Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Aha, ma vinzi pe 2 galbeni , sa-ti iei din nou tabloid din viitor, apoi sti tu cate generatii ca mine au lucrat la el ! Lasa ca va fi disponibil inainte de Sarbatori si sigur faci una descoperire de card pentru Note 4 cu 128 Gb daca se poate :)

Ce stie sa faca ?

Face prostii in ultima vreme, insa isi revine apoi :)

Sent from my Mototola XT1033 using Tapatalk 2

Edited by reflavius

Guest Deio

Tabloid inseamna tableta pentru @reflavius :D Asa vorbeste el, va traduc eu din martiana veche.

Stie ca imi tot iau chestii si nu vrea sa invete de la mine.

Daca m-ai fi ascultat, ai fi fost cu cortul in asteptarea lui Note 4 :P

Cel mai bun ecran pana acum era cel de pe S5. Iata ca display mate arata ca Note 4 e deja peste. Pe langa densitate 550 parca(si LG "a incercat" pe LgG3, dar arata palid pe langa Note 4 din primele filmulete), arr culori si mai bune si naturale decat S5, albul si mai alb si nu uitam ce a spus Mobilissimo in review-ul S5-ului ca ar fi mai alb decat cel de pe M8. Ce mi se pare exceptional este luminozitatea. LG G3 este mult mai putin luminos decat G2, contrast slab..

Note 4 ajunge la 750 nits :o, S5 atingea 660 si era cel mai luminos telefon testat de ei pana acum, iar Note 3 un pic peste 600nits.

Deci suna bine acum parca Note 4. Margine metalica, procesor de ultima ora, Lte-A, 3 microfoane pentru anulare de zgomot si inregistrare, Ultra Power Saving, OIS, incarcare rapida, etc. 

http://www.displaymate.com/Galaxy_Note4_ShootOut_1.htm

@Razvan

Acele culori palide de la LG le vezi pe interfața ;)

Încearcă să vizionezi un clip video de calitate și după aia mai vorbim.

Plus, că în setări ai opțiunea de a modifica contrast/culori.

Sent from my LG G3 using Tapatalk

Cel mai bun ecran pana acum era cel de pe S5. Iata ca display mate arata ca Note 4 e deja peste. Pe langa densitate 550 parca(si LG "a incercat" pe LgG3, dar arata palid pe langa Note 4 din primele filmulete), arr culori si mai bune si naturale decat S5, albul si mai alb si nu uitam ce a spus Mobilissimo in review-ul S5-ului ca ar fi mai alb decat cel de pe M8. Ce mi se pare exceptional este luminozitatea. LG G3 este mult mai putin luminos decat G2, contrast slab..

Note 4 ajunge la 750 nits :o, S5 atingea 660 si era cel mai luminos telefon testat de ei pana acum, iar Note 3 un pic peste 600nits.

Deci suna bine acum parca Note 4. Margine metalica, procesor de ultima ora, Lte-A, 3 microfoane pentru anulare de zgomot si inregistrare, Ultra Power Saving, OIS, incarcare rapida, etc.

http://www.displaymate.com/Galaxy_Note4_ShootOut_1.htm

Știi ca multe sunt artificii software pe care le poți pune și pe alte telefoane, nu?

Sent via iPhone with Android 6.3 on board

Razvane nu neaga nimeni ce ai zis tu acolo, cu o singura problema. Pretul de coca la care se va vinde. Daca te arde asa de tare sa iti schimbi Note 3-ul poti astepta pana la anul prin August-Septembrie cand Note 4 va fi mult mai accesibil la pret decat anul asta.

Iar daca iti faci root la Note 3 poti sa ai si pe el smecheria cu UPSM (save mode) de pe S5 sau Note 4 sau chiar si interfata TW aferenta celor 2.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Corect.... Dar el visează la a patra lopatica... Cea de a cincea vă fi cu proiecții holo... În loc de apel video :)

E cu piele de porc :D

Mai, dar au si astia un site, zici ca-i Telekom. Vreau sa aflu pretul lor pentru iPhone 6 plus, sa le compar si pe orice poza de iPhone dau, ma duce la alte chestii.

iPhone 6 Plus de 16 GB mai scump cu 500 de lei decat Note 4 de 32 GB si la acelasi pret cu un Edge de 32 GB. Asta, ca de la "paleta" la "paleta"  ;)

Sincer eu si cu note 3 inca încerc sa ma obișnuiesc, abia țin pasul cu el, de note 4 ce sa mai zic...

