Clicky

Jump to content
deiuma

Orange Homepack - internet fix prin 3G/4G

Recommended Posts

Nu o să o lungesc pentru că mai multe detalii aveți aici. Pot spune că de azi am luat pachetul în teste, iar mâine deja voi suna la retenție să văd ce îmi oferă ca să transform abonamentul actual de net într-un Homepack. :D

Cea mai mare viteză pe care am prins-o cu routerul 3G:

3906514627.png

Craiova, Srada Putnei. Într-adevăr, pe site-ul Orange apare acoperire 3G/4G foarte bună. Sunt curios cum o să se comporte routerul 4G în aceeași situație. :)

Hmmm deci urban, bănuiesc ca nu va fi la fel în zone rurale unde se lauda portocalii ca au " aproape" acoperire nationala

Sent from my TX201LA using Tapatalk

Edited by Kali

Ba da, va fi și mai și. La mine la țară am prins 9 Mbps outdoor si 2-3 indoor cu modemul. Cu routerul asta la geam as prinde cu siguranta macar 5-6 Mbps indoor in rural. :)

well Congrats !..in cazul acesta ești norocos după părerea mea

Sent from my TX201LA using Tapatalk

Nu m-as numi neaparat norocos pt ca pe parte de net fix n-am decat ADSL-ul T cu uploadul acela minuscul de 0,89. Asa ca de 5 ani am net de la Orange si acum Homepack-ul asta a picat la fix. De-abia astept sa trec pe 4G. Atunci o sa am si eu net ca lumea :D

Orange ofera la nivel national o experienta foarte placuta,pe parte de navigare internet.Desi oferta lor nu permite trafic nelimitat fara limita de trafic,asa cum este promotia actuala Vodafone,un pachet cu trafic national de date rezonabil de 75 GB la 16 euro este mult mai bun,comparativ cu ce am cunoscut pana acum.

Momentan,am 25 GB pentru care platesc 17.5 euro.La reinnoire,automat,voi aplica pentru Home Pack.Desigur,pana atunci,banuiesc ca Orange va mai lucra la pachetul asta

:)

Pe 3G,in rural,cu Hotspotul ratacit prin birou

3909331216.png