Clicky

Jump to content
Alexandru Cristian

De Black Friday... Sony Tablet Z3 Compact sau ASUS Memopad 7 ME572c?

Recommended Posts

Salut,

Vreau demult sa vand tableta mea, un Nexus 7 2013 si sa iau o tableta cu tehnologii ceva mai noi. Ce mi-ati recomanda intre Sony Tablet Z3 Compact si ASUS Memopad 7 ME572c?  Am vazut review-ul la ASUS, si este o tableta chiar foarte buna pentru pretul ei, dar stau si ma gandesc ca Sony...e Sony.

Multumesc.

Sony , pentru ca e Sony :P . Acum serios , pe mine ma atrage mai mult tablet z3 compact , sigur primeste android L ...Asus abia au inceput sa dea 4.4 pe Zen-uri , deci se misca greu cu update-urile .

Edited by Scootch98

Domnul Ervin mi-a spus ca modelele noi lansate puțin probabil sa aibă reduceri substanțiale. Eu ma gândeam ca iau Z3 Compact cu 1300-1400 de lei, dar rămâne de văzut. Dacă o sa aibă reducere ok Z2 Tablet, care acum e 1800 de lei la Emag, de ce nu?

Nu trebuie sa descurajam politetea ....

Nu cred ca dai gres cu niciuna , vezi care are o oferta mai buna si gandeste-te ce e mai bine pentru portofelul tau. Nu uita ca Asus are un procesor 64 BIT , o sa conteze la acadea.

Edited by iNenny

In teorie, ar fi mai multe avantaje, dar cum aplicatiile sunt pe 32 BIT, singurul avantaj ar fi sa ai 4 GB RAM, ca sa vezi o diferenta in utilizare. Aici e un articol interesant despre arhitectura pe 64 BIT

http://m.androidcentral.com/why-64-bit-processors-really-matter-android

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Ca e mai practica la 8", ppi mai mare, vei primi update-uri mai multe, avand in vedere ca Z3 compact e de generatie mai noua, e mai sus in anarhia update-urilor

E totusi anarhie. Fiecare face ce vrea in domeniu. :))

Am zis a doua pentru ca: autonomie, ergonomie, ecran (zic unii), generatie, portabilitate.

Eu nu as alege nici una. Sa visezi la o tableta Z3 compact Sony la pretul ala inseamna sa nu fii realist. La pretul ala a fost o tableta Samsung cu rezolutie 2K, WiFi only. Eu ti-as recomanda LG G Pad 8.3, daca se mai gaseste (poate Altex, la Domo am vazut cu siguranta in magazin). Sau un Nexus 7 2013. Ramai in vizor cu G Pad-ul 8.3 sau cu 

Galaxy Tab Pro T320 (deja costa 1400 pe la eMag). Mai e si T325, dar acum costa 1700 si nu e mare diferenta fata de T320, in afara de suport 4G pe T325.