Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   07/26/2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Alpe d'Huez

Nexus Player - device cu Android TV

Recommended Posts

Da! E produs de Asus si pe langa ca e ieftin (99$ plus 39$ gamepadul), are si specificatii destul de bune: procesor Quad Core Intel Atom de 1.8 GHz, 1GB of RAM si 8GB memorie interna. Cu suportul oferit de Google, eu zic ca face toti banii!

Asus-Nexus-Player-1024x417.jpg

Sigur face toti banii, daca ajunge la maxim 150 de euro la noi cu tot cu gamepad. Dar jepcarii de la noi s-ar putea sa-l urce la 200+ ca popa.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Dar de ce e asa chel la conectica ? Si daca nu ma intereseaza jocurile, are ceva in plus fata de Chromecast ? Face smart din non-smart ? Asta sa fie in plus ?

Nițel off.

Adi, pentru asta poți cumpăra un stick TV. Sunt unele chiar foarte reușite. Am văzut și eu o chinezărie din asta și mergea chiar foarte bine. Știa tot și foarte multe în plus față de smart-ul meu.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Eu am Chromecast si vroiam sa stiu ce imi aduce in plus scula inafara de jocuri. Poate viitoarele aplicatii sa fie ceva. Mai astept. Sunt curios cine va avea mai multe aplicatii, Android TV sau producatorii de televizoare smart.

"This device has not been approved by the Federal Communications Commission. It is not for sale until approval of the FCC has been obtained."

http://www.theverge.com/2014/10/19/7000847/google-halts-nexus-player-pre-orders-as-it-awaits-fcc-certification