Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

G3 - (Joe Satriani, Steve Vai, Yngwie Malmsteen) …:   Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk

http://www.youtube.com/watch?v=mH6NkFG0aPI   Locatia + Lumini + Sunet + Public

Niște habarniști, dom'le, asta sunt. Habar nu au sa faca si ei un playback mai de Doamne ajuta.  

Posted Images

Si pe vremea mea era la fel, nu ascultau prea multi. Rock-ul de genul asta n-a fost niciodata prea comercial, la noi in tara cel putin. Pustimea pe vremea mea asculta Bon Jovi, Queen si Guns'N'Roses. Cine asculta Metallica deja era rebel [emoji1] Clar trebuia sa fii influentat de parinti sau de colegi mai mari ca sa asculti rock din asta.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Daca tot suntem ceva "roackeri" pe aici si nu mai lanseaza nimeni niciun telefon, niciun magazin online nu mai da țepe, zic sa pun si eu un videoclip cu unii din favoritii mei

Manowar Thor - The Power - Legendado by Iara Jord…: http://youtu.be/5oldpOT8iqw

Da, dar la ce baterist au, nu pot renunța la ei și pace.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Într-o perioadă ascultam și eu Manowar, însă mă deranja mereu mesajul pieselor. Fight, war, cam asta e tot ce aud în piesele lor. Altminteri, melodiile sunt foarte mișto, linii melodice ușor de reținut, ușor digerabile.

Inca ascult Metallica, dar melodiile dinaintea venirii noului basist, indiferent daca sunt cantate in formula veche sau cea noua. Ultimele albume m-au dezamagit.

Ai dreptate, nu degeaba au numele Manowar, insa tocmai versurile razboinice m-au atras. Mi se par geniale pentru a fi pe soundtrack-ul unor filme cu razboaie medievale.

Adevărat, dar mie mi s-a părut un pic cam mult. Poate-s eu mai romantic, dar am nevoie și de altceva decât de bătaie și războaie sau mai știu eu ce chestii agresive. Probabil de asta când văd la TV un film unde se împart gloanțe, pumni și tibii, schimb canalul.

Altminteri, așa cum spuneam, îmi plac, însă eu am momente când ascult în draci doar o singură trupă. Ascultați alternativ cu alte trupe, sunt parfum.

Gotthard ați încercat?

Eu cu metallica, din anii 80, am trecut prin toate genurile rock-ului, nazareth, pink Floyd, scorpions, m. Jackson, nu mile mai amintesc acum. Erau multe rusești prin anii 80, dupa perestroyka a fost o relaxare muzicala, acum pe telefon am, Metallica, rammstein, everlast(care il mai recomand), colectie gold din anii 70_80...samd \m/

Send from my SM-N9005

Corect, Gotthard. 2t. Scuze, mi-a scăpat.

Și da, sunt mult mai soft.

Eu cam asta ascult. Evident, multe trupe, însă cam asta e genul.

Cred că singurele trupe mai dure pe care le ascult, sunt Manowar, Metallica și AC-DC.