😇

Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk

Oricum nu cumpar acest telefon pana in ianuarie. Dar si mie imi face cu ochiul. De ce ? Pentru ca ma plictisesc repede de telefonul pe care il detin si trebuie sa cheltui  si eu banii pe ceva :)). Plus ca diferenta de bani care o dau, daca l-as da peste 1 an ar fi aproape la fel.. hai poate 2-3 milioane in plus. 

Nu dar chiar nu ma asteptam sa stea asa bine la ecran Note 4.. Ecranul de pe LG G3 este criticat pe toate site-urile, consuma si mult (bateria de pe LG G3 este mult sub cea de pe G2), iar Amoledul a evoluat mult si a imbunatatit minusurile pe care le avea, adica luminozitate scazuta (acum e cel mai luminos telefon de top, poate doar iPhone 6 sa il depasesca) si culorile suprasaturate (care deja erau ok pe S5 dar inca mai aveau un pic de suprasaturatie). 

Eu tot sunt curios daca vorbele lor cu 7% in plus a bateriei sunt reale.. E o diferenta foarte mica in plus, dar totusi ma astept sa fie sub Note 3.

Cica ecranul consuma cu 14% mai putin decat Note 3 si cu 40% mai putin decat Xperia Z2 si HTC One.

Eu vreau să văd consumul real la Note 4,la LG din cauza rezolutiei este bateria mai.....slabă. Pe xda am văzut că cei care și-au schimbat rezoluția la ecran în full hd, bateria are altă viață. Atâta timp cât am scos peste 5 ore SOT sunt mulțumit. Dar chestiile astea le omiți. Știu că ești fan Samsung.....

Dar tu nu-ti iei telefon sa-l folosesti ? Ce te plictiseste, ca utilizarea nu cred ca s-a schimbat. Tot la fel dai cu S-pen-ul pe ecran si tot la fel tastezi numerele ca sa formezi si tot la fel tastezi textul in SMS.

Pentru ca ma plictisesc repede de telefonul pe care il detin

Ce tare! Sa iei telefon ca are nu stiu ce rezolutie si pe urma sa-l treci pe full hd (zic de cei de pe xda), ca sa ai niscaiva baterie in plus. Pai atunci ma intreb, care mai e rostul ecranului qhd, sau de care e? Sunt curios daca notarii 4 vor recurge la aceleasi metode... Unii vor spune ca are baterie mai mare (cu 20mah :D) sau ca a fost optimizat consumul... Marketing bullshit! Asa ziceau si la N3, ca procesorul consuma mai putin (in ciuda numarului marit de pixeli), ca ecranul la fel... si ofereau 100mah in plus la baterie... baterie care sarmana nu duce nici cat N2. :(

Edited by steff195

Guest Deio

E dura treaba cu rezolutia. Mai ales ca ai de miscat mai multi pixeli, jocurile vor rula greoi si autonomia va suferi.

O solutie ar fi baterie extinsa cu alt capac. Nu stiu cat de practic :( M-am gandit si eu la mine, dar la 2-3 zile cat il incarc ca mai mult stau pe tableta, nu isi are rostul sa il fac mai caramida decat este.

Am zis de mult timp ca bateria va fi similara, nu au cum sa o faca mai mare la aceeasi pachet. Iar autonomia va suferi pentru ca Snapdragon 805 e sugativa.

Si ce daca are DSP mai bun???? Nu iti iei telefon sa stai pe Youtube sa mor io, romaneste vorbind! Asta au facut producatorii, au modificat porcaria aia de DSP si presto, "autonomie" mai buna!

Stiti de ce? Pentru ca publicatiile online testeaza telefoanele si tabletele doar pe VideoPlay 720p care deja e cu mult fumat. Asa nu dragilor, pentru ca autonomia reala nu e asta :(

Eu personal nu voi schimba rezoluția ecranului. Doar că.....încă îmi este greu să mă obișnuiesc cu incarcatul telefonului în fiecare seară....față de Note 2 :)

Dar, mă declar mulțumit de cea ce am acum, am știut de la bun început că bateria nu va fi ca la Note 2 și mi-am asumat această "deficiență"....de fapt singurul până acum la G3 ;)

Eu încarc in fiecare seară note 2-ul. Presupun că tu ai avut ceva rom custom ce consuma ceva mai puțin.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Asta chiar mi-a placut la revizia 4 , ecran cu spectru nemaivazut , tot Adobe RGB in modul Photo :
http://www.go4it.ro/telefoane-mobile/samsung-3987636/galaxy-note-4-13037998/samsung-galaxy-note-4-declarat-telefonul-cu-cel-mai-bun-ecran-de-pe-piata-13277396

Aici jos cu palaria !
Bravo Samsung ;)

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk 2

Edited by Deio
corectat link