Clicky

Jump to content
Cristi Craciun

Alarma cu probleme

Recommended Posts

Ziua buna, am un Samsung Galaxy Note 3 si de vreo 2 zile intarziu la birou din cauza alarmei. O setez normal si de sunat nu suna. Notificarile sunt la maximul, alarma activata. In dimineata asta am pus sa sune alarma si am asteptat cu ochii pe el sa vad ce reactie are la momentul cand ar trebui sa sune alarma. Se aprinde ecranul, in bara de stare apare notificarea de la alarma si dispare. O fractiune de secunda dureaza totul. Nu suna deloc. Doar se aprinde ecranul si in bara de stare apare ceasul de la alarma dupa care dispare aproape instantaneu. I-am dat un restart si pentru moment merge. Daca cumva are ideea cineva care ar fi problema as fi recunoscator. :)  :)  :)

Ai cumva ROM custom? Daca nu, ai cumva aplicatie de gen Cleaner, Greenify, etc.? Posibil ca acel soft de curatare/optimizare sa iti inchida procelsul clock. Eu am patit asa...

Trimis de pe al meu SM-N9005 folosind Tapatalk

Renunta la Clean Master. Doar iti trage in jos performantele si mananca mai multa baterie. Nici un soft de genul lui Clean Master nu te va ajuta, mai ales la ce putere de procesare are note 3 nu vad de ce ai avea un asa soft.

Dezinstaleaza-l si vezi dupa daca tot asa face.

Daca e la fel, da un factory reset