Clicky

Jump to content
Scootch98

Ce este OnLive ?

Recommended Posts

Am descoperit aplicatia asta super tare(spun eu) pentru gameri(stiu ca sunt cativa pe forum si cu conturi de steam) . Aplicatia se numeste OnLive(probabil v-ati dat seama dupa titlu) .

Ce face aceasta aplicatie ?

Puteti juca jocuri de PC cam pe orice : pe telefon , tableta , PC/laptop sau Mini PC android . Tot ce va trebuie este un cont , tastatura+mouse sau un controller (eu folosesc controller de xbox 360 pentru PC..are un adaptor USB ) . Puteti cumpara jocuri direct pe contul OnLive sau(nu stiu sigur ca nu am steam..m-a pus sa-mi pun contul de steam la free games , dar poate imi spune cineva care-l va incerca) sa sincronizati contul de Steam si sa jucati jocurile de pe Steam . Nu aveti nevoie decat de conexiune buna de internet. Nu am inteles prea bine nici ce e cu subscribe-ul , din cate am inteles platesti 10$ pe luna si poti juca orice joc pe care-l adaugi la abonamente(nu stiu daca e vreo limita) . Tot progresul in joc se pastreaza in cloud(Cloud gaming) .

Nu aveti nevoie de un pc/tableta/telefon puternic , cu cat conexiunea la internet e mai buna , cu atat merge mai bine .

Cand jucati se transmite live ceea ce jucati(puteti opri asta din setari , daca nu doriti sa aveti spectatori) . La multe jocuri primele 30 de minute sunt gratuite .

Stiati de aplicatie ? Ati incercat-o ? Ce parere aveti ?

Pentru free trial 7 zile trebuie sa adaugati un card si puteti juca 5-6 jocuri .Puteti sa le si terminati in 7 zile , dar dupa trebuie sa va abonati sau sa cumparati jocuri .

Mie chiar imi foloseste aplicatia asta , tinand cont ca PC-ul meu e destul de slab Pot juca jocurile preferate(seria Batman) chiar daca nu am x placa video sau y procesor , abia astept sa vina vacanta de iarna :D .

Asa arata aplicatia android :

post-13157-141366308484_thumb.jpgpost-13157-141366309104_thumb.jpgpost-13157-141366309902_thumb.jpgpost-13157-141366310601_thumb.jpgpost-13157-141366311372_thumb.jpg

L.E. probabil nu ve-ti gasi aplicatia in play store , descarcati apk de pe site-ul lor https://www.onlive.com/ .

Edited by Scootch98

Ca sa intelegeti mai bine

.

Azi am jucat pe tableta mea Galaxy Tab 2 7.0 Darksiders (1) si Mini Ninjas , pentru ca au control touch .post-13157-141372269741_thumb.jpgpost-13157-141372270364_thumb.jpgpost-13157-141372271027_thumb.jpg

Pe mini pc android(dual core cortex a9 , 1 gb ram) am reusit sa joc Batman Arkham Origins , dar conexiunea de internet a fost ca proasta si se vedea rau , dar in oras merge super bine , in 40-60 fps .

Edited by Scootch98