Jump to content
soare

LG G4 - discutii

Recommended Posts

Azi a aparut pe gsmarena o poza cu posibile detalii despre LG G4, cu o rezolutie 3k ...

La ce ne trebuie 3k pe telefon ? eu consider ca 1080p este suficient, 3k o sa ingreuneze rularea aplicatiilor mai ales a jocurilor + baterie consumata mai usor ...

Un telefon cu un aspect elegant si un display maxim 2k ar fi suficient, de sa complici lucrurile ?

post-12578-0-28773800-1422733017_thumb.jpg

Pentru că marketing prost. Când n-ai o echipă de marketing bună să-ți vândă vapoare întregi de device-uri cu display-uri 750p magice și nemaivăzute la un preț tot nemaivăzut, recurgi la alte trucuri de marketing cum e cel de față.

1080p @ 5 inchi și 1440p peste 5.5 sunt arhisuficienți. #parereamea

Qhd-ul lor n-a fost prost, numai ca nu se ridica la luminozitatea amoled-urilor. L-or mai fi perfectionat intre timp.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Inca n-avem 3k. Pe mine m-ar incanta daca ar schimba designul (dar tot cu butoane pe spate), ar ramane tot la rezolutia qhd cu un ecran mai bun ca G3 si ar fi pe arhitectura pe 64 bit cu 4 GB RAM. Baterie de 4000 mAh si sa nu sara peste 5,5 inch la ecran. Altfel nici nu ma gandesc sa-l cumpar.

Sa bage o camera mai belea ca cea de pe S6 si cu senzorul infra rosu, o sa sparga tot. Bine inteles, sa revina la ecran Full HD.

Si sa nu uitam sa aiba un pret "simtit"

Edited by Gabii

Sper sa nu fie ala. N-ar fi mare diferenta intre G3 si G4 ca design, daca arata asa.

inca nu este telefonul final ... ramane de vazut, dupa dezamagirea de la g3 cu ecranul care se vede sters si slab luminat, lag-ul, sper sa vina cu ceva bun ... g2 mergea brici

edit : intreaga poza

gsmarena_001.jpg

Edited by soare

Mie-mi place. Adică înafară de primul G care nu mi-a plăcut pentru că avea sticlă pe spate mi-au plăcut toate. G2-ul a fost și încă este un telefon bun. G3-ul a fost o încercare a rezoluției, G4 trebuie privit ca un G3 îmbunătățit mai mult decât ca un device revoluționar.

Marginile de sus și jos sunt ok, mai mici ca la Xperia, iPhone, S6, Note 4 sau HTC M9. Cele din lateral sunt cam mari fata de ce ne așteptam. Dar sa nu fie LG Stylus.. sus are ceva Stylus sau antena fiind poate LG pt Korea(acolo vin cu antene).

Si eu m-am gandit , dar cel mai probabil e o antena. Au incercat ei cu G(3) stylus , nu a mers , avand specs mediocre. Poate vor face un flagship cu stylus care sa rupa note-ul , poate. Oricum , cu toate telefoanele astea , tot iPhone-ul ramane cel mai bun.