Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Guest Deio

Daca iti cauti alta, doar originala. Conteaza :) Cu siguranta ca o diferenta va exista, poate nu neaparat sesizabila imediat, dar e posibil ca sa ai capacitate redusa dupa atatea cicluri reincarcare.

Salut, am o problema cu reclama de pe note patru, apare in mai toate paginile din meniu sau si in alte aplicatii si jocuri, chiar acum cand scriam a apurut sus....? De unde o fi apărut? Idei ceva?

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

Nu pot face ss și nu stiu de ce, nici cu palma nici cu power and home...

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

Edit...

Am activat ss cu palma, la ce sa fac ss?

0f3d4e7393d555eaf5c1fea044b16f7b.jpg

Guest Deio

Da in el cu un Eset, McAfee sau Norton Mobile. Ideal ar fii sa ai si root sa poti elimina manual reziduuri. Ai o cocomarla acolo ...

După mai multe luni de utilizare pot spune ca sunt mulțimit de Note 4 în proporție de 90%. Hardware-ul e foarte capabil, pur și simplu nimic de reproșat pe partea asta. Marea problema e software-ul, Samsung nu a scos 6.0 nici pentru Note 5 sau Edge +. Note 4 va fi practic mort după update-ul la Marshmallow, care va sosi prin primăvară. Device-ul asta e ținut în viata de XDA, unde 90% din ROM-uri sunt bazate pe Touchwiz. Cu alte cuvinte, odată ce update-urile oficiale încetează sa apară nu mai e mare lucru de făcut. ROM-urile bazate pe CM sunt pline de bug-uri la început și trebuie sa înghiți în sec sau să-l folosești asa pana devine stabil, oarecum. Per total un telefon foarte bun, util, cu ecran superb, dar pe 32-bit. Ma gândesc sa trec la LG G5 având în vedere cât de bine s-au mișcat cu update-urile. Snapdragon 820 pare foarte promițător. Probabil trecerea o voi face prin vara, sa vedem ce mai apare și atunci. Problema e ca în momentul de fata doar Samsung face telefoane demne de luat în seama dpdv hardware.

Trimis de pe al meu SM-N920F folosind Tapatalk

salutare! Revin cu noi informatii despre acest note 4 sm 910c care numai in 5 luni de la cumparare a intrat in service de 4 ori si ultima oara nu i se mai recunoaste defectul de catre cei de la ESD! Prima oara dupa 29 zile a inceput sa se restarteze si trimis la esd, apoi a doua oara la lumina slaba face poze cu dungi, apoi a treia oara nu mai functiona s-penul si trimis din nou iar a patra oara trimis din nou cu probleme la camera principala, aceasta facand poze cu dingi verticale colorate la lumina slaba si mai nou acum ecranul joaca in carcasa la o apasare usoara cu zgomot de lipici. De fiecare data vanzatorul din magazin a sesizat defectul si trimis telefonul pentru reparare! Dupa ultima reparare cei de la SAMSUNG ROMANIA si ALTEX au fost de acord cu, constatarea service-ului eu fiind nevoit pentru a-mi repara telefonul sa fac contraexpertiza la alt service contracost! In mometul de fata dupa 5 luni detin un telefon defect caruia ecranul joaca in carcasa si face poze cu dungi! Ultima mea speranta este anpc carora le-am trimis deja o sesizare! Daca nici acestia din urma nu ma vor ajuta eu solicitand de fiecare data inlocuirea produsului cu unul nou ori restituirea contravalorii, voi merge mai departe! Multumesc de atentie! Astept pareri, sfaturi!

sal! multumesc foarte mult pentru sfat dar sunt din GL si daca este sa fac contraexpertiza o sa o fac in alt judet mai aproape! postez 2 filmari in care note 4 meu are dungi si dungulite pe care ESD nu le vede si spune ca telefonul este conform!!

https://www.youtube.com/watch?v=_78zDJoGRfw

https://www.youtube.com/watch?v=9-_uqehrOl0&nohtml5=False

Guest Deio

Poti suna la Adial sau trimite mail, sigur au pick-up and return, trimit ei curier.

Guest Deio

Ok, asteptam noutati :) Roaga-i sa se ocupe prioritar, au si Call Center (HelpDesk) unde poti comunica pentru status si cere urgentare.

Revin cu un update! Am filmat in aceleasi conditii produse diferite cu camere mediocre si acestea nu au DUNGI!!

https://www.youtube.com/watch?v=od0YjnnskdM

https://www.youtube.com/watch?v=zem21tJrE8g

https://www.youtube.com/watch?v=raTatauLwGg

Am trimis aceste filmari la SAMSUNG CUSTOMER ROMANIA caci si ei la vizionarea filmarilor de pe youtube cu note 4 au spus ca produsul este conform si functioneaza normal! Am apelat la seriozitatea lor si inca mai cer repararea produsului ori schimbarea!!!

Salutare! Revin cu un update!dupa trimiterea produsului a patra oara in service am primit tel cu defect la camera! Am facut reclamatie in magazin, apoi la samsung si dupa ignoranta acestora si unor raspunsuri ca produsul se poate repara am facut sesizare si la protectia consumatorului dupa care produsul mi-a fost inlocuit!  faceti reclamatie online la opc daca nu se respecta legea!