa-i mai apara contactele de pe sim.

Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050L folosind Tapatalk

Contactele au același nume în condițiile în care numele nu depășește numărul maxim de caractere pe SIM. Așa cum am mai spus, aveam bifate doar contactele Google, dar el le prefera tot pe cele de pe SIM. Nu cred că voi găsi rezolvare, nu a funcționat nici unul din sfaturile de până acum. Cred că este o scăpare a celor de la LG. Soluția ar fi să șterg contactele de pe SIM și nu vreau asta. Indiferent ce contacte aș pune să fie vizibile, el le ia tot pe cele pe care le vrea.

@Liviu Roșca: ce aș rezolva așa? Problema apare când sunt toate prezente (SIM, cont Google și restul). Mai bine îmi scrieți mie direct, dacă găsesc soluție o postez aici. Nu are rost să umplem pagini cu problema mea, care eu cred că nu are rezolvare.

Până la urma am șters toate contactele de pe SIM. Erau doar o măsură de siguranță. Poate le țin exportate undeva pe card. Ideea era să le am la îndemână pe SIM.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

• 2 months later...

salut,

ma puteti ajuta?

""""""""""""""""""""""""

hello,

i have a lg g4 with quickcircle case.
case works ok.

i want to play a game and i put the cover at the back, over the camera - circle is over the camera/volume buttons.
but the case locks the screen and i can't play my game???

is there a setting ?
is the case faulty ?

thank you

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""

ms

cercul (golul) nu apasa pe butonul de power. :)

e posibil sa fie ceva magnetic si sa se activeze din nou cand coverul e pe spatele telefonului si se inchide campul magnetic.

asta vreau sa aflu; e carcasa de vina sau s-a intamplat si altora si e bug de feature quickcircle?

A sunat genial " bug de feature" :). Din cate stiu eu carcasa respectiva este bazata pe senzorul de proximitate de langa casca telefonului acelasi care stinge ecranul cand il duci la ureche. Incearca cu carcasa scoasa sa vezi daca de la ea este problema si mai vedem apoi.

• 3 weeks later...

A apărut un kdz nou cu security patch de 1 iulie 2016 http://forum.xda-developers.com/g4/general/kdz-firmware-vodafone-portugal-2016-08-t3436041. E unbranded, pentru versiunea internațională H815. Eu îl scriu diseară după ce ajung acasă.

Edited by Mihai
E din 2016, nu 2017

• 4 weeks later...

Cu toată părerea de rău, e o mică loterie. Dacă e model produs anul ăsta, are șanse mari să nu aibă bootloop. Cel puțin pe forumul dedicat lui G4 pe Softpedia nu s-a plâns nimeni de bootloop la telefon luat anul ăsta nou. Nu l-aș lua la mâna a doua sub nici o formă, dacă se strică să am parte de service măcar.

• 4 months later...
  • 1 month later...