Clicky

Jump to content
soare

LG G4 - discutii

Recommended Posts

V-am mai spus că nu există telefonul perfect pentru toată lumea. Există telefonul perfect pentru mine și nevoile mele, pentru tine și nevoile tale.

Am spus ca e un ecran bun. Imbunatatind contrastul și luminozitatea. Eu tot Amoled aleg.

A aparut review ul pe PhoneArena. Incarca un pic peste 2 ore... G Flex 2 are incarcarea rapida asta nu... ciudat ca flagshpiul sa nu aiba.. mai ales ca cica au lucrat la 808 cu Qualcomm..

Si bateria tot de G3, adica nu foarte, foarte buna. Acum sa asteptam si alte review-uri si pe cel al lui Mobilissimo.

Este terminat la baterie! Chiar e praf! Felicitări, Samy! Nu-s fan boy! Am GFlex, insa LG anul asta a dezamăgit. Nu ma așteptam. O sa schimb marca. Păcat. Concurenta redusa nu aduce beneficii.

Trimis de pe al meu LG-D955

Edited by LCM

Este terminat la baterie! Chiar e praf! Felicitări, Samy! Nu-s fan boy! Am GFlex, insa LG anul asta a dezamăgit. Nu ma așteptam. O sa schimb marca. Păcat. Concurenta redusa nu aduce beneficii.

De ce spui ca este terminat la baterie? Este vorba de vreo 8 minute fata de G3 si o ora fata de S6. Daca erau diferente de 2-3 ore....mai inteleg, dar asa....

Si daca ne luam dupa realitate,obtinem rezultate mai bune decat cele postate de diverse site-uri... Oare G3ul meu duce doar 6 ore?.....In realitate duce mult mai mult, depinde de utilizare.

Nu stiu cum testeaza ei bateria dar in folosinta zilnica bateria tine mult mai mult. Pt G3 cred ca am postat destule dovezi privind anduranta......

Și în plus vorbim de un device care n-a ajuns încă la forma software finală. Chiar și după ce ajunge la vânzare se mai poate îmbunătăți autonomia prin update-uri pentru că oricât de mult l-ai testa înainte tot mai scapă câte un bug când este testat de sute de mii de oameni.

Și nu înțeleg de ce se agită lumea pe tema asta. Chiar dacă ține o zi sau o zi și jumătate, tot îl bagi în prima noapte la încărcat ca să nu începi a 2-a zi cu 35% baterie rămasă.

Telefonul rezista in functie de utilizare

Ideea este sa reziste la utilizare medie spre intensa.

Eu zic ca orice telefon pot sa il descarc in 8 ore(cat sunt la servici). Dar e destul sa fie mediu

Trimis de pe al meu HTC M8 folosind Tapatalk

Edited by AeRoDiNaMiC

De ce spui ca este terminat la baterie? Este vorba de vreo 8 minute fata de G3 si o ora fata de S6. Daca erau diferente de 2-3 ore....mai inteleg, dar asa....

Si daca ne luam dupa realitate,obtinem rezultate mai bune decat cele postate de diverse site-uri... Oare G3ul meu duce doar 6 ore?.....In realitate duce mult mai mult, depinde de utilizare.

Feri, fiecare il utilizeaza in stilul sau. E clar ca la unii va tine mai mult de 6 ore si la altii mai putin. Ideea era ca dupa un an de zile, cu procesor mai eficient si cu ecran mai eficient, bateria are aceeasi autonomie. Deci unde e optimizarea aia de care vorbesc ei?

Sent from LG G3-D855

Când am spus ca sta prost la baterie m-am uitat in primul rand la timpul de încărcare, care e aproape dublu fata de S6, ultimul fiind cu o autonomie peste 1 ora in aceste condiții. Acesta e motivul pt care il consider praf pe partea de autonomie. Nu ma mulțumește designul. Am nevoie si de baterie pt anul 2015. Vreau progres, nu regres. Iar formele telefonului nu ma încânta, e cam butucănos pt gusturile mele. Daca ii mai adaug si o husa, o sa iasă monstruos de masiv si greu in același timp.

Trebuie sa fii prea naiv sa-i crezi pe cuvant. Tot ce nu poate fi cuantificat e masluit. Te sperii numai cand citesti cat poate sta in standby sau cate ore poti vorbi, iar in realitate nu ajungi niciodata la cifrele pe care le dau ei.

Sent from LG G3-D855

Si a venit si recenzia. Camera head to head: Lumia 930/1020 vs LG G4

So there we have it. An Android-powered smartphone winning a camera comparison on AAWP, if only by a nose overall. The G4 camera clearly is pretty special...

Frecatul mentei de catre MS in domeniul cameraphone a dus la rezultatul inevitabil. Ceilalti nu stau sa astepte pana mintile luminate de la MS se câcâie  cu W10-le lor si nu lanseaza nici un flagship serios pana nu apare W10 pentru telefoane.

Daca as reusi sa dau G3 pe niste bani ok cred ca as face trecerea. Inca ma gandesc la varianta asta

Edited by fLu