Clicky

Jump to content
C. Denis Ionut

Un sfat de cumparare smartphone

Recommended Posts

Buna, am un s2 si 400-450 lei aș vrea sa il dau la schimb plus diferența spusă pe unul din telefoanele: Samsung Galaxy s4/S4 Active , Xperia z,Samsung Galaxy S3/S3 Lte. Nu stiu la care se vede mai bine având in vedere că s3 are amoled si s4 active are tft , xperia are lcd parcă. Ce părere aveți? Care spuneți ca m-aș încadra?

Trimis de pe al meu GT-I9100 folosind Tapatalk

Edited by C. Denis Ionut

Nu mai cita postul anterior.

Dacă îl dai la un preț supraevaluat, logic.

Da și pana găsești pe unu care vrea sa treacă de la s4 la s2, stai liniștit că-ți ia ceva timp..

+1 pentru S4 normal in conditiile in care găsești unul bun la banii ăia.

Ai 1080p, procesor care o să mai ducă un timp ultimile jocuri apărute, bateria se schimbă, ai 2 gb ram, etc

Pe de altă parte, S4 active are ecran și cameră mai slabe dar e rezistent la apă si semnificativ mai ieftin decat s4 normal.

Am vazut pe okazii S4 active la 750 de lei și S4 normal la 999 de lei, ambele in stare bună.

Deci decât un S4 călcat de tren la 700-800 de lei mai bine un S4 active care să arate cât de cât ok.

Edited by Liviu Rosca

raman pe s4 active deoarece nu am banii suficienti pentru s4 normal.. si din cate am inteles s3-ul o sa imi para rau daca il cumpar asa ca intre xperia z si s4 active am dedus ca s4 active este mai bun,ma voi intalni maine cu cineva cu care deja am vorbit. O sa ma uit pe internet despre s4 active falsuri si adevarate. Alte recomandari cum sa descopar daca e fake sau nu? Multumesc tuturor pentru sfaturi  ^_^

Si vezi dacă te lasă să îi dai un restart.

Nu de alta, da dacă îți zice ca se strica soft-ul, sa știi ca e un demo unit.

Și dacă e și s5, e și mai evident.

Edited by Sebi

Multumesc tuturor! ne mai vedem la ramura telefonului daca este asa ceva  :unsure:  Ma bucur pentru confirmare caci este original.Acum ai pun soft de romania caci este de Netherland. Imi cer scuze daca v-am papat timpul sau/si deranjat :) Multumiri mobilissimo T/C

Edited by C. Denis Ionut

Am zis sa nu mai fac un topic nou,sper ca am procedat bine.

Salut, Vreau si eu parerile voastre ce telefon as putea cumpara cu maxim 560 lei avand in vedere ca doresc quad-core 1gb ram ,as fi vrut si hd dar nu cred ca este posibil.

Eu am facut o cautare si pe olx dar si pe emag.Am gasit 3 modele

olx(la mana a 2 a deci) samsung galaxy s3 (doar ca mi cam teama sa mai cumpar la mana a doua)

emag http://www.emag.ro/telefon-mobil-allview-dual-sim-8gb-black-e2-jump/pd/DVTR7MBBM/

cel.ro http://www.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-sony-xperia-e4-e2105-white-l/

olx http://olx.ro/oferta/lichidare-stoc-super-telefoane-elephone-g5-ID2PAIL.html#27f2555e97

Intrebarea este ce fac cu acel china phone (elephone) daca se strica,ca am patit la brand necunoscut sa imi zica la service ca nu repara chinezari...

So,care ar fi cea mai buna solutie?

Edited by C. Denis Ionut