Clicky

Jump to content
rolyyy

Sfat achizitie smartphone buget ~ 2200 lei

Recommended Posts

Salutare!

Doresc sa imi achizitionez un smartphone si sunt tare nehotarat.

Ultimul telefon pe care l-am avut a fost un galaxy s4 (in trecut fiind posesor al unui  galaxy s1 sau galaxy s3) dar nu mai vreau sa aud de touchwiz.

Pe lista mea sunt : sony z3 compact, htc one m8 si lg g3.    Am citit foarte multe despre fiecare dar acum sunt si mai confuz decat eram la inceput.

La z3 compact am inteles ca sticla este foarte sensibila, la lg g3 autonomia dezamageste , iar la one m8 camera pare sa fie  punctul slab.

Astept parerile , sfaturile sau daca sunt posesori ale modelelor enumerate experienta cu smartphone-ul. 

Edited by rolyyy

salut. pai poze decente, o baterie cu care pot sta linistit ca ajung seara acasa fara ca telefonul sa fie mort. in general stau mai mult pe youtube, facebook, internet si mai putin jucandu-ma.

Mai pui 300ron si gasesti note 4 pe site-ri romanesti particulari. :D

Sent from my iPlaca using Tapatalk

multumesc de propunere dar nu as vrea sa mai aud de samsung si de touchwiz.

in plus note 4 e mult prea mare.note 4 nu il pot numi smartphone la dimensiunile pe care le are..

chiar si lg g3 este cam mare pentru mine dar macar lg a reusit sa puna un ecran atat de mare intr-un telefon care este totusi destul de  manevrabil fata de restul dispozitivelor de 5,5 - 6 inch de pe piata.

Sony clar pentru ce vrei tu , daca sti ca nu poti avea grija de telefon , iti pui husa . Din cate ai spus si tu , dezavantajul la sony este sticla , din cate stiu bateria si camera sunt ok .

n-iulian am avut si launcher si custom rom dar pur si simplu am zis ca vreau si altceva, m-am plictisit de acelasi design.

vali condoros: windows phone in nici un caz, iar sony z2 si htc one m7 sunt  aparute de ceva timp... daca tot imi schimb galaxy s4 vreau un  model actual.

va multumesc pentru participare la discutie , astept in continuare pareri .

Saluco: l-am vazut la un prieten si este de-a dreptul frumos. singura mea problema in legatura cu el ar fi camera care am inteles ca este slabuta. dar telefonul in ansamblu este unul frumos si aproape complet

Mie nu mi se pare deloc" slăbuță"... Dacă ai ocazia fa niște poze și o sate convingi

Plus că face poze f faine pe întuneric și pe lângă asta.... Hai să fim serioși, majoritatea pozelor rămân pe telefon sau eventual Facebook.... O să mărești tu pozele de n ori. Ca să vezi pixelii...????

Părerea mea...cel mai bun telefon pe 2014...doar dacă nu vrei fableta și îți iei Note...arată super se mișcă super și Sense arată f bine

PS : mie mi se pare că arată m m bine și decat iPhone 6.... Nu-mi spune nimic telefonul ala... foarte fad

Edited by Saluco

nu stiu sincer...ca design as alege in mod sigur htc one m8 dar ma gandesc ca poate ii voi pune o husa si acest atu` dispare...

as vrea sa stiu totusi cum se misca soful de la htc si cum se misca cel de la sony? 

Se misca super interfata sense de la HTC . Stiu ca cea de la sony seamana putin cu cea de la samsung la efecte (cand deschizi app drawer , cand iesi dintr-o aplicatie) dar in mod sigur nu are LagWizz. Am folosit HTC One , avea doar doua probleme :

1. Desi arata bine , aluminiul se incinge si nu prea il poti tine in manã atunci cand se incinge .

2. Bateria tinea destul de putin , dar am inteles ca la One m8 e o diferenta destul de mare fata de m7 .

Edited by Scootch98

Păi efecte când intri în sertarul de aplicații... Vezi că îmi sperii clientul :))

Un lucru e clar nici Sense și nici xperia UI nu au lag.

Nu efectele creează lagul ci mulțimea de "funcții smart" plus optimizarea proastă.

va multumesc amandurora ca participati la `dezbatere`  :))

avand galaxy s4 (saptamana trecuta l-am vandut) stiu ca totul este bine si frumos la samsung respectiv touchwizz in primele saptamani, atunci cand esti fascinat de ,,revolutionara,, functie pe care o descoperi dar care ulterior iti dai seama ca nu ai folosit-o decat la inceput si doar 1-2  din acele functii iti sunt cu adevarat utile, iar dupa aceea sistemul devine greoi , bateria se duce foarte repede, etc.

Deci voi astepta balck friday si voi vedea care este la un pret mai avantajos pentru ca sincer, nu prea stiu pe care sa il aleg...

:)) mda... tot am citit pe forumul xda si am vazut multe problema si la sony is la htc... fiecare are clar plusuri si minusuri... dar de unele probleme imi este si frica, de exemplu multi se plang ca sticla de la sony crapa chiar si de la sine ...nu stiu ce sa mai cred si ce sa nu ... cred ca mai bine ma uitam la specificatii doar  si la design si ulterior comandat :)) fara sa le caut atatea ,, bube,, 

Oricare ai cumpara, la anul va fi model "vechi" prea multa atentie acorzi micilor lipsuri la fiecare model, daca ar exista telefonul perfect, toti cei-lalti ar da faliment....

Sent from my iPlaca using Tapatalk

lg g3 are lag (redraw). eu as recomanda doar doua telefoane: sony z3 sau samsung s5 + ( varianta cu snapdragon 805 si gpu adreno 420 care pur si simplu "zboara")

Guest
This topic is now closed to further replies.

Important Information

Terms of Use