Clicky

Jump to content
Alexandru Cristian

Vreau sa deschid un site. Ce parere aveti?

Recommended Posts

De ceva timp am in cap sa dezvolt o platforma cu autovehicule. Este o munca uriasa, cu sute si sute de modele, dar asta este problema mea. Vreau sa va intreb cum va suna numele BITCAR si cum vi se pare logo-ul atasat in topic.

Multumesc.

post-11487-0-18476900-1420665632.png

Frumos. Dar nu pare prea realista imaginea de deasupra titlului. Nu mi.o imaginez din nici o pozitie asa. Si ar putea fi putin mai minimalist logo.ul, sa fel si site.ul sa fie frumos

Nu e bine făcut logo-ul. Nu folosești niciodată 2 fonturi asemănătoare pentru textul principal și pentru tagline. Trebuie cat mai simplu ca sa dea bine la ochi. Îți scriu mâine când intru la pc mai multe.

Via Tapatalk

Povesteste-ne mai mult despre proiect, in ce sens â€platforma cu autovehiculeâ€? Cui se adreseaza?

O sa introducem toate autovehiculele ( cu masa pana în 3,5 tone ). Fiecare mașină va avea specificații tehnice, poze și review pe youtube. Va dura ceva dar sper sa merite munca (vom trai din adsense, cât se poate) și voi încerca să promovez masiv la lansare.

Voi mai lucra la logo, poate îl modific definitiv. Mai aștept sugestii de la Andrei.

Aveți atașată o imagine cu pagina principala a siteului.

ca7469aa501b170d4ac10a1fde2dae0a.jpg

Peste

Edited by Alexandru Cristian

Îmi place cum arata site-ul.

Nu uita sa pui la alegere limba romana și engleza.

Să poată intra oricine pe site.

Presupun ca veti posta link-uri catre review-uri pe youtube, facute de alte persoane. Nu vad cum ati putea testa fiecare model de masina

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Logo-ul e ceva subiectiv, un astlfe de site e foarte util, se vede munca depusa. Fa-l sa fie usor de recunoscut, sa fie lizibil daca scrii ceva, sa poata identifica produsul (daca se poate) si sa fie unic. Ultimul pare ok, fara grid-ul din spate.