Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Ca la orice lansare Samsung, concluzia este: lots of gimmicks and not really an improvement over previous model. Daca as avea Note 3, nu mi-as lua Note 4. Totusi i-l recomand lui Razvan. E mai luminos

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Ce v-am spus eu oameni buni? Stați Sa vedeți și ce scot ptr renii lui Moșu':))

Edited by Kali

Totusi are cateva mari lucruri pro. OIS in sfarsit aterizeaza si la Samsung, incarcarea de la 0 la 50% se face in 30 de minute, iar la Note 3 dura 55 de minute(phonearena), ecran protejat de Gorilla Glass 3 2D sau ceva de genul..

Totusi ciudat au crescut grosimea si bateria au lasat-o la fel.

Lenovo a reusit sa puna in 7,7mm o baterie de 4000mah

http://www.gsmarena.com/lenovo_vibe_z2_pro-6396.php

Samsung nu a reusit nici macar una de 3500.. in 8 mm jumatate. Adevarat ca Lenovo are 6" deci e un pic mai mare, dar totusi...Aaa Samsung are senzor cardiac si ocupa mult :)), Lenovo nu

Sunt curios care din cele 2 versiuni va venii in magazine pe cai oficiale sa zic asa. Snapdragon 805 sau Exynos. Ambele au acum LTE, dar Snapdragon are Cat 6, Exynos doar Cat 4 (care cred ca inseamna "doar" pana la 150mbps download, iar Snapdragon la 300mbps). Oricum e necesar 300mbps in Romania :)) . Si la baterie sunt curios care va sta mai bine ca in Benchmarkuri am vazut deja ca Exynos este peste.

Prevad ca lui Razvanel al nostru deja ii face cu ochiul N4. Senzorul OIS si incarcarea rapida l-au topit deja. Iar daca ii puneau baterie de 3500mAh era deja ca si cumparat.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Deci nu îmi pare rău că am ales G3 ;)

Eu sunt curios cum se va descurca bateria cu rezoluția ecranului.....

Sent from my LG G3 using Tapatalk

Note Edge va fi pain in the ass pentru stangaci si daca nu are un sistem independent de blocare a partii aleia de ecran, o sa fie un calvar in utilizarea de zi cu zi pentru oricine.

Plasarea difuzorului este si cu bune si cu rele. La Note 3 cand e pe masa se aude calumea. Dar cand ma joc il acopar. Pe spate la jocuri se va auzi mai ok, dar daca il pui pe masa..Mai bine viciul meu pe telefoane decat pe tigari :)) . Daca tot nu fumez si beau foarte rar, ocazional pot da banii pe ceva. Ca toti cheltuim banii pe lucruri "inutile". 

Oricum diferenta mare de bani daca as lua un telefon an de an sau la 2 ani nu este mai mare de 3 milioane. Ca telefonul care il am daca il tin 2 ani il vand sub 10 milioane (Note 3 la anul cand apare Note 5 dau un exemplu nu as lua mai mult de 10, iar acela va fi iar 30). Oricum cine crezi ca e nebun sa dea 30 de milioane. Diferenta de la pretul cu care am vandut S4 si am cumparat Note 3 a fost de 450 de Ron, deci e ca si cum as fi fumat 1 pachet de tigari la 2 zile :)).

Oricum ma amuza si ma binedispun comentarile legate de pasiunea mea pentru noutatile de la Samsung :D .

Note edge mi se pare o mare vrajala. Cat despre note 4 e doar oky. Nu are ceva wow. Cum zicea și Feri sunt curios cat tine bateria. Nu sunt dezamăgit dar nici incantat. Prețul va fi enorm de mare. Aștept cu nerăbdare următorul nexus . Sper sa am o surpriza placuta.

Radeti voi de Note 4, dar sunt destui care il vor cumpara. Note Edge, in schimb, e un mare necunoscut, pe moment. Imi place Edge pentru ca aduce ceva nou. Poate o sa aiba varianta pentru stangaci, nu pare greu de realizat.

800 de euro ?? :o , chiar asta o sa fie pretul telefonului ? pfff deci mi-am luat gandul de la el , cred pana la urma merg pe mana celor de la lg cu al lot lg3 daca ma si grabesc mai prind si tableta aia pe care o ofera ei si cu diferenta de 800 lei in buzunar 

Haha, cica Samsung a rezolvat problema cu Note Edge pentru stangaci. Il tii cu fundul in sus si se roteste ecranul complet. Daca vedeti pe vreunul care tine telefonul cu butonul Home in sus, nu va speriati, e solutia "inteligenta" de la Samsung pentru stangaci.