Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Buna mobilissimo, ma numesc Vlad, am 15 ani si doresc un sfat in privinta achizitionarii unui smartphone.

Un buget fix nu am, dar undeva in jur de 1000-1300(telefonul o sa il cumpar in rate). Mentionez ca telefonul va fi folosit in mare parte pentru jocuri(in special), internet cat si pentru fotografii(mai rar)

Vreau un telefon "de durata" pentru ca nu sunt genul care sa imi schimb telefonul din 6 in 6 luni si nici nu imi permit asta. Adica nu as vrea sa am probleme cum el dupa un anumit timp, sa umblu cu el numa' prin service-uri, sau sa ma trezesc ca peste 1-2 ani nu mai merg aplicatiile din GooglePlay.

Eu personal am ajuns la concluzia ca un Allview X1 Xtreme ar fi perfect, telefonul acesta ma lasat cu gura cascata la ce specificatii are, cat si in review-uri, am vazut ca este laudat.

Asa dar, ce paraere aveti? Avand in vedere ca telefonul a ajuns la 1200 lei la Altex, mi se pare un "best buy"

Adica tocmai pentru asta:

nu sunt genul care sa imi schimb telefonul din 6 in 6 luni si nici nu imi permit asta. Adica nu as vrea sa am probleme cum el dupa un anumit timp, sa umblu cu el numa' prin service-uri, 

G2. Toți colegii sunt încântați plus ca are baterie mai sănătoasă și camera mai potenta decât N5 care nu e nici el un telefon rău deloc. Duce lejer o zi de funcționare moderată. Depinde ce preferi. Ca performanță, îs la fel. Împart aproximativ același hardware.

Via Tapatalk

Pai da , tocmai d-asta nu te sfatuiesc sa-l cumperi d-acolo . Mai bine iti cumperi G2 , dar vezi si p-ala de unde-l cumperi . Daca pretul e prea bun , n-o sa ai garantie de la LG . Daca gasesti ceva intrebi mai intai aici daca e ok site-ul http://forum.mobilissimo.ro/mobiquo/mobiquo.php?welcome=1&referer=http%3A%2F%2Fforum.mobilissimo.ro%2Findex.php%3F%2Ftopic%2F3401-care-sunt-de-incredere%2F&board_url=http%3A%2F%2Fforum.mobilissimo.ro&code=cf0ba44c97ddd7e896cba8182c20b341&name=FORUM%20Mobilissimo.ro%20(telefoane%20mobile%2C%20tablete%20si%20operatori%20de%20telefonie%20mobila

Edited by Innoxius
Șters bălării

Isteață alegere. Am și eu G2, de aceea ți-am recomandat. Crede-mă, e o bestie puternică cu baterie generoasă. Nu mai zic că va primi oficial Lollipop iar ca bonus interfața de la G3. ;)

Pana la urma daca stau sa compar G2 cu X1 Xtreme pe hartie, nu e cine stie ce diferenta. Dar cu siguranta performantele lui G2 sunt cu mult peste.

Am vazut si eu pe net chestia cu update la Lollipop, ceea ce cu siguranta X1 Xtreme nu va primi prea curand....

OFF: Tu ce versiune ai de G2, 16 sau 32 GB?

Scootch98, mai uita-te ce link ai postat, ca eu nu ma prind, ca ti l-as fi corectat

E topicul "care sunt de incredere" .. la mine se vede si il deschide .

Vla4d , eu zic ca daca vrei gaming ti-ar trebui 32 , eu am s5 de 16 si din 10 gb liberi cat am , nu-mi ajung ...sterg jocuri , instalez altele etc. G2-ul nu are nici slot de card , pozele , clipurile , descarcarile vor intra in aceeasi memorie , care dupa parerea mea , nu este suficienta

Edited by Scootch98
Innoxius , scuze!

Scootch98, aici nu stiu ce sa zic, cu pozele si clipurile nu ma prea omor, iar daca le fac, le salvez pe PC dupa care le sterg din tel.Cu jocurile ai dreptate, ar fi cam incomod sa le stegi si sa instalezi altele, dar e acceptabila si cea de 16GB.Totusi daca as gasi o oferta buna la 32GB ar fi o treaba.

Am gasit telefonul la un pret foarte avantajos pe mobilexpres.ro, 1218 lei(16 GB) si 1359 lei(32GB)

Am vazut ca a mai cumparat cineva de pe forum G2 de la ei si spune ca sunt de incredere...

Aveti idee daca accepta si rate? Ca pe site-ul lor nu am vazut nimic despre asta...