Clicky

Jump to content
Razvann

Mergeti la vot duminica 16 noiembrie ?

Recommended Posts

După cum știți și eu am votat...si pana la polluri... Gulaș & veselie

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

post-7-0-10436900-1416143907_thumb.jpg

Edited by Deio
Corectat imagine, cu placere :))

Știi ce-i surprinzător, Siptule? Că la turul I, sondajele stângii au fost cele reale, în timp ce cele ale dreptei, îl aduceau pe ghinion la doar 2 procente de micul roșu.

Paradoxul este că eu, în esență, sunt liberal convins, însă atât de multă neștiință zace în ghinionul ăla de om, încât nu am cum să votez pentru el.

Și pentru cei care nu înțeleg dilema mea, precum și părerile mele de rău, să știți că e cel puțin dureros să simți într-un fel și să TREBUIASCÄ‚ să votezi altfel.

Antonescule, de ce dracu a trebuit să faci mascarada asta?

Trimis de pe Note 4 SM-N910U

Dacă ieșim victorioși cumpăr doi viței și fac chef cu toți copii săraci dintr un sat

Și la ceaun... Cine I la Mureș PM

Vlade, n-ai făcut deloc bine ce-ai făcut acum. Chiar deloc. Sper să nu mai faci asta niciodată.

Contează doar că ai votat, cu cine ai votat era suficient doar să ne spui, dacă așa simțeai tu.

Messer.... Crinul va fi floarea noii mișcări de stradă care-i va oferi șansa lui copy-paste să simta ca Boc cand a primit sms cu "Eject" :)

ps.... Si eu sunt tot liberal din 3 generatii

Cred ca mai bine cineva de la scara unu de la administrativ sa scoată postul cu ștampila... Sa stam liniștiți

Kali, crede-mă că-mi doresc din toată inima să se întoarcă Antonescu. M-aș regăsi în a-l susține. Acum mă simt în derivă.

Vedem la ora 21 care-i treaba. Daca diferenta e mare in tara, diaspora nu mai conteaza. Daca scorul e strans, Santa Klaus castiga cu votul diasporei, pe modelul Basescu 2009.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Amin...a plecat MireIle Matieu a politicii din Romania...cum draq sa fi ceva in afara de psd-ist, Pdl-ist, eu nu am nevoie de ei, deci ma declar multumit, dar nu-mi place ca de fapt nu avem clasa politica clara, asta pentru ca toti vin din FSN si aberațiile post comuniste, practic gândirea politica in Romania e doar de stanga, sau centru stanga, dreapta e o atela smulsă, care sper ca in timp să rupă aripa consolidată de decenii! TARA asta are un viitor special :)

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk 2

Pai nu cu diaspora trebuie ca roșii știu asta si de-aceea nu am mai deschis secții unde sunt comunități mari. Nu vezi ca au trimis și studenții acasă ca sa nu umple Timișoara și Clujul străzile?

Ä‚știa se kk pe ei de frică... Sondajele reale dau 4% diferențe

să știți că e cel puțin dureros să simți într-un fel și să TREBUIASCÄ‚ să votezi altfel.

Te inteleg perfect. Si eu am mers cu Ili ca sa nu mergem toti cu Vadi. Macar eram in delegatie in Bucuresti si n-am facut-o in Timisoara :))

Ok. Poți șterge poza.

Done

Te inteleg perfect. Si eu am mers cu Ili ca sa nu mergem toti cu Vadi. Macar eram in delegatie in Bucuresti si n-am facut-o in Timisoara :))

Done

Exact. Este a doua oară acum când votez altfel decât mi-aș dori.

Și, din păcate, am votat de două ori cu Băsescu. În 2009 am votat portocaliu ca să nu votez roșu, deși eram sătul de Băsescu și ai lui, oameni care, din păcate, nu au dispărut nici acum. Politic, evident.

Și eu am votat Iliescu atunci când alternativa era Vadim. Atunci a fost primul meu vot roșu.

Al doilea este cel de astăzi.

E frustrant să alegi între mărul mic și nimic.

Eu il vad pe Iohannis inuman . Am inteles ca nu are copii ca i-ar fi impiedicat viitorul . Nu inteleg cum poti ajuta copiii , daca tie nu iti plac copiii . Nu inteleg nici cum de a fost profesor , e clar ca era genul de profesor dur la care invatai de frica , nu de placere . Nu inteleg nici cum adolescentii de 16 ani(cei ce vor vota peste 5 ani) spun ca nu vor sa iasa Ponta pe motivul ca e crestin si va face multe biserici . Asta nu e motiv . Nu m-ar interesa cate Biserici si cate ore de religie fac la scoala daca toti oamenii ar avea un trai cel putin decent . Oricum , eu vreau un presedinte care stie sa vorbeasca , nu pe cineva care se chinuie sa sustina un argument ...cred in puterea cuvantului .

Edited by Scootch98

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Terms of Use