Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   07/26/2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
son1k

Jocuri Android de neratat!

Recommended Posts

Ok, cine nu s-a jucat pana acum Zuma, ori e tinerel ori nu stie de ce traieste. Glumesc, Zuma a fost un joc indragit de multi, cu broasca ce scuipa bile colorate in siragurile de bile care nu trebuie sa o atinga.

Eu tin minte ca mi-am mancat ore in sir la jocul asta.

Uite ca a aparut si pe Android, e gratis:

https://play.google....rkle.free&hl=en

Exista si o varianta pe bani, e 6 lei, cat un Cola la 2l si cred ca puteti renunta la o sticla pentru acest joc, care cu siguranta va va "manca" ore bune. Este un joc "addictive", te tine langa ecran, cu siguranta.

Instalati varianta gratis si dati un feedback pe forum, sunt curios la cati le place.

Este ok cand nu ai ce face. Esti cu cineva astepti pe cineva sau astepti sa treaca timpul poti juca (si la "dublu", facand cuvinte pentru celalalt).

Ce ziceti de ,,Spanzuratoarea"?

Din punctul meu de vedere este un joc interesant, ce l-a atras si pe dirigu' meu. Totusi mi se pare cam dificil...

Multumim, am sa il joc, l-am descarcat acum. Incurajam programatorii autohtoni, bravo.

Din pacate, jocul este f slab prin definitiile lui si prin modul in care o definitie se refera la un anumit lucru.

Trimiterile sunt f slabe.

Edited by mesersmith

Chiar azi l-am instalat si eu... hmm lafel este ok, dar nu ma atrage ( sunt eu mai pretentios). Parca am inteles ca este facut de niste romani, asa ca merita felicitari si sa isi continue munca.

Sincer.. nu sunt multumit de jocurile de pe smarpthone-uri. Ce mi se mai pare ok ca jocuri sunt : Fifa 12, Real Football 12, Nfs Hot Pursuit, Dead Space, Nova, Modern Combat si Asphalt desi ma incanta si nu prea.., dar imi plac cele cu masini.

Nu am știut unde să postez mai exact,dar dacă am greșit,îmi asum vina :D

De ce HTC Wildfire S nu suportă Temple Run? Åži de ce nu o găsesc nici măcar în Play Store?

Nu am știut unde să postez mai exact,dar dacă am greșit,îmi asum vina :D

De ce HTC Wildfire S nu suportă Temple Run? Åži de ce nu o găsesc nici măcar în Play Store?

cel mai probabil din cauza specificatiilor modeste a Wildfire S-ului.

Am reparat (speram noi) problemele cu PowerVR (Galaxy S, Nexus S, Kindle Fire):

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Starchaser.Uplift

Daca ati instalat recent si nu a mers, trebuie curatat putin cache-ul. Micile poticneli grafice care apar pe dispozitive mai vechi vor fi rezolvate odata cu ultimul update Unity.

Altfel, jocul a fost acceptat si pe Amazon AppStore:

http://www.amazon.com/Developer-Uplift/dp/B007VUGL5K/ref=sr_1_2?s=mobile-apps&ie=UTF8&qid=1334995958&sr=1-2

Prea scump. Pe versiunea iPad am dat 15 lei, pe Android e 23 lei? Forget it.

Astept pana cade pretul.

Edit:

Modificat putin ce am scris.

Mai astepti....si va fi mai ieftin,sau va intra intr-o oferta speciala....

Astea au inceput sa scoata jocuri "free" care te pun la plata daca vrei sa joci mai departe cu arme mai bune sau numai stiu ce.. imi e si scarba de ele..

Incet, incet toate jocurile pentru Android mai realiste sau cu grafica buna o sa coste. Sunt la inceput de drum, grafica se inbunatateste foarte repede odata cu aparitia telefoanelor din ce in ce mai performante, doar nu o sa vrem totul pe gratis, mai ales ca majoritatea jocurilor din Play care se platesc se gasesc gratis pe orice torent sau forum ca orice alt joc dupa PC. Daca vrem update'uri fara bataie de cap, le cumparam, dam 23Lei care eu zic ca nu e mult pentru munca care s-a depus, iar daca ne place jocul si vrem sa evoluam mai repede mai cumparam si niste arme, ca asta e ... oamenii aia muncesc ca noi sa ne putem bucura de smartphone-ul nostru si e normal ca ei sa fie rasplatiti ca pana la urma urmei nu ne obliga nimeni sa-l cumparam.

Astea au inceput sa scoata jocuri "free" care te pun la plata daca vrei sa joci mai departe cu arme mai bune sau numai stiu ce.. imi e si scarba de ele..

Pai si nu e normal? O aplicatie buna, costa. Si e firesc sa fie asa. Daca nu costa, ai reclame prin ea. Cumva trebuie sa traiasca si oamenii aia.

Eu as vrea sa te vad pe tine muncind pe branci la anumite aplicatii si sa le dai moca, apoi sa faci alte aplicatii si tot asa...

Sunt curios cat de repede ti s-ar face scarba de tine... pentru ca sigur ai cere si tu bani, chiar foarte repede.

Faza este ca au aparut acum jocuri care sunt free si in gameplay iti cer bani pentru: arme,coinuri,puteri,vraji.. si toate astea costa o gramada de bani.. cu 500 euro joci un astfel de joc ca lumea

500euro ? Pai ce face, ti' le aduce prin curier acasa ? Am jucat si eu jocuri free care iti cer bani pentru diverse chestii dar acum chiar nu trebuie sa cumperi tot ca sa poti termina jocul sau sa il poti juca.

Edited by black_alienware

Faza este ca au aparut acum jocuri care sunt free si in gameplay iti cer bani pentru: arme,coinuri,puteri,vraji.. si toate astea costa o gramada de bani.. cu 500 euro joci un astfel de joc ca lumea

Absolut fals. Cel mult câțiva euro. Maxim câteva zeci de euro dacă vrei să faci ca Becali.

Stii ce nu pricep eu? Toti vrem moca... Dar noi ce mama dracului am facut pentru o comunitate oarecare?

Adica, unii fac softuri si le dau moca, altii fac tutoriale in diverse domenii, altii referate sau mai stiu eu ce...

Noi ce dracu am facut? Ne batem pe burta plina de shaorma si ne plangem ca aia de-au facut nu stiu ce joc, cer bani pe ceva din interiorul lor. Hai, nu zau...Chiar asa? Ia apuca-te tu si fa un softulet oricat de mic, sa te vedem.

Urata natie mai suntem. Si chiar cred ca nu mai avem nicio sansa. Degeaba mai vor unii si altii sa ne educe. Suntem o cauza pierduta.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Eu zic sa te uiti mai bine sa vezi si tu cat costa acele chestii din joc.. Poate la mario dai tu cateva zeci de euro.. Nu cred ca ar investi cineva de pe forum bani in astfel de jocuri.. Dar na, poate tu esti baiatu lu Tiriac.. Vroiam sa joc mai de mult o prostie de joc de pe market si am facut un calcul ca ce mi-ar trebui ca sa fiu mai experimentat in joc si mi-au iesit vreo 175 euro.. Mai mult se merita sa dau 10 euro pe joc si sa nu mai platesc si pentru ce ofera in el..

Nu imi mai edita ma posturile ca deja ma enervezi X(

Edited by son1k
crezi ca daca schimbi culoarea corecturilor mele, ai invatat sa scrii?

Te invata de bine ... poate asa nu se mai pica la BAC pe capete .. ;)

Cuvantul "ma" il folosesti cu persoane de varsta ta. Mai uita-te si tu la profilul persoanei care te "calca" pe nervi si vezi si tu cu cine stai de vorba inainte sa arunci o vorba.

On Topic: Am prezentat jocul pentru ca mi' s-a parut interesant. Cine vrea sa-l cumpere si sa-l joace, este rugat ca dupa sa ne spuna si noua daca merita. Cine nu vrea, atunci nu vad la ce il mai intereseaza acest subiect.

Edited by black_alienware

Son1k, adminul împreună cu echipa lui, au hotărât editarea posturilor cu greșeli repetate, acestea fiind considerate ca lipsite de respect pentru ceilalți colegi de forum.

Așa cum spunea și Feri, când un user greșește în fiecare post, avem o problemă.

Din pacate, tu și încă doi-trei colegi aveți o profundă lipsă de respect pentru tot ceea ce înseamnă limba română și, implicit, pentru colegii de forum.

O să-ți editez posturile cu roșu ori de câte ori va fi nevoie și, poate de rușine, o să începi să scrii normal.

Dacă iei sau nu bac-ul, nu e problema mea, dar sper să nu-l iei, tu și toți acei colegi care au o patologică lipsă de respect pentru limba română.În ceea ce privește modul în care consideri să te adresezi colegilor, ține tot de educație și nu mă miră.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Pentru cei care nu stiau, GTA III are si versiune de Android, insa este compatibila doar cu cateva telefoane. Colac peste pupaza, azi mai e si la reducere... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rockstar.gta3 . Bineinteles ca nici acum jocul nu e compatibil cu Evo 3D :(

Grand Theft Auto III 10 Year Anniversary Edition is now available on:

• Android Phones: Galaxy Nexus, HTC Rezound, LG Optimus 2x, Motorola Atrix 4G, Motorola Droid X2, Motorola Droid Bionic, Motorola Photon 4G, Samsung Galaxy R, Samsung Galaxy S2, Sony Ericsson Xperia Play, T-Mobile G2x

• Android Tablets: Acer Iconia, Asus Eee Pad Transformer, Asus Eee Pad Transformer Prime, Dell Streak 7, LG Optimus Pad, Medion Lifetab, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab 8.9 and 10.1, Sony Tablet S, Toshiba Thrive