Clicky

Jump to content
Mihai

Evenimentul zilei

Recommended Posts

Câteodată stau și ma gândesc cum ar fi fost dacă mai trăia nenea ăsta. Sunt sigur ca as fi economisit luni buni doar sa îl fi auzit cântând live măcar odată.

Odihnească-se ca un boier!

Via Tapatalk

In '86 au avut concert la Budapesta. La o betie studenteasca ne-am gandit cum ar fi sa trecem granita, sa mergem la concert si sa ne intoarcem la fel de ilegal. Noroc ca a fost destula bautura, ca poate chiar o luam la picior. Si nu cred ca ar fi fost ca in zilele astea, cu trecerea de granite ca prin branza :D

Faza cea mai dura a fost ca unul dintre noi, care era cel mai matol, doar statea pe pat si gemea in semn de numai el stia ce. La un moment dat se ridica si zice: "Ba, sa nu uitati sa vorbiti cu Cristina, sa ne puna prezenti" Si s-a intins la loc. Cristina era sefa de grupa si tinea prezenta. Aia era problema lui, sa nu fim pusi absenti :D

Pana dezleaga astia misterul mineriadelor si al revolutiei, Ion Iliescu, acest Duncan McLeod al politicii romanesti, va fi oale si ulcele.

Sent from my LG G3-D855

Cine sa-l inlocuiasca? Soparlele din partea cealalta. Nu e niciun castig real pentru ca nu exista optiuni viabile. Orice partid ar incerca sa preia guvernarea are nevoie de voturile UNPR-ului. Ar fi posibilitatea a doua cabinete minoritare care sa nu fie votate si sa se ajunga la anticipate. Iar in situatia asta ajungem in acelasi loc. Votam aceiasi politicieni corupti pana in vaduva oaselor. Si ca sa fim pe subiectul forumului, prin demisia asta creste euro si cumparam telefoane mai scumpe

Sent from my LG G3-D855

De ce nu? Oricum aveam alegeri parlamentare in 2016. Acum sau peste cateva luni, tot aia e. Problema e ca tot astia de acum vor fi pe liste, indiferent cand se vor tine alegerile.

Sent from my LG G3-D855

Nu degeaba zicea iohanis acum ceva timp ca o sa faca cumva sa-l dea jos pe ponta. Acum ce mai conteaza cum a facut asta.... Oricum mi-e sila de toti si prosti sunt aia care inca au impresia ca daca ies in strada au un cuvant de spus sau ca pot avea vreo influenta. Totul e o miscare politica josnica. Vai de tara asta...

Sent from my D5803 using Tapatalk

Ponta trebuia sa plece de mult, daca ne-am fi aflat intr-o tara normala. Si nu ma refer ca trebuia sa plece de cand e acuzat de DNA, ci de cand plana asupra lui suspiciunea de plagiat. Mie imi e frica de ce/cine va veni dupa plecarea lui.

Sent from my LG G3-D855