Clicky

Jump to content
son1k

Jocuri Android de neratat!

Recommended Posts

Cumparat de dimineata, isi merita dolarelul. Asta e un pret promo, din articolele pe care le-am citit, jocul se va scumpi ulterior. Probabil va fi tot 5 dolari, cat costa si Shadowgun, produs de aceeasi companie.

Guest Deio

Si eu l-am cumparat acum. Device de test: P6800 (Galaxy Tab 7.7). (GPU Mali400 Quad = acelasi de pe S III ). Este facut de acelasi producator care ne-a dat Shadowgun (MadFinger). Parca are totusi putin lag la miscare. Il mai imbunatatesc ei ma gandesc.

Are un pic de lag si e destul de greu sa ma obisnuiesc cu controlul, pe parcurs probabil il vor imbunatati. Partea proasta e ca pe Samsung galaxy SII butonul de reload este prea aproape de butonul fire. In loc sa trag reincarc arma destul de des :(

Edited by Sp1tfire

Tocmai ce s-a lansat Amazing Alex, un nou joc al companiei Rovio. Am instalat si eu varianta free de pe market si mi se pare un joc interesant, bazat tot pe fizica, dar fara pasarile "furioase", care deja devenisera stresante, cel putin pentru mine. Am jucat doar cateva nivele, destul de usoare, dar cred ca problemele devin din ce in ce mai grele pe masura ce avansezi si iti cer sa-ti pui mintea la contributie. In opinia mea e mai interesant decat Angry Birds prin simplul fapt ca necesita mai multa logica si o mai mare concentrare spre deosebire de trasul cu prastia in porcusori :blink:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rovio.amazingalex.trial#?t=W251bGwsMSwxLDIxMiwiY29tLnJvdmlvLmFtYXppbmdhbGV4LnRyaWFsIl0.

P.S. Se pare ca varianta free nu are reclame, dar ai la dispozitie doar cateva nivele. Varianta cu plata costa doar 1 dolar, nefiind o suma imensa pentru un astfel de joc. Probabil o voi cumpara in zilele urmatoare.

Iata un joc de care am fost foarte incantat, atat de design-ul lui, cat si de modul in care se controleaza acest joc.

Din pacate, este destul de scump, insa eu am fost incantat de varianta free, care este foarte redusa si am cumparat si varianta full, desi este destul de scumpa, dar face fiecare leut.

Butonati-l si voi un pic, dar sa tineti cont ca varianta free are doar un singur set pe care puteti sa-l jucati, dupa tutorialul si training-ul obligatorii.

https://play.google....nNlZ2EudnRjIl0.

Dupa multe, multe asteptari, a venit vremea sa apara Asphalt 7

Cum ne-am obisnuit deja, jocul este oferit de Gameloft.

Jocul ofera o grafica foarte buna, un gameplay excelent, 6 moduri de joc, peste 60 de masini.

Pretul este unul foarte bun: 3.79RON

Download: https://play.google.....ANMP.GloftA7HM

[media=]

[/media]

post-247-0-41074000-1343310194_thumb.jpg

L-am achizitionat.....acu stau la download :)

Gata la descarcat....destul de repede in aproximativ 15 minute(1.4GB)

Mersi @black_alienware.

LE.Imi place jocul...si se misca foarte fluent pe telefon.

Pai tocmai ca mie imi plac jocurile de acest gen.

Fiecare cu gusturile sale......

Guest Deio

L-am cumparat si eu pe iPad mai de demult si azi si pe Android. Am un TF-201 Prime de test, ca Iconia aia imi explodeaza, desi e "olimpica". Pacat de Acer.

Pe Tegra3 merge, pe Galaxy Tab 2 nu e compatibil.

Mie nu îmi merge pe Tf300t, Îmi spune că nu este compatibil cu dispozitivul dumneavoastră. Merge doar pe SXS

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300T using Tapatalk 2

Guest Deio

Cu naiba? TF300T este la fel cu Prime in poportie de 98%, in afara de sticla Gorilla si plastic in loc de aluminiu ca la Prime.

Vezi de asta detest eu Android-ul pentru jocuri, ai nevoie de 10 platforme sa acoperi jocurile ca sa te joci. Si nici atunci nu e sigur, pentru ca pot aparea platforme noi si se duce totul pe apa sambetei.

Si pe Tegra 2 merge fara probleme ;)

da ciudat ca nu merge pe tf300t, astept un update poate, poate. in schimb pe SXS merge bestial, imi place enorm

Se misca infect, e clar ca nu-i optimizat ca lumea. Daca si pe SII dureaza o vesnicie sa se incarce plus fragmentare in timpul jocului inseamna ca mai au de lucrat la el. Jocul in sine este interesant.