Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Clanul meu se numeste scriecorectgramaticalfiindcazgarieretina. Tnx. Merita sa incerci

Au aparut scoli de Flappy Bird ? Stiam eu ca reforma in Educatie e pe drumul cel bun.

Cei care au jucat Re-Volt acum 10 ani pe PC, au un motiv de bucurie. Re-Volt, jocul cu masinute de jucarie, a fost portat pe Android. Jocul este exact la fel ca cel de pe PC, insa e destul de scump. C

Bine reformulez. Ma asteptam sa prezinți jocul nu sa arunci un link.

Reformulez si eu... prezentarea e in link, pe care zici tu ca l-am "aruncat" aici. L-am "aruncat" pentru ca lumea de pe acest forum sa auda de el, daca nu o facusera inca, eventual sa se discute despre el aici. E ceva rau in asta, sau asa suntem noi romanii, pusi mereu pe scandal/ironici? Vroiai un review, sau ce? Puteam face si asta, dar nu cred ca vroia nimeni sa vada parerea mea neaparat, din moment ce sunt atatia la comentarii pe Play cu diverse pareri.

Edited by steff195

Nu te enerva asa . Eu ma gandeam ca ideea era sa spui cateva cuvinte ( ca la mort :) ) . 

Uite cum am gandit eu : daca toata aria de jocuri de android incepe cu un link pentru ca review si prezentare gasim in Play ... o sa arate aiurea.Daca consideri ca nu am dreptate atunci scuzele mele si sa trecem la treaba.

Da, dar poate e mai bine ca fiecare sa citeasca acolo despre joc decat sa vina oricine aici sa creeze un topic si sa isi dea cu presupusul in moduri care mai de care neprofesioniste si subiective.

Ca sa spun cateva cuvinte despre acest joc: :P

- grafic vorbind, jocul arata bine, desi mi se pare mai mult optimizat pentru tablete, pe telefon dupa cateva minute incepi sa ai impresia, la ochi, ca ai stat nu stiu cat sa joci. Si am testat pe Note2, care nu are un display mic.

- ca gameplay mi se pare mai reusita seria Modern Combat... aici, cel putin din cate am jucat eu, sunt date misiuni pe care le poti selecta pe glob, in care jucatorului i se da un perimetru prin care continua sa se invarta, in care inamicii vin in "wave"-uri numerotate si care continua sa creasca in dificultate. La finalul fiecarei misiuni user-ul are vreo15 secunde pana sa inceapa valul urmator, timp in care poate sa ridice un ammunition pack, marcat cu distanta si directie, care daca nu este ridicat in alea 15 secunde, e mai greu de ridicat, caci se poate intampla sa se nimereasca chiar in zona unde sunt si inamicii; si in cazul acesta se poate ajunge sa se ramana fara munitie. Daca se ramane fara munitie, chiar daca a fost ridicat pack-ul disponibil si epuizat, aceasta poate fi cumparata, la fel ca si noi vieti. :D Daca se vrea cumpararea de o noua viata sunt disponibile vreo 15 secunde pentru a face asta, altfel misiunea se incheie si se poate relua doar de la inceput, lucru frustrant, daca deja se ajunsese la un anumit wave destul de avansat.

- cateodata, cand e nevoie mai mult ca personajul sa se miste repede parca de-abia se misca, orice ar face jucatorul;

- controller-ele nu se pot reloca pe ecran, cu exceptia butonului "fire", lucru deranjant de multe ori, caci nu se pot apasa cum trebuie unele taste.

- daca jucatorul joaca, ajunge la un anumit "wave" dintr-o misiune si trebuie sa iasa din joc din motive personale, acest progres nu se salveaza si astfel la reluarea jocului trebuie sa inceapa de la capat misiunea respectiva.

- o chestie utila, care ajuta player-ul sa mute tinta mai usor si direct pe inamic, e prezenta unor sageti stanga-dreapta, in partile respective ale ecranului; la o simpla apasare a unei sageti personajul se intoarce catre urmatoarea tinta, indiferent in ce directie ar fi pozitionata;

Cam atat am observat eu.

Concluzie personala: se vede totusi experienta Gameloft fata de Activision (desi acestia sunt tatici in jocuri de pc, console) in crearea de jocuri pentru platformele mobile.

Edited by steff195

Doar mie mi se topeste telefonul in timpul jocului? Cu Franco Kernel CPU @1GHZ si GPU @ 200MHZ + undevolting, tot frige. @VladPaul, ai acceasi problema? Daca ai telefonul complet stock, nu vreau sa aflu cum se comporta al tau.

Trimis de pe Nexus 4

Edited by Mihnea

Ingress iese din stadiul beta pe 14 decembrie, aplicatia pentru Android poate fi descarcata de oricine din Google Play 

https://plus.google.com/+Ingress/posts/2wvNoTjd9jG

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nianticproject.ingress

O versiune pentru iOS va fi lansata in 2014 http://allthingsd.com/20131012/google-is-working-on-ingress-for-ios-but-it-wont-be-ready-until-2014/

@n_iulian: nu ai citit nimic despre el. Jocul e bine explicat pe site-ul lui. Daca te prinde, e foarte fain. Eu m-am lasat din lipsa de timp si apoi din lipsa de coechipieri. Nu sunt inca nivel 8, dar mai am putin.

Eram adolescent si aveam Commodore 64, in anul 1995, un prim PC cu care mai mult ma jucam, decat invatam :))

Unul din jocurile preferate era Choplifter, un joc "3D", in care trebuia sa culegi sau sa depui diversi indivizi, era un joc super. Am inteles ca a fost foarte popular pe vremea aceea, iata ca a aparut pe Android, costa mai putin ca un pachet de tigari si promite multe!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inxile.Choplifter_HD&hl=en

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LzDKDq69I-A

Aici este articolul de pe Wikipedia despre jocul original: http://en.wikipedia.org/wiki/Choplifter

Si tot acel Dan Gorlin, a contribuit acum la dezvoltarea jocului pe dispozitivele Android, eu sper ca este un remake bun.

Erwin, ar trebui incercat pe vreun device pe care il aveti voi in teste, ce zici?

unnamed (2).png

unnamed.png

• 2 weeks later...

Salutare,aseara am zis sa incerc si eu Dead Trigger 2 ca na,e chiar fain,dupa cum am vazut la altii,evident. :))
Si na,ca tot omu intru in playstore si dau la descarcare (asta era aseara undeva pe la ora 23) si vad ca tot imi scrie acolo la notificari ca se descarca ceva fisier suplimentar si tot se incarca acolo o bara (nu arata nici un procentaj,nimic) si astept vreo 30 de minute si e la fel,las tableta pana in urmatoarea zi dimineata sa descarce si cand ma uit,parca nu s-ar fi intamplat nimic,tot asa aparea...Am spus ca de,o fi ceva cu tableta mea ca nu suporta ceva de la compania in cauza care a facut jocul,da nu! Descarc linistit Dead Trigger,Shadowgun:deadzone si na,ma joc linistit.
A mai patit cineva asa ceva?! Daca aveti ceva idei,pur si simplu va implor sa le scrieti mai jos ca am o ciuda ca nu pot juca jocul,de imi vine sa ma arunc de pe scaun. :)))