Clicky

Jump to content
Razvann

Mergeti la vot duminica 16 noiembrie ?

Recommended Posts

Am câștigat acest drept!

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Cred ca prin jertfe s-a ajuns la acest drept, la care unii renunță ușor.... Dar, cât trăim învățăm.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Guest Deio

Eu sunt expert in PC-uri (sau ma dau :)) ) si nu in politica, dar stiu o vorba veche: "nu conteaza cine si cati voteaza, conteaza cine numara voturile" :rolleyes:

Si mai stiu o alta vorba: "s-a intalnit hotul cu prostul" in dezbatere si candidatura. Ce alegem? Hotul sau prostul? ^_^

E pacat de noi cei care muncim, ca altii sa vina sa ne ia munca, dar din nefericire nu pot da dreptate celor care spun sa ne unim. Suntem prea putini.

Alta vorba: "e prosti dar e multi" :)) Si usor de manipulat.

Oricum imi place ca fiecare dintre voi a spus cinstit daca isi exercita dreptul civic sau nu. Asa ca nu va lasati! Inainte! :wub:

Mie mi se pare groaznic să nu te duci la vot și argumente precum acela că a nu te duce la vot, este și el un drept în sine, mi se par doar o simplă găselniță și o justificare penibila pentru lașitate și lene, deopotrivă.

Dincolo de asta, mă uit pe Facebook și nu-mi vine să cred cum încearcă gunoaiele pdl-iste să ascundă prostia crasă a candidatului lor penibil, printr-o serie de nesfârșite alte penibile manifestări.

Prefer smecherul în detrimentul prostului, prefer inteligența în detrimentul bâlbâielilor și bâjbâielilor nesfârșite.

Am nevoie de un președinte pe care să mă bazez atunci când viața îl pune în fața unuia cu care nu trebuie să fie de acord și pe care trebuie să-l convingă.

Când un om nu e în stare să convingă nici măcar un porc ca e gras, nu pot să accept să stau de vorbă cu el.

Sper să iasă mâine cât mai mulți români și să se exprime, așa cum ghinionul ăla de om, umbra aia de intelectual, nu știe s-o facă.

Trimis de pe Note 4 SM-N910U

Ghinionul ala de om poate fi/sau nu, o șansă să nu mai urmeze o perioada de mai mulți ani, ca perioada de 8 ani după 1989 care a început atât de nefast pentru poporul nostru. Și eu mai știu un lucru "ce a mers prost odată, va merge și mai prost cand se începe iar"

Sper sa am șansa să nu fie așa! 👿

Cine știe istorie sa spună ce "rău" a fost pentru neamul nostru cu "străinii /nemții aceia de" Ferdinand și Carol și apoi... Let's think!

Edited by Kali

Cel putin in orase sunt numarate corect. Am iubita ca sefa de sectie(presedinte) sau cum se numeste, matusa ei vicepresedinte la alta sectie si inca o cunostinta. Toate voturile au fost numarate corect. Daca vrei sa castige unul poate castiga si cu hotia celuilalt (probabil la tara se fac smecherii). Totusi ori ca votam ori ca nu unul tot iese, deci mai bine ar fi sa iesim la vot si sa ne gandim ce sa alegem.

Sibiul nu arata deloc rau.

Santa Klaus, Santa Klaus scapa-ne de Micky Mouse :))

Da mă duc la vot și cu părere de rău pt Sibiu votez neamtul!!! De ce? Fiindcă a reușit să facă dintr-un oraș aproape mort o capitală europeana 😉 cu locuri de muncă și cu un trai decent!!

multumesc unui prieten de pe FB care a reusit sa ma convinga sa merg la vot, SI VOI MERGE!

"du-te si voteaza, E GRATIS!"

nu polemica de genul "ala e mai bun ca alalaNt", "hoti", "furt", "drept castigat"...

E GRATIS! nimic nu suna mai bine la un roman... E GRATIS!

Haios ca Facebook ma tot imbarliga sa ies la vot, dar cand am vazut ce emoticon cu mana intinsa au pus, daca apesi pe votez, am zis ca nu vreau sa confirm ca imi vand votul pe 50 de lei

defbfbd78af268201cf02ea0d4b477f0.jpg

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Nu am zis eu ca e Neamț.... Asa arunca unii cu kko ca ne vindem străinilor. Am arătat doar de ce m am săturat de românul asta perfid și plagiator care cere iar în fruntea țării în numele unui partid care ne a făcut praf și adus(nu doar ei) unde suntem. Ma rog, ma bucur ca mergem cât mai mulți la vot. Asta e principal, cu timpul va începe chiar sa conteze! O zi excelentă tuturor!

Da mă duc la vot și cu părere de rău pt Sibiu votez neamtul!!! De ce? Fiindcă a reușit să facă dintr-un oraș aproape mort o capitală europeana 😉 cu locuri de muncă și cu un trai decent!!

Așa este, după ce a primit 700 milioane de euro de la Boc, timp în care alte orașe nu au primit niciun cent.

Mă amuză și mă întristează în același timp, o lozincă marca Ghinion de pe Facebook: cică hai să ne luăm țara înapoi. Epic!

Păi cum așa? O luam de la Băsescu și o dăm cui? Lui Blaga, Videanu, Anastase?

Doamne, cum mai uită oamenii suferința celor două mandate băsiste...

Ce memorie scurtă are electoratul...

PSD-ul asta, de 25 de ani conduce tara!

De votanții ăștia care n-au nici o idee despre ce e vorba mi-e greață.

Lasă-l, Andrei, ăsta acum s-a trezit. Ce să știe amețitul ăsta? Nici măcar n-a avut bunul simț să citească pe internet, dar vomită aberații cu nemiluita.

Din păcate, de data asta, votul meu va fi un anti, nu un pro.

Dar sunt anti ghinion până în măduva oaselor.

Ca și plătitor de salarii pentru angajați, ca și om care produce activ valoare la pib-ul țării ăsteia și nu doar consumă, am trăit punctual experiența distrugătoare a guvernelor lui Băsescu.

Niciodată nu a fost o perioadă mai nefastă pentru cei care creează valoare la bugetul țării, ca cea din perioada Băsescu.

Nu o luăm ! O lăsam la cei care stiu ce să facă și cum să facă bani!!!! Că acum noa după 20 de ani de cînd sug nu o să îi lăsam !!!doar Năstase, Dragnea & compani mai au de recuperat? Votați cum vreți să trăiți!!!!! Eu am gătat cu asta.

Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk

Bai nene, ACL doarme in papuci de nu da niciun exit-poll sau deja au facut infarct cand au vazut exit-poll-urile PSD-lui de la orele 9 si 11? P-ale PSD-ului nu le pot crede si ma gandeam ca fac o medie cu ale ACL-ului, sa ajung aproape de cifrele reale.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Terms of Use