Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Ar fi interesant un top 3:

1. Note 4

2. iPhone 6

3. LG G3

Pana acum, am crezut ca iPhone 6-le ar putea fi smartphone-ul care sa depaseasca G3-ul, dar, daca Note 4 vine la pachet cu niste carioci, atunci el e sigur smartphone-ul anului.

Guest Deio

Note 4 va fi tot cat 3 la dimensiuni, oarecum mai slefuit, ca nu au schimbat inca muncitorii cu robotii la Samsung, doar Fotzeconn vad ca o va face :P

Ecran de 5.7" QHD si procesor ori 805 ori 810, pentru varianta cum a fost 9005. Cred ca va veni oficial la operatori cum a fost si 9005, nu varianta cu Exynos pentru ca Samsung face mai multi bani cu Qualcomm. Sper sa nu ma insel.

Evident ca va avea OIS, toata industria se asteapta la asta, nu vor fi mai prejos ca LG. Asta e o aditie interesanta. Si camera va fi de 16MP, din cate stiu.

Intr-un fel e bine ca nu va fi mai lopata decat e, toti cei care am avut 9005 si cei care il au si vor dori Note 4, vor fi familiarizati usor cu el.

Poate ve fi si o varianta curbata, dar nu international sau uzual, cum vreti sa ii ziceti pentru ca telefoanele curbate nu prea au avut succes si Samsung nu risca, ei nu incerc formate noi de obicei.

Guest Deio

Aici vor fi toate zvonurile legate de Note 4, nu am cod inca pentru el, daca aud de nume nou, modific titlul.

Deocamdata se zvoneste o lansare peste vreo luna, in septembrie 3.

Pe site-ul sora, Tablet-News se spune ca ar fi pregatita o lansare mai devreme.

Posibil sa fie pentru a avea un impact mai mare decat daca l-ar lansa la duzina la IFA 2014 cu restul si sa fie un "boom" mai mic.

Posibil si Apple sa fie un motiv, dar mai degraba eu consider ca Samsung, dupa 3 generatii de succes de telefoane Note, vor dedica un eveniment separat ca sa arate ca le pasa, macar de un produs.

Daca o sa il vrem, nu stim... :P Sa nu fie mai lopata decat e asta (Numero trois) :D

Cand ii vine randul il mutam in forumul dedicat si sectiunea lui, deocamdata e la stadiu de zvon.

Puteti veni cu stiri noi daca aveti, specificatii, etc.

Note 1 a avut 1 gb ram , N2-ul 2 gb ram , N3 3 gb ram ..deci ar trebui ca 4 sa aibe 4 gb ram si procesor 64 bit .

Edited by Scootch98

Andrei.... note șapte o sa aibă și sabie laser ca a lui Darth Vader. Oaaaaa ce tare o sa fie:P

Iar primul care îl va oferi la precomanda va fi prietenul Alin... Ä‚la cu GSM urile:))

Știți voi de ce... De la faza cu mărul

Edited by Kali

Tinand cont de scaderile pe mobil ale Samsung, ar trebui sa se gandeasca ca lumea s-a plictisit de aceeasi mancare reincalzita si cu putin Magi, sa-i schimbe gustul.

Tare imi este sa nu se spuna si despre Note 4 ca despre S5, ca nu a vandut cat predecesorul. Nu stiu daca semnalul de alarma tras de S5 a fost destul de devreme (si de asurzitor) pentru a face nu "ceva", ci "altceva" fata de ce aveau in plan.

Cu s5 au cam dat rateu și s-a văzut în vânzări, sper sa nu fie și cu note 4 la fel.

Edited by ionutzvip

Guest Deio

Intr-un fel e acceptabila lansare anuala a unui nou Note. Daca aparea la 3-4 luni cum face Samsung cu restul, ar fi fost suparator.

Anul asta nu vom vedea un telefon nou spectaculos. E Note 4, similar cu Note 3, aceeasi dimensiuni si design. Poate cu mici schimbari. Tot cu "penita" in teaca :D

Daca merita upgrade de la N9005 la N910S? Dracu stie.... -_-  Pentru nebuni da :rolleyes:

Nu e asa o mare diferenta dintre Snapdragon 800 si 805, cam 30% in teorie si real nimic. E imposibil si nu cred pe nimeni care are 801 acum sa imi zica ca e mai rapid vizual ca 800 din Note-ul meu. Note 3 deja e racheta. Cu un ROM custom (eu am Crash ROM) e alt telefon, nu imi venea sa cred ce diferente uriase sunt, daca pui un firmware slefuit de persoane carora le pasa, ca o fac pentru terminalele lor si beneficiem si noi :D Bateria/autonomia aproape s-a dublat, cu Power Save on si hibernarea aplicatiilor ce nu le folosesti uzual. Unul a postat 7 zile cu utilizare medie. :o

Mi-am dezactivat Wake Home Button si in buzunar nu mai suna luma singur, inainte prindea viata si facea prostii in buzunare :))

Poate camera, daca va avea OIS, ar fi o diferenta si sa faca sa functioneze HDR ca pe Nexus 5, da, ar fi ceva.

Cei care deja au Note 3, nu e o mare scofala de upgrade. Sa iti vinzi telefonul pentru 1500 lei (daca iei banii astia) si sa mai dai in 1500 lei sau mai mult pentru 90% telefon identic.

Trebuie sa fii foarte pasionat :D

Poate vine cu o baterie de generatie noua,ar fii ceva sa vedem pe TW 15 ore de video  ;) , cu rom sa nu mai vorbim,daca zici (Deio) de un utilizator cu o asa autonomie...

Edited by marcelandrusca

Guest Deio

Incearca si nu iti va parea rau. In afara de garantie, dar si acolo se poate rezolva daca stii cum sa procedezi

ca 800 din Note-ul meu.

Hă?! Parca ai cumpărat un nexus 5 și note l-ai vândut.

Guest Deio

Nu am putut renunta definitiv la el, mi-a parut rau dupa el. Nexus 5 e splendid, dar nu am putut sa ma despart de Note, prea greu mi-a fost fara S-Pen.

Lasă Deio, că-mi vine mie Note 3 si pun și eu rom-ul pe care l-ai pus tu, ca și-așa e telefon fără bani, dacă se duce, ducă-se!

Și dacă ne mai și povestești cum e cu coafarea pentru garanție, e parfum.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Åži da, cui îi intră S-pen-ul in sânge, adio, nu mai scapă.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk