Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Clanul meu se numeste scriecorectgramaticalfiindcazgarieretina. Tnx. Merita sa incerci

Au aparut scoli de Flappy Bird ? Stiam eu ca reforma in Educatie e pe drumul cel bun.

Cei care au jucat Re-Volt acum 10 ani pe PC, au un motiv de bucurie. Re-Volt, jocul cu masinute de jucarie, a fost portat pe Android. Jocul este exact la fel ca cel de pe PC, insa e destul de scump. C

M-ati facut curios, nu am jucat FIFA pe Android pana acum, am incercat acum ceva timp niste simulatoare, dar pe ecran mic. Sa se incinga tableta :D

EDIT: Hai ca-i buna faza. Nu e compatabila decat cu chinezaria de tableta pe care nu o folosesc (nici cu Transformer-ul, nici cu telefonul)...

Nu prea am priceput si nu am reusit niciodata sa ma joc cu placere fara sa ma enervez jocuri sportive sau fps-iri ori rpg-uri. Pur si simplu e aproape imposibil sa manevrezi jucatorul sau personajul pe touchscreen .

Jocurile sunt pentru console mobile sau console normale pc-uri si atat. Pacat de pretul jocurilor ce vin pe ps vita, altfel o consola portabila super. Singurele jocuri ce profita la maxim si au potential sunt cursele de masini si jocuri ce nu implica atat de multe comenzi cum ar fi un plants vs zombi sau diamond dash ori jet pack , bad land si alte jocuri pe acelasi profil . Intuitive , simple si cu un grad de dificultate acceptabila .

Am jucat shooter-e si jocuri cu masini pe tableta, cu touch-ul. Am incercat toate jocurile pe tableta. Apoi am descoperit ca un controller de PS3 poate fi folosit pe tableta si s-a dus totul naibii :)) Dar te poti invata sa joci orice, daca jocul e bun.

• 2 weeks later...

Cei de la rovio nu se plictisesc din lansarea de jocuri si tocmai au lansat un nou gameplay trailer la noul lor joc "ANGRY BIRDS GO" 

, joc similar cu Mario Kart ce va fi lansat pe 11 decembrie

http://www.youtube.com/watch?v=5xP12tpJrl8&feature=player_embedded

Si din cate vad pe canalul lor de youtube or sa lanseze mai multe jocuri ANGRY BIRDS !