Clicky

Jump to content

Stickere pentru telefoane

Sebi

Recommended Posts

Maine ma duc sa cumpar niste hartie autocolanta si sa-mi fac niste stickere cu imagini personale, luate de pe net. :)))

Eu am niste imagini de dimenisiuni diferite.. precum se vede si in poza atasata.

post-11625-0-57689300-1421867785_thumb.png
Eu daca ma duc la  un xerox.. trebuie sa-i dau imaginile cumva taiate la dimensiunile pe care le vreau? Sau le poate redimensiona cel care se ocupa cu xerox-ul?
Pupiiiiiiiiiiiix :*

P.S. sper ca am postat unde trebuia.. la telefoane.. ca doar is stickere pentru telefoane. No?! :))

Edited by Sebi

Ce sa știe?

Sa folosească un xerox?

Doamne iartă-mă..

Așa de rău am ajuns?

P. S. E pupiiiiiiiix, nu puuupixx.

Pronunța pupiiiiiiiix și puuupixx și o sa vezi diferența.

Le faci la xerox ? Stiam ca sunt firme care imprima pe diferite chestii(cani , tricouri) si fac si stickere d-astea de lipit(si-a facut un coleg pentru BMX).

BTW , de ce vrei un sticker d-asta ? Il lipesti pe usa camerei tale sa stie maicata la cine intra? 😃

post-13157-142187398028_thumb.jpg

De unde știi ca vreau unu de ăsta?

Vreau să-mi pun pe husa telefonului.. Are niște urme de lipici, ca i-am dat jos pielea aia și acum arata urât..

Ma duc la ceva xerox. Am văzut pe net ca cica acolo se poate.

P. S. sunt fan deli, doc, VD, d-aia îmi trebuie. :)

Simplu , stiam deja ca esti fan doc si am vazut acolo numele fisierului porc . Am vazut si sepci d-astea , dar nu sunt genul meu. D-alea late in fata , le urasc.

Sepci de genul asta :

L.E. daca nu reusesti la xerox, te duci la ceva firma de imprimat pe tricouri . Poate iti pot imprima pe husa , cine stie . Chiar a fost ieftin sa-mi imprime pe tricou , 3 lei si nu s-a luat imprimeul dupa 6-7 spalari ðŸ‘.

post-13157-142187483713_thumb.jpg

Edited by Scootch98

Nici mie nu-mi plac.. Faza e ca cumpăr hârtie autocolantă și pe aia trebuie sa facă xerox.

Da eu am întrebat dacă pot ei redimensiona pe loc imaginile la mărimea care o vreau eu, sau trebuie eu sa editez cumva imaginile.

Btw : hanoracul ala cu porcu camuflat e genial, dă-i prea scump.

Aa , acum m-am prins ce vrei sa faci , dar nu cred ca va tine prea bine , ai vazut ca stickerele sunt lucioase si mai groase. E simplu , ti le redimensioneaza daca au laptop/calculator si trebuie sa aibe din moment ce tu i le duci pe stick.

De hanorace nu stiu ce sa zic , dar nu-mi prea place moda asta adoptata de multi . De exemplu caciulile alea tip prezervativ care atarna asa pe spate si au in fata un mesaj de genul "sunt rebel".

L.E. poti sa-ti imprimezi tricou/hanorac cu PORC , nu se va observa diferenta . Cu 10-20 de lei il faci exact ca pe site...

Edited by Scootch98

Si daca discutam despre haine care au buzunare in care sa incapa un telefon de 7" tot la telefoane discutam ? Se muta la Cafenea.

Si da, du-te cu fisierul si nu te baza pe "xerox". La "xerox" nu poti face mariri / micsorari de finete. In plus, daca pui un autocolant de hartie, intr-o saptamana s-a dus. Adica s-a murdarit, patat, rupt etc. Du-te cu suportul pe care lipesti si lasa-i pe ei sa-ti zica ce se poate face. Dar nu la "xerox".

Mail-ul din Satu Mare e un chioșc..

Avem un cinema, 3 magazine, și un lift.

O sa caut pe net.

Mersi

Știu o firma care se ocupa cu tipărirea imaginilor pe tricouri, același aparat se folosește la tipărirea pe husa sau orice material?

Edited by Sebi

Trebuie sa te duci la ei. E important materialul de suport. La tricouri se foloseste o presa termica. Sau varianta casnica cu fierul de calcat. Uite aici o prezentare a metodelor de personalizare http://www.aquaris.ro/despre-personalizari_58.htm

Legat de sticker: e importanta si calitatea stickerului. Daca e prost, in timp lipiciul va "curge" de sub el (de ordinul micronilor), dar destul cat sa se stranga murdarie de jur-imprejur.

Bata-i soarele..

Mi-a facut unu stickerele, da le-a facut fara chef, manca-l-ar doba.
Doamne fereste sa le faca putin mai mari..
Mi-a cerut 5 lei pe redimensionare si 1 leu cincizeci pentru print si pentru foaie.. a iesit de cacao.
Inainte am avut un sticker de la ceva firma de telefoane, dar s-a luat jos.
Aia nu imprima direct pe husa, nu exista firma in Satu Mare sa faca asa ceva.. 

post-11625-0-28413900-1421934119_thumb.jpgpost-11625-0-05642000-1421934124_thumb.jpgpost-11625-0-34702800-1421934128_thumb.jpgpost-11625-0-54546400-1421934133_thumb.jpgpost-11625-0-86770000-1421934139_thumb.jpgpost-11625-0-25423900-1421934145_thumb.jpg

:))

Da eu pot sa redimensionez acasă imaginile (lungime, lățime) și când ma duc acolo doar sa ia imaginea și sa o plaseze în chenarul ala de mai multe ori?

Iese prea scump altfel..

Ma interesa doar daca se poate. :))
Credeam ca daca eu redimensionez, cand pune el poza pe pc se face din nou la dimensiunile initiale..
Sau ceva, cumva..

Edited by Sebi

Hai ca parca arata altfel..
post-11625-0-56419300-1421947637_thumb.jpgpost-11625-0-72423700-1421947644_thumb.jpg
Ce sa fac cu partea stanga? arata ca dracu.
E lipit niste puf din ala de interior de husa.. nu stiu cum sa-i zic..

Si mai este si lipici pe partea aia.

Daca fac cu o bricheta in zona aia rezolv ceva?