Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut, detin un Note 3 n9005 si as vrea sa ii fac root, treaba e ca nu am mai facut niciodata asa ceva iar ce am gasit pe net nu sunt sigur ca merge. Am gasit acest video https://www.youtube.com/watch?v=hUghV16l9d8 si nu am inteles din el daca merge sau nu pe varianta cu snapdragon ( al meu are 4.4.2 si snapdragon )

-Doresc sa fac root simplu deoarece am nevoie pentru un programel de filmat ecranul telefonului ( daca stiti unul de nu necesita root ar fi perfect )

Daca exista cineva care ma poate ajuta, multumesc anticipat.

Dupa ce primeste update la 5.0 vei putea filma ecranul telefonului fara root. Pana atunci iti trebuie root pentru asa ceva.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

@Sp1tfire .. pana o sa vina pe note 3 lolipop imi vine coletul cu tableta de pe amazon si se rezolva probleme. Nu mai am rabdare, sunt ca un copil :))

Deio, garantia nu e o problema, nu am avut nicio problema cu el pana acum si nici nu da semne de probleme + ca oricum mai e putin si se duce asa ca nu are rost, macar acum pe sfarsit sa profit.

multumesc, in caz de unroot treaba e la fel de simpla ? :D

Vad ca in pachet e odin 3.07 si tu mi-ai dat 3.09 pe care sa il folosesc ?

Edited by Mihai Adrian

Guest Deio

Pentru Unroot, instalezi SuperSU si din optiunile lui, alegi Full Unroot/Cleanup si scapi de root

Da.. se pare ca soarta nu tine cu mine, de cate ori bag telefonul in download mode pc-ul nu il mai vede si nu apare la odin in casuta aia ..

e nevoie sa bifez ceva in optiunile de developer ? PS : degubarea usb-ului e bifata :)

Edited by Mihai Adrian

Dupa ce primeste update la 5.0 vei putea filma ecranul telefonului fara root. Pana atunci iti trebuie root pentru asa ceva.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Cum?