Clicky

Jump to content

Recommended Posts

@Tyler,

Acuma depinde si de pretul la care vine. Daca iarasi e doar un experiment cum a fost si primul Flex, atunci da: lumea va uita de el foarte repede pentru ca se va lansa G4, S6, M9 (nu e loc si pt. Flex). 

Primul Flex a avut niste dimensiuni cam anormale. Dar asta se incadreaza in niste dimensiuni cat de cat normale. Daca primul Flex din punct de vedere hardware era mai modest, asta are hardware de top....deci nu se uita asa usor. Poate il va eclipsa doar G4 cu al lui 4GB RAM ;)

Primul Flex a avut niste dimensiuni cam anormale. Dar asta se incadreaza in niste dimensiuni cat de cat normale. Daca primul Flex din punct de vedere hardware era mai modest, asta are hardware de top....deci nu se uita asa usor. Poate il va eclipsa doar G4 cu al lui 4GB RAM ;)

In afara de ecranul HD si camera nu prea stralucita primul Flex a avut dotari de Note 3, cu care a fost contemporan, acelasi procesor cpu si gpu, cu 1 gb ram mai putin si aceeasi dimensiune la stocare. So, de unde hardware slab la vremea lui?

Trimis de pe al meu LG-D955

Nu vreau să par nu știu cum, dar dacă Flex 2 ori Zenfone 2 ajung la Quickmobile... RIP. Au prețuri foarte umflate la telefoane, in schimb accesoriile sunt 'okay'. 

@LCM

Ai uitat de:

lipsca cardului si a GC3 si de oribilul efect de ghosting de care multa lume s-a plans (la LG G Flex)

De cand am G3, nu mai vreau ecrane LED. In sfarsit pot pune si eu un wallpaper albastru, cu forme geometrice, fara sa-mi fie frica de culori degradate sau de burn-in

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Am vrut sa zic exact ce am zis. Nu mai vreau ecran LED de orice fel, OLED, P-OLED, AMOLED, SUPERAMOLED si orice alt model de led o exista.

LCD. Mai ales ca se descurca mai mult decat decent in bataia soarelui. Vara ma piteam dupa copaci cu S4 la 100% luminozitate, ca sa disting ceva. Pe LG G3 nici nu trebuie sa ajung la 100% ca sa vad totul perfect.

Imi place LG flex 2 asa la prima vedere dar m-a impresionat cu nimic. Ideea asta de ecran curbat e frumoasa asa, dar ma gandesc ca noi cum ținem telefoanele în buzunarul din fata cu o sa-ti stea? La spate o sa stea foarte bine si confortabil dar in fata... Ce mi-a placut si as vrea sa am pe G3 ar fi butoanele in stil lollipop, faza cu preview'ul dupa ce faci un selfi( cu toate ca ar fi mult mai utila dar era implementa la modul normal de fotografiat) si poate faza cu notificările.

Sent from my LG-D855

LG G Flex (1) e cam pe la 2.000 RON la 1 an de la lansare (+3 luni). Pe la magazine "ciudate" il gasesti si cu 1.600 ~ 1.800. Deci va dura mult si bine pana cand Flex 2 va scadea la pret. 

Sa asteptam sa se lanseze oficial la mai multi si vedem dupa :D

G Flex am impresia ca a fost foarte scump de la inceput, insa pretul european pentru G Flex 2 este cam 600 de euro. Asta nu inseamna 3300 de lei decat la quickmobile, care vor sa incerce sa faca bani de la eventualii slabi de inger, care se grabesc sa dea precomanda.