Clicky

Jump to content

LG G4 - discutii

soare

Recommended Posts

De ce să dai 19 euro la Voda când ai Optim nelimitat de sine stătător cu 6 euro în loc de 10. Cât despre prețul telefonului, bani în mână, cash. În cel mai rău caz în rate dacă o să am card de cumpărături și prind fără dobândă. În rest dacă nu-mi pot cumpăra ceva cu bani în mână înseamnă că nu-mi permit și cobor nivelul la ceva ce îmi permit.

100 de lei x 24 de luni + 2000 de lei telefonul = 4400 de lei.

Nici eu nu sunt adeptul abonamentului doar de dragul telefonului. De peste 8 ani le cumpar, tot de la ei, cand am vrut, nici macar la prelungire. Asta de acum e primul luat din alta parte. Dar, trebuie sa intelegeti ca sunt persoane JURIDICE pentru care abonamentul e ce au nevoie. Si faptul ca (,) colegul a postat oferta nu inseamna ca nu poate fi cineva interesat. Poate nu dintre noi, dar colegul a prezentat o oferta. Buna, rea, fiecare decide. De fiecare data ajungem la aceleasi discutii: de ce abonament cand la cartela primesti dublu (se pare ca, daca mai exista abonamente, legea cererii si a ofertei functioneaza), de ce X cand exista D din Oradea (uitam brusc problemele cu netul mobil). Si sa nu mai vorbim de fidelizare, unde poti obtine avantaje pe care nu le vezi "la suprafata".

De ce să dai 19 euro la Voda când ai Optim nelimitat de sine stătător cu 6 euro în loc de 10. 

Un, doar un motiv http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/3134-digi-mobil-optim-nelimitat-disponibil-national/page-16?p=97724&do=findComment&comment=97724

Oricum, mai sunt doar 5 bucati, care se vor da ca painea calda, astfel ca off-topicul nostru permanent trebuie sa se termine, nu de alta, dar ramanem fara obiectul muncii :D

Chiar nu își are loc o cearta pe tema asta, mai ales ca asa cum a zis si Innoxius, se știe clar ca asta e eterna dicutie abonament vs cartela iar la sfarsit fiecare o sa opteze cu ce s a obișnuit sau ce este pentru el mai comod, bineinteles ca cei care vor merge pe varianta de abonament o sa fie mai rentabil sa ia si telefon . Eu am pus acel preț de abonament sa își facă lumea o idee asupra prețului la liber vs abonament.

Sent from my LG-D855

Am avut azi ocazia sa ma joc pe un G4 la Vdf. Chiar arata si se simte într-un mare fel. Nu stiu de ce dar se simte ciudat în mana si parca ceva mai solid fata de G3 dar toate astea în sensul bun. Se misca impecabil, la camera nu am putut umbla ca era descarcat si nu ma lasa sa intru în camera iar ecranul este superb. În cele 5 min cat am putut sa-l butonez nu am avut ce sa ii reproșez.

Sent from my LG-D855

Live rock music video capture comparison: a 6-way test

Finally, the LG G4, which produces such stunning images, also grabs more light for video, but suffers massively by the use of cheap microphones by LG in what is supposed to be a flagship.

Cand ma gandesc ca aseara n-am vrut sa inregistrez Cargo :D

Ha ha. Eu n-am vazut niciun review de-al lui pana acum. M-am uitat doar in Tapatalk la videoclipul postat de tine. Nu stiu cine e, dar le zice bine cu vocea lui de gangsta in da hood.

Sent from my LG G3-D855

• 2 weeks later...
  • 2 months later...

Din punctul meu de vedere nu merita trecerea de la G3 la G4. L-am vazut la Vodafone, m-am jucat un pic cu el....dar nu a avut acel efect de wow. Personal imi place mai mult design-ul lui G3 decat a lui G4. Poate m-am obisnuit prea mult cu el :)