Clicky

Jump to content
rolyyy

Sfat achizitie smartphone buget ~ 2200 lei

Recommended Posts

Poate pentru altii S5 ar fi o varianta, dar cum am S4, n-as da nici macar 1 leu pe un S5, care-i de fapt un S4 cu ceva gimmicks in plus. Iar sticla de la Sony nu ma pasioneaza, prefer sa-i sara capacul telefonului cand ia o tranta, decat sa i se sparga sticla de pe spate, plus ca n-are baterie detasabila.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Nici one m8 nu are capac detasabil si mai bine sa se sparga sticla decat sa se indoaie carcasa . Deci , plastic(de preferabil mat) > sticla > aluminiu .

gastarbeiter: ai dreptate orice model mi-as cumpara acum  ar deveni ,, vechi nu peste un an ci chiar peste jumate...

sp1tfire: daca LG G3 ar avea o autonomie decenta ar fi o optiune serioasa pentru mine pe langa modelele de la HTC sau SONY.

lg g3 are lag (redraw). eu as recomanda doar doua telefoane: sony z3 sau samsung s5 + ( varianta cu snapdragon 805 si gpu adreno 420 care pur si simplu "zboara")

Ești sigur?

Întreb deoarece eu îl dețin și nu am lag ;)

Sent from my LG G3

gastarbeiter: ai dreptate orice model mi-as cumpara acum ar deveni ,, vechi nu peste un an ci chiar peste jumate...

sp1tfire: daca LG G3 ar avea o autonomie decenta ar fi o optiune serioasa pentru mine pe langa modelele de la HTC sau SONY.

Ce înțelegi tu prin autonomie decentă în cazul lui G3?

Eu dețin telefonul și mă ține bateria de dimineață până seara târziu fără probleme......

Tu îl detii sau vorbești doar din auzite?

Sent from my LG G3

feri : cum stai cu autonomia pe G3?

Am postat destule screenshot cu bateria pe topic dedicat ;)

Sent from my LG G3

Eu daca prind o reducere decenta la LG G3 cu 3 GB RAM il achizitionez de Black Friday. Parerea mea ca e peste Sony si HTC.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Eu iti recomand achiziția ;)

Sent from my LG G3

am vazut pe youtube o sumedenie de teste cu autonomia lui G3... care este batut atat de htc one m8 cat si de galaxy s5, ca sa nu mai spun de z3, dar este de inteles pentru ca este singurul care are ecran QHD care  in mod evident  are nevoie de mai multa energie decat  FHD sau LCD3

Dar pe xda te-ai uitat?

La postările noastre te-ai uitat?

Normal că consumul pe qhd este mai mare.....dar nu trebuie să crezi tot ce vezi....

Eu doar pe navigație am mers 4 ore și mai aveam 50% baterie pe ecran QHD....

Dovada este pe topic dedicat autonomiei telefonului.

Sent from my LG G3

Și tot pe același topic am postat screenshot și cu telefonul mamei mele cu autonomia....tot G3....

Sent from my LG G3

Cel mai nine note 3: ecran made si bun :baterie buna: problema cu touchwiz o rezolvi cu costum ROM. Eu folosesc CyanogenMod si sunt foarte multumit. Pe langa performante bune ai si s pen,depinde daca folosesti sau alta alternativa ar fi note 4 cand se iefteneste bineinteles dupa lansarea lui S6 care dupa parerea mean poate sa fie in esec sau un flagship cum a fost S3

Sry daca am greseli dar tastatura imi schimba in engleza

De butonat am butonat si eu , poti face comparatii doar cand ai folosit cele doua telefoane , G3 obtine la fel ca galaxy s5 sau One M8(ai dovezi in topicul G3) . Intradevar, note 3 are o baterie buna , dar cand alegi un telefon nu-l alegi doar pentru baterie , toate le incarci tot o data pe zi , seara cand ajungi acasa dupa servici/liceu tot trebuie sa le incarci , depinde si la ce-l folosesti.

Vorbeste in numele tau , desi n-am avut niciodata LG , nu vorbesc pana nu testez. Asta ai vazut tu pe internet(stiu si unde) , acela era din primele loturi , d-asta avea probleme.

Nici nu inteleg despre ce functie vorbesti , nu ai logica.

Edited by Scootch98

Am o intrebare :exista o explicatie dece iphoanele n-au "resurse mai multe" adica cel putin 2gb ram ? Dupa ce dai 4000 lei primesti pe 6 plus un gb ram ca si S3 mini al meu

N-am avut buget mare cand l-am luat dar acum strang bani pentru altul . Peace!

Ce vrei primul meu tel pe android:)

Apropo daca as avea salariu etc mi-as lua note 4 dar momentan elev:)

Pentru ca iOS-ul functioneaza bine si cu 512 mb ram , apar probleme la aplicatii lrecum Chrome sau in multitasking cand ai mai multe aplicatij deschise , un usor lag ,dar se misca mai bjne ca androidul. De n-ar fi atat de limitat ... Nu au de ce sa bage rami in plus sau un procesor mai puteric daca sistemul nu cere asta. In schimb , androidul ia cat de mult ram se poate , undeva la 65-70%ram e folosit doar ca sa ruleze touchwiz-ul de exemplu.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Terms of Use