Clicky

Jump to content
Razvann

Mergeti la vot duminica 16 noiembrie ?

Recommended Posts

Ultima mea postare despre politica. Mi-a ajuns sa vorbesc despre prostia asta.

A se observa deja in comentarii ca daca nu sunt pro-Iohannis, sunt mancator de cacat. Multumesc, draga anonimule!

"

17 hrs Â· 

Ma înfioară declarațiile lui Blaga. Iohannis este profesorul, iar directorul pare a fi Blaga si clica lui. Tare îmi este ca am schimbat doar ambalajul."

Un sustinator vehement de-al lu' Ghinion.

Interesant articolul tău. Te felicit pentru expunerea de idei și pentru răbdarea ta. Mie nici timpul și nici vârsta nu-mi mai permit să am atât de multă răbdare să argumentez. Mă mulțumesc să observ, să mă minunez ca porcul la portocale și să-mi văd de viata mea.

Așa cum scriai și tu, postările celor care și-au făcut din promovarea unui candidat sau al altuia un scop în sine, m-au agresat suficient de mult încât dacă nu se vor opri, o să-i șterg definitiv. Personal, nu știu dacă am făcut 2-3 postări politice pe Facebook.

Să stai de dimineață până seara și să dezimformezi în mod sistematic, științific aproape, e prea mult pentru mine.

Din păcate, o parte dintre români, mai mult sau mai puțin conștienți de repercusiuni, și-au impus voința și au ales un om în spatele căruia se află fosta gașcă a lui Băsescu. Fie doar și pentru atât, și omul asta absolut nepotrivit, nu ar fi trebuit să ia mai mult de 12-15 la sută, cam tot atât cât este bazinul pdl. Spun pdl pentru că electoratul pnl este divizat și bulversat.

O să mai discutăm despre ce urmează să se întâmple.

Urmează alegeri în PNL-PDL. Mă rog, în marele partid liberal. Încercăm să anticipăm cam cine va candida și cine va fi șeful partidului?

Planul începe în mintea mea să prindă contur. PNL-ul va dispărea ca și esență, probabil că rămâne ca și denumire. Blaga și ai lui vor pune mana pe el și-i vor elimina pe liberalii autentici. Sper să nu fie așa, dar mi-e teamă de mai rău.

Ne-am luat țara înapoi, dragi români, am luat-o de la Băsescu și am dat-o lui Blaga? Asta e maxim.

Mult succes va doresc, vă urează asta unul care contribuie la pib-ul țării ăsteia cu aproape 6 miliarde de lei vechi pe an.

De ce are asta importanță? Pentru că în ultimii 5 ani în care am plătit 1 milion de dolari, în baza unor legi emise de Boc, pardon, Băsescu, viața celor care produc plus valoare la bugetul țării ăsteia, a fost îngrozitoare.

Pentru cei cărora sumele li se par nerealiste sau exagerate, nu vă sfiiți sa cereți dovezi.

Trimis de pe Note 4 SM-N910U

Eu votez DA. Toate întrebările care conțin "ori" sau "sau" primesc din partea mea un DA categoric.

"-Mama, zebra este un animal alb cu dungi negre sau un animal negru cu dungi albe?

-Da! "

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Eu cred ca nu mai e necesar sa discutam despre politica, decat peste 5 ani si atunci numai daca intampina diaspora probleme in a vota

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Chestia e ca dintr-o intrebare nevinovata, care ar fi trebuit sa primeasca doar Da sau Nu, s-a transformat (si s-a prelungit) in discutie.

PS Eu nu vad rostul politicii in general ;)

Dacă nu are timp îl închid eu....

Ah, am uitat sunt pe telefon, deci onoarea îi rămâne tot lui :)

Sent from my LG G3

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Terms of Use