Clicky

Jump to content
Andrei P.

Sfat laptop.

Recommended Posts

A, nu. Vroiam sa stiu si eu, daca am terminat Mecanica, dar am facut-o pe vremea cand scoala era scoala, e mai tare decat AC-ul de acum. Si sa stie si altii care sunt studenti azi, daca merita sa mai continue in cazul in care nu sunt la AC.

Stiam ca ai inteles, dar nici eu nu m-am putut abtine.

In principiu, pentru programare la nivel de studiu nu ai nevoie de horse-power. Asta pentru ca nu ajungi sa compilezi aplicatii mamut. Nici in productie nu ajungi, pentru ca primesti o bucatica din mamut. Un student la Arhitectura sau Mecanica sau Constructii ar putea avea nevoie de specificatii mult mai mari, asta daca foloseste AutoCAD sau aplicatii gen Catia, 3DMax, elemente finite.

De aia intrebasem la inceput "Facultatea". Si mi s-a raspuns "Politehnica din Cluj"  :D

Politehnica are si arhitectura. De unde stii ca nu are nevoie de putere pentru randari video/foto? Nu ti-a detaliat si facultatea, ci doar universitatea.

La mecanica iti trebuie nervi in ziua de azi, nu stiu ce-a fost in trecut. De vreme ce 70% pica in primul an, trage tu concluziile. Acolo nu-ti trebuie laptop pentru a invata, nu ti se cere. Eh, ca ai unul pentru utilizare multimedia, aia da. Faceam o comparatie, nu o ironie sau vezi vai doamne, sa va aduc voua jigniri.

ps: Eu doar mi-am exprimat parerea, nu-ti inteleg ironia de moderator!

Edited by cristipilif

Guest Deio

Usurel. B)

Suntem aici sa te ajutam. Sau sa ne ajutam unii pe altii la ananghie.

Referitor la garantie internationala, Dell nu este singurul care ofera asa ceva. Aproape toate brandurile ofera garantie internationala, cu o dovada achizitie (factura + chitanta) de end user/client. Service-urile oficiale accepta o gama larga de modele.

Exista insa si posibilitatea refuzului garantiei, din cauza ca service-ul nu este autorizat pe un anume model.

Intr-o zi cu soare am sa va pun un stickie cu informatiile de acest gen. Poate va ajuta pe cineva vreodata. Adica Brand + service autorizat cine si unde il gasiti.

Ce ziceti?