Clicky

Jump to content
Cobra

Allview s5 simply

Recommended Posts

Stie cineva cum pot face sa mearga aplicatia y messenger? Imi cere username ul si parola iar apoi se blocheaza. Am garantie la el dar nu imi permit sa il trimit in service! Mulumesc anticipat!

Probabil e optimizata prost aplicatia , n-are treaba cu garantia . Cam asta e problema la telefoanele ieftine/chinezesti...nu sunt optimizate aplicatiile .

Asteapta un update sau instaleaza o versiune mai veche luata de pe internet .

Edited by Scootch98

Da! Mi am pus si eu problema asta la inceput. Am creat inca un cont yahoo de pe pc just in case, dar tot se blocheaza. Oricum, daca era gresit contul, ar fi trebuit sa spuna ceva de genul invalid password. Imediat ce apas sign in, telefonul ingheata si dupa aproximativ 3 min. Restart... Am reinstalat app ul dar degeaba... Off!! Daca nu m am saturat de allview... Am mai avut un alt model cu care am avut alta problema, dar degeaba au site ul ala de internet. La e mail nu mi a raspuns NICIOADATA nimeni iar la telefon robotul ma pune pe hold vreo 10 minute, dupa care imi spune o domnisorica ca cei de la service ma vor suna... de atunci astept...

Vezi daca exista vreun update pentru aplicatie in PlayStore. Pentru Android aplicatiile sunt format .apk, nu .wxp

P. S. Presupun ca nu e cu Android. Scuzele mele, daca nu e.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Cum sa nu aiba treaba cu garantia ?!! Atunci la ce au mai pus o acolo? Ca sa fie frumoasa? Daca scrie y mesenger nu ar trebui sa mearga? Inteleg, daca nu vreau sa am probleme ar trebui sa imi iau un tel. Mai scump...dar din moment ce au pus o acolo eu zic, ca ar trebui sa functioneze scootch. E ca si cum ai cumpara o masina ce are faruri dar ele nu functioneaza ca sunt prost montate? Ce fel de treaba e asta?

Nu e android, asta e beleaua. E java si mai are si problema bine cunoscuta de low memory cand vrei sa instalezi o app...

Perfect...(fb, twitter) nu am probleme cu ele

E telefon tip opera mini browser pentru cei ce vor sa isi faca o idee despre ce vorbesc...

Scuze pentru greaseala nementionarii... Ma gandesc ca, daca nu reusesc sa rezolv problema, astept sa se mai strice ceva la el, (are abia cateva luni, este timp) si il duc la altex sa mi l repare cei de la brasov. Nu au incotro, trebuie sa o faca. Am mai avut un allview l am trimis in service de 3 ori cu aceeasi problema si pana la urma si au dat seama ca nu il pot repara, mi au platit telefonul, am mai pus o diferenta si l am luat pe asta.

Salut ,

Te rugam sa ne precizezi operatorul utilizat si daca ai incercat si o resetare accesand Setari ->Resetati la valorile prestabilite .

Orange dar am folosit si vodafone. L am resetat de multe ori. Degeaba. Ieri l am primit din service dar nu s au ocupat de yahoo merenger si nici de alte probleme de soft . Mi au schimbat doar cablul usb al incarcatorului. Are o bulina sub carcasa pe fund. Atat! De ce nu s au ocupat?!

Salut ,
Daca situatia persista atunci te rugam sa ne scrii pe privat seria Imei si vom rezolva aceasta situatie intr-un mode favorabil te asiguram.