Clicky

Jump to content
cristi cosmin

Problema HTC ONE

Recommended Posts

Salut.Am cumparat in urma cu un an un Htc M7 si o perioada mi-a mers bine.Acum doua luni mi-a dat o eroare...a incercat sa isi faca update la soft automat (eu nu aveam activat update automat la soft) si ma mijlocul update-ului s-a stins.L-am aprins cu greu si iarasi a incercat sa faca update si s-a stins.Dupa aceasta nu am reusit sa-l mai aprind deloc si nu mai raspunde deloc...nu se incarca...nu se aprinde,nimic.Am mers cu el la doua service-uri care mi-au spus ca nu pot sa imi instaleze alt soft deoarece telefonul nu le permite si sa incerc la cineva mai priceput la tipul asta de telefoane.Mentionez ca telefonul l-am cumparat din Statele Unite si nu am garantie la el sa il repar.Stiti vreo solutie la problema asta sau unde as putea sa il repar?Sau este imposibil de reparat?Multumesc.

Edited by Cristi Tita

S-au uitat la el în service, l-au ținut mai mult sau doar l-au răsucit puțin în mână și și-au dat seama că nu se poate, un fel de a spune "n-am chef azi"?

Poate te-ar ajuta asta dacă nu-i ars nimic în el. Măcar să intre în fastboot că de acolo se mai poate face ceva.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2301007

Edited by Liviu Rosca

La o singură căutare pe google am găsit destui oameni care au această problemă.

https://www.google.ro/search?q=qualcomm+hs-usb+qdloader+9008+htc+one&oq=Qualcomm+HS-USB+QDLoader+9008

Citeam pe undeva că a fost câteva update-uri defectuase care au stricat ceva partitii. E prima dată când aud de problema asta și nu pot să te ajut cu mare lucru.

Edited by Liviu Rosca