Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Acum am stock, COJ3 PHN. De data asta n-am mai dezactivat nimic pentru ca RAM-ul tot la peste 80% sta orice aș face. Am văzut ca totuși se comportă bine când deschizi multe aplicații.

Sent from my SM-N910F

Eu am COJ3 Spania, nu aparuse PHN atunci,dar o sa bag PHN. Nu are lag, bateria pe mine ma tine cam putin in ultimul timp, dar nu cred ca e de la soft. O sa ma duc la Samsung sa o schimb.

Pare mai ok la baterie decat COI3.

Sticla pentru ecran Nilkkin am vazut si de curand pe alt forum ca se dezlipeste pe lateral si nu are conturul camerei frontale.

Eu am sticla de la o firma romaneasca. E de calitate, degetul aluneca ok si e si rezistenta la cazaturi.

Ca dimensiune e mai ingusta ( nu se dezlipeste, nu prinde aer, o am de 8 luni), adica e fix pana in dunga acea neagra care inconjoara ecranul, are conturul pentru camera frontala si costa 49 lei + transport.

Site-ul de unde am luat-o: https://www.temperedglass.ro/folie-sticla-securizata-samsung-note-4

Nu stiam ca romanii fac sticle din astea.... O fi vreun allvew al temperedglass-ului romanesc. :D

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Salutare! Acum o luna si jumate am cumparat un note 4 de la altex galati varianta c si dupa exact 30zile a inceput sa se restarteze. Trimis la garantie la ESD si acestia mi-au schimbat placa de baza iar dupa o inspectare mai atenta a telefonului am observat ca am un telefon cu rama schimbata, distanta intre display si carcasa si la pasarea acestuia se misca cu zgomote ciudate ca si cum sa-r desprinde de un lipici. Am trecut peste cu gandul ca poate sunt eu prea pretentios si am zis sa mearga! Dupa 15 zile observ in parc cu copii la semi-intuneric cand fac poze apar dungi verticale pe tot ecranul ca si cum ar fi un aparat vechi, apar aceleasi dungi si la lumina dar nu se observ la fel de tare ca la intuneric! L-am trimis din nou in service si i-am rugat sa mi-l schimbe cu unul nou deoarece este un produs defectuos cumparat acum o luna! Raspunsul celor de la ESD a fost ca daca se poate repara nu se schimba si au inceput sa lungeasca timpul de cand sta in service! Ce pot face! Ce ma sfatuiti!?  Tin sa va spun ca telefonul este impecabil fara nici macar o zgaraietura! Sa-l trimit inapoi daca observ defecte!?

-salutare!

-am primit telefonul si din nou iau schimbat palaca de baza si camera acum functionand fara probleme

-au folosit kit de asamblare astfel ecranul nu mai joaca in carcasa

-cand amprimit telefonul era cun un surub nestrans complet 

-suruburile nu le-au schimbat astfel se cunoaste ca in telefon a fost umblat

-facand un rezumat cei de la ESD samsung romania lucreaza ca niste amatori din ghereta service de la colt de strada

-sanatate la toata lumea si astept cu nerabdare pe Marshmallow

Edited by Ta Taee

Eu nu l-aș schimba.

Asa arata forumul de pe XDA > Android Development. Cu alte cuvinte e un telefon mort după ce nu mai primește update-uri de la LG. Nu ca ar fi primit prea multe.. Sa nu mai spunem de baterie și supraîncălzire. Ecran mai bun, camera, baterie mai buna la Note 4, Spen...

8093e7e89f85e666718e96219403852b.jpg

Guest Deio

@Ta Tee ESD ROM sunt amatori. Alta data incearca la un service Samsung profesional, ADIAL SRL.

Eu am incercat sa ii intreb pe ESD de un S5, reparatie, habar nu aveau ce era cu el. Adial mi-au spus ca S5 ce il aveam pe masa, dupa serie este destinat vanzarii in China si nu se poate rezolva in garantie daca se strica.

Normal ca Mihnea, posesor de Note 4, ca mine :), nu se va desparte in ruptul capului de un asa telefon bun :D

Si de ce sa nu ii dau dreptate? Pana si Note 5 e mai sarac in dotari.

Deci nu recomand LG G Flex 2 in detrimentul lui Note 4

Ca o completare:

Trimit telefoane la ESD destul de multe, astfel ca nu vorbesc aiurea. Unele mi se intorc cu reparatii incorecte....

Note 4 are hardware foarte bun. Bateria mi se pare puțin uzata și ma gândeam sa o schimb. Cu 85 de lei o cumpăr și o schimb singur, deci fără alte costuri de service. Singura problema a telefonului e softul stock, momentan folosesc un port de Note 5 care are toate opțiunile, inclusiv cele de la S6 Edge +. Practic trei telefoane în unul singur : toate opțiunile de la Edge și Note 5 în carcasa lui Note 4, cu baterie înlăturabila și slot de card.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Si eu as vrea un note 4.. Cam cata diferenta ar trebui pe langa un G2?

Trimis de pe al meu GT-I8190 folosind Tapatalk

În cazul meu e vorba de Kyubi ROM SDX R2 pentru ca am N910F. Deio parca avea 910C.

@Gabii, 800-900 de lei. Depinde în ce stare sunt ambele telefoane. Cam greu sa găsești oferta de schimb Note 4 pe G2.

Mihnea sau ma gandeam sa l vand pe al meu sa pun diferenta

Cum de se mentine Note 4 la 3.000 de lei? Ma asteptam sa fie 2.400 cv de genul...