Clicky

Jump to content
marcont

incarcare lenta

Recommended Posts

Buna,detin un samsung grand 2(G7105), care se incarca ft ft greu! La 100% ajunge in vreo 8 ore.telefonul l.am luat nou din magazin si folosesc incarcatorul original,am incercat sa schimb si cablul de date,dar fara rezultat. Stie cineva o solutie sau macar care ar fi cauza?

Multumesc

Am avut și eu problema asta la un S3, era de la încărcător, descarcă aplicația asta și vezi cât curent intră din încărcător în baterie: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.abmantis.galaxychargingcurrent.free

La mine problema era de la încărcător, băga puțini miliamperi în telefon .... dar îl conectam de mai multe ori până îmi arăta 1000 de miliamperi, dar în timpul încărcării tot scădea amperajul.

Dai un restart si încearcă din nou, așa am pățit si eu odată la g2 al meu si după aceea a mers , ai încercat aplicația aia sa vezi cati amperi intra in telefon ?

Trimis de pe LG G2 32GB White

Da acum.

reference:-748900mA

maximum:--mA

average:748mA.

Nu prea stiu ce ins asta! Tel il am din luna mai,si i.am dat si restart am schimbat si incarcatorul si nimic

La mulți ani tuturor!!!! Am găsit pe t....mai un note 3 cu 550 de lei cu sticla spartă, cît costă ? Sau nu se poate schimba doar sticla? Să mă risc?????

Ai grija sa nu fie replica MTK , sunt unii cre au comandat cateva sute de bucati din China si au ajuns in toata Romania . Stiu ca modelul note era mai scump , in jur de 700-800 de lei(replica , in cutie , noua)... Daca e in oras la tine/aproape te poti duce sa-l vezi , daca merge touch-ul si nu e replica , se repara destul de ieftin . Geamul e ieftin , touchscreen-ul costa mai mult 500+ lei din cate stiu .

Nu te baza pe serviciul de livrare tocmai...

Edited by Scootch98

Nu ajuta poza , arata la fel . Tu trebuie sa-l testezi . Instalezi cpu-z si vezi daca specificatiile corespund . Daca nu merge touch-ul , nu te complica .

De acord, nu te complica daca singur nu poti deosebi cele doua modele...

Sent from my iPlaca using Tapatalk