Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Cum adica sa ii dea clasa un telefon aparut acum 1 an?

Unde? Cum? De unde stim cum se misca Note 4? L-ati butonat deja si ati facut si comparatii cu alte telefoane? 

Răzvane, înțeleg ca ești ambasador Samsung aici pe forum, dar de vreo 4 generații de Note și 3 de Galaxy S lumea spera ca lag-ul sa dispară.

Se pare ca e imposibil, e ca și când am spera ca Apple sa renunțe la butonul home de pe IPhone.

Samsung e in panica de idei la capitolul wallpapers. Probabil ii pun o pensula in mana primului betiv intalnit pe strada si gata wallpaper-ul. Cele de pe ultimele device-uri sunt oribile.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Probabil vor sa scoata in evidenta ecranul Amoled cu amalgamul ala de culori, dar arata ca un desen de clasa I. La fel si pe Alpha si Note 3. Amuzant e ca pixelii albastri se deterioreaza cel mai repede la Amoled, iar ei insista cu wallpapers care au albastru cacalau. Scuzati exprimarea academica.

Sincer, nici eu nu îl mai am. L-am găsit pe G+, l-an postat aici și l-am șters. 😃

@Innoxius, nu am.

L. E. Widgetul de la Note 4 îl vrea cineva? Aveți nevoie de zooper widget.

E home made, nu are lag:))

Edited by Andrei P.

Un tip pe alt forum, de fapt pe pagina lui Buhnici vorbea despre Note 4 si a venit cu ideea ca e ceva hardware pe Note 4 si nu stabilizator optic. Nici in prezentare si nici in video-ul oficial sau altele nu arata nimic ca ar fi OIS pe Note 4. Acum pe Note 3 in loc de stabilizator digital cum era trecut pe pe S3, apare Smart Stabilization. Iar pe Note 4 se numeste Smart OIS. Nu cumva e doar ceva software si incearca iar sa ne pacaleasca Samsung cu denumirea de Smart OIS?

Edit: Am incurcat software cu hardware :)) , scuze ca zisese hardware tipul si ma gandeam la software. Pai pana nu apar review-uri si teste mai amanuntite Innoxius ne putem astepta la orice de la Samsung si la denumiri din astea de marketing

Sa stii ca si eu m-am gandit la asta.

LE Pe Samsung UK scrie "Smart OIS (optical image stabiliser)"

Ha, daca le dai datele, poti castiga unul. Dar trebuie sa fii rezident UK. Samsung RO nici macar nu-l are pe site :(

Dupa cum probabil banuiati sau poate nu banuiati, LG G3 e mai rapid ca LagWiz-ul de pe Note 4.

http://www.phonearena.com/news/Galaxy-Note-4-faces-the-G3-in-an-early-speed-comparison-can-you-guess-who-wins_id60384

Dupa cum probabil banuiati sau poate nu banuiati, LG G3 e mai rapid ca LagWiz-ul de pe Note 4.

http://www.phonearena.com/news/Galaxy-Note-4-faces-the-G3-in-an-early-speed-comparison-can-you-guess-who-wins_id60384

Lol, cei de la Phone Arena mi-au citit gândurile ðŸ˜. Ar fi și mai mare rușinea dacă era G3-ul de 2GB. Sunt sigur ca au comparat și cu M8, dar nu l-au pus ca făceau Note-ul complet de cacao. ðŸ˜

Ce zici, Răzvane, credeai ca nu are lag? Eram sigur ca nu se va schimba nimic anul asta, poate la Note 10 fac și ei o ediție aniversara cu mai puțin lag.

Tipul din filmuleț o baga pe aia cum ca e versiune retail și ca softul nu ar fi finalizat. Eu zic ca prima impresie contează, mai ales ca se aduna lumea ca la urs pe YouTube sa vadă hands-on-uri.

Mihnea inteleg ca a fost weekend, nu stiu daca intelegi.. dar nu trebuie sa aberezi. Eu am comentat de ce telefo preferi tu sau alte lucruri? Am zis eu ca nu o sa aiba lag sau ceva sau e de la seara trecuta?

Nu cred ca e problema cuiva daca alții au alte preferinte si per total le place un telefon decat iti place tie sau altcuiva.

Am comentat eu ceva de preferintele si părerile tale?

Mi.am spus mereu parerea si daca am postat unele chestii am facut-o ca da imi plac telefoanele Samsung INCA si am vrut sa citeasca si alte persoane care nu cauta noutati sau stiri de ultima ora.

Guest Deio

Nu sa protejez Lopata, dar hai sa ma bag putin:

O comparatie mai puerila nici ca am vazut vreodata. Contactele la Samsung sunt de 10 ori mai multe, dar intarzierea e neglijabila. Galeria la Samsung e plina de poze, la LG nu este.

Email la fel. Si conteaza foarte mult cat de repede apesi, omul putea apasa involuntar mai rapid pe LG, pentru ca e buton capacitiv.

Subiectiv pana la gara :))

Fratilor, Android in general sacadeaza. Pe telefoanele care au launcher-e simple si cu putine functii, se simte mai putin acel "stutter".  Ca sa il opresti sa sacadeze, cauti un ROM neoficial sau ti-l faci pe al tau sa fie mai "fluent". Si nici atunci nu scapi definitiv.

Sincer, pe mine nu ma deranjeaza daca o aplicatie intarzie cateva milisecunde. Nu imi cumpar telefon sa stau cu ochii pe el sa aibe tranzitii atat de fluente, incat bateria sa se duca in 2 ore.

E atat de greu sa multumesti pe toti si incep uneori sa tin partea producatorului, pentru ca mereu vor fi carcotasi cand se lanseaza telefoane diferite.

Pe mine ma deranjeaza alte aspecte la telefoane, le stiti prea bine.

Usurel Razvann, nu te aprinde... :rolleyes:B)

Deio, eu am S4 si am avut S2. Chiar daca am fost si inca mai sunt fan Samsung pe alocuri, nu pot sa nu observ ca TouchWiz e cel mai de cacao si cel mai greoi launcher dintre toate care exista pe planeta. Pe testate e cel mai prost, comparabil cu Sense, Moto UI sau oricare alta interfata de la producatori. Ai dreptate ca testele alea nu-s foarte relevante, dar sa-i dam Cezarului ce-i al Cezarului si TouchWiz-ului zmeura de aur.

Răzvan m-a întrebat de unde știu ca are lag, dacă l-am butonat sa îmi dau seama. Nu a fost nevoie să pun personal mâna pe el. Nu m-am legat de gusturile lui sau de ce telefon prefera.

Nu mai fac atacuri la telefoane Samsung, indiferent dacă sunt făcute sub forma de gluma. Mi se pare ca sunt luate personal, deci ma abțin de acum în colo